Latvijā
Kriminālziņas

Par svētku egles aizdedzināšanu Kuldīgā draud cietumsods līdz desmit gadiem3


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-Shutterstock

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par mantas tīšu iznīcināšanu un bojāšanu jeb Ziemassvētku egles aizdedzināšanu Kuldīgā šā gada sākumā, informē pārvalde. Valsts policija ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā un nodevusi to Kuldīgas rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Šis noziegums ir kvalificēts kā sevišķi smags noziedzīgs nodarījums, par kuru ir paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Soda apmēru noteiks tiesa.

Kā aizdomās turētais šajā noziegumā ir kāds 1988.gadā dzimis vīrietis, kurš ar šīm darbībām pašvaldībai nodarījis materiālos zaudējumus 3200 eiro apmērā.

Persona savu vainu noziedzīgā nodarījumā atzina, un viņam tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā, kā arī ir ticis sodīts.

Valsts policija informāciju par notikumu saņēma 1.janvārī ap plkst. 19:20 no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta. Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu un, veicot procesuālās darbības, tika noskaidrota iespējamā vainīgā persona – kāds 1988.gadā dzimis vīrietis, kurš tika aizturēts.

Kuldīgas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas izmeklēšanā noskaidroja, ka 1988.gadā dzimušais vīrietis, Kuldīgas iedzīvotājs, Pilsētas laukumā Kuldīgā ar degvielu aplējis izrotāto Ziemassvētku egli un aizdedzinājis, nodarot pašvaldībai materiālo kaitējumu 3200 eiro apmērā.

LA.lv