×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. marts, 2015
Drukāt

Amatciemā par termiņuzturēšanās atļaujām nebēdā (18)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Amatciema veidotājs Amatas novada Drabešu pagastā uzņēmējs Aivars Zvirbulis, tautā iesaukts arī par Čiri, saka, ka ārzemnieku termiņuzturēšanās atļaujas, par ko sabiedrībā valda satraukums un briest aizdomas par draudiem valsts drošībai, viņu neuztraucot. Tāpat neuztraucot ārzemniekiem paceltais “slieksnis” viena nekustamā īpašuma iegādei Latvijā, kas kopš pagājušā gada septembra ir 
250 000 eiro agrāko 42 300 eiro vietā (Amatciemā – 
70 000 eiro), par ko lielā nemierā citi uzņēmēji. Drīzāk viņu uztraucot tas, kāpēc latvieši paši negrib lietderīgi izmantot zemi, lai vairotu labklājību savām rokām.

“Es nepiederu tiem uzņēmējiem, kuri par visu vari cenšas atrast ārzemju pircējus, turklāt tādus, kuriem vajag termiņuzturēšanās atļaujas. Ārzemnieki pirka īpašumus Amatciemā jau tad, kad šādu atļauju vēl nemaz nebija,” viņš saka.

“Man, uzņēmējam, nemaz nebūtu jāpierāda, kādu labumu dod šīs atļaujas. Ja to teikšu es, tad man sacīs: “Ko tur tur čiepsti, Zvirbulīt, tev tās atļaujas ir izdevīgas!” Es nemaz negribu, lai man rāda ar pirkstu, ka es, lūk, esmu tas Latvijas zemes izpārdevējs. Lai to labumu pierāda ekonomisti ar skaitļiem un naudas izteiksmē! Tikai tā varēsim spriest, vai tās valstij ir vajadzīgas un cik izdevīgas,” domā Čiris.

“Mūsu politiķiem vispirms jātiek skaidrībā, kas visvairāk vajadzīgs Latvijas ekonomiskajai attīstībai, kur ņemsim naudu un kas jādara, lai samazinātu iedzīvotāju aizplūšanu no valsts darba meklējumos. Ja labu izglītību ieguvušie un darba spējīgie turpinās aizbraukt, arvien vairāk izpaudīsies viņu iztrūkums valsts pārvaldē, uzņēmējdarbībā un citās jomās. Un agri vai vēlu būs jāatbild, ar ko aizpildīsim šo intelektuālo iztrūkumu,” spriež viņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. LAIPNI LŪGTI MAGRET JAMES FINANCE aizdevumu pakalpojumus ………. Vai esat biznesa vīrietis vai sieviete? Vai jums nekādu finansiālu haoss vai jums ir nepieciešams līdzekļus, lai uzsāktu savu biznesu? Vai jums ir nepieciešams kredīts, lai sāktu jauku mazajām un vidējo biznesu? Vai jums ir zems kredīta score, un jums ir atrast ir grūti iegūt kapitālu aizdevumu no vietējām bankām un citām finanšu iestādēm ?. Mūsu aizdevumi ir arī apdrošināts maksimālu drošību ir mūsu prioritāte, mūsu vadošais mērķis ir palīdzēt jums pakalpojumu jūs pelnījuši, mūsu programma ir ātrākais veids, kā iegūt to, kas jums ir nepieciešams vienā mirklī. Samaziniet savus maksājumus, lai atvieglotu spriedzi jūsu ikmēneša izdevumus. Iegūt elastīgumu, ar kuru jūs varat izmantot jebkādiem mērķiem – no brīvdienas, izglītībai, lai unikāliem pirkumiem Mēs piedāvājam plašu finanšu pakalpojumu klāstu, kas ietver: Biznesa plānošana, tirdzniecības un attīstības finanses, Properties un nekustamajiem īpašumiem, parādu konsolidācijai aizdevumi, uzņēmuma aizņēmumiem, Privātie aizdevumi, mājas refinansēšanas aizdevumi ar zemu procentu likmi 2% gadā vismaz atcelt attiecībā uz privātpersonām, uzņēmumiem. Mēs piedāvājam visa veida aizdevumus, PIETEIKTIES šodien pieejamiem aizdevumiem. Lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu, lai iegūtu vairāk informācijas: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)

 2. Nu tad lai Čiris pastāsta kas tad galu galā notika ar Cēsu tipogrāfiju !?!

 3. Varbūt ārzemniekam tur ir skaisti, bet man tā neliekas un ne jau aiz skaudības. Viss veidots mākslīgi – meži nolīsti, kalni sašķūrēti, ezeri izstumti, No skaistā meža, kas tur auga – tādi izplūkāti fragmenti (egles stiprāks vējš var izgāzt un tad būs vējgāze, bet par to nedomāsim ). Jā, mājas jā, patīkamas. Vienīgais izpaliek dvēsele. Arī paša ciema īpašnieka pašpārliecinošie spriedumi neraisa simpātijas, jo ir sajūta, ka, ja tu cilvēk neapgozi tūkstošus, tad esi galīgs nūģis, Ziniet, es esmu laimīga arī bez šī te milzīgā apgrozījuma un mierīga ir arī mana sirdsapziņa, jo neesmu pārdevusi ne kvadrātmetru Latvijas zemes tiem, kuri ierīko uzņēmumu ar ļoti “latvisku” nosaukumu. Bet taisnība, ka paši esam vainīgi – pārāk uzticējāmies vienai valdībai pēc otras.

 4. Es gribu pati apsaimniekot savu zemi, bet es guvu mācību! Vairākus 10 desmitus gadus to darīju, bet uz strīpas netiku. Man bija palīgi 3 bērni, mēs strādājām pelnījām un tā nauda bija pārtikai un skolai bērniem. Pāri nepalika nekas! Nāca kontroles pēc kontroles, protams, tādi apciemojumi maksāja naudu, grāvji nebija kārtīgi iztīrīti, mēs ar bērniem pa ziemu varējām tikai vienu grāvi iztīrīt! Visi strādājot norūdījāmies, bet arī ieguvām dažnedažādas kaites no smaga darba. Vai valstij interesēja mani bērni un viņu labklājība? Paldies, Dievam. bērni ir izauguši, izskolojušies, strādājam! Kopt savu zemi, tēlot patriotus?!

 5. Zvirbulis sevi uzskata par veiksmīgu uzņēmēju, bet cik ilgi būs veiksmīgs, ja domāšanā ir aprobežots: katru dienu TV var redzēt, kas notiek un kā izskatās Ukrainā pēc krievu iebrukuma. Zvirbulis neskatās, Zvirbuli tas neskar, bet kad būs skaidrs pat Zvirbulim, būs par vēlu.

 6. Slikti, ļoti slikti, būtu labāk latvāņus audzējis!

 7. katrs no kritiķiem varētu nopirkt pa kārtīgam īpašumam, lai ārzemniekeim nekas netiek. Bet nekā, ar naudiņu švaki, un vispār labāk citus par visu nokritizēt, ka tik pašiem neko nedarīt.

  • Nu nevar katrs nopirkt kārtīgu īpašumu. Bet tikai līdz 10 ha. 100 auni tā lēma, jo to pieprasīja Zemnieku saeima, muižnieku organizācija, kam pamazām aptrūkst lētas zemes par sviestmaizi.

 8. Ceru, ka neviens nopietni neuzskata, ka tāds maskavietis Sergejs Zaharovs tagad vēlas nopirkt tanku un braukt uz Rīgu gāzt valsts varu. Protams, nē. Valsts drošība tiek apdraudēta savādāk, daudz smalkāk.
  Jo šādu “investoru” paliek vairāk, jo izrādās, ka visi vietējie iedzīvotāji prot krieviski, veikalos, frizētavās, kafejnīcās arī atbild krieviski, tad rodas neticība Latvijai kā valstij, kas arī ir šis apdraudējums.

 9. čiris ir čIRIS!

 10. Ir pareizi, ka latvieshiem pashiem vajadzeeja izmantot zemi. No saakuma tas ir gruuts darbs, vajadziiga uznjeemiiba un izdoma, betar laiku cilveeka kljuust pastaaviigs, pats savs kungs. Tas ir daudz labaak nekaa kalpot sveshiem kungiem par labu algu, kljuust tikai par proletaarieti!

 11. Kārtējais šleseristu kampaņas raksts par to, cik “izdevīgi” ir izpārdot Latviju un, cik visi vietējie par to ir priecīgi… Pilnīgs kretīnisms!!!!

 12. Vispār man nav ko teikt:)

 13. Ar savām TUĀm, mantrausīgie Šlesers, Dombrovskis un Āboltiņa ir nodevuši Latviju.

  • Atliek tikai kādam trollim nobļauties: “Zvirbuli par prezidentu!”. Muļķīgākais, ko var darīt: izpārdot to, ko mūsu tēvi ir izcīnījuši – savu zemi, ārzemniekiem. Liela gudrība pataisīt latviešus par Putzfrau! Labāk būtu domājuši par to, kādas ražotnes varētu veidot lai nodarbinātu cilvēkus un celt ekonomiku. Kā Latvijai iekļauties augsto tehnoloģiju ražotāju vidē? Teiksim, šodien intensīvi attīstās tāda gaismas elementu ražošanas tehnoloģija uz diodu pamata. Kāpēc nav neviena gudrinieka, kas ieteiktu ražot gaismas diodus. Absolūts klusums. Iepirkties luksoforus, vai bāku un molu uguņus ārzemēs par simtiem tūkstošu ir ekonomiskāk. Kādās guļbaļķu mājās ir paslēpušies tie, kas privatizējušies pirmajos gados un kļuvuši par miļonāriem?

   • Kāpēc luksoforus iepirkt ārzemēs. Neviens šeit nezin kādu cenu uzstāda ārzemnieks, bet Latvijā uzrāda dubultu, vai trīskāršu cenu un starpību ar pārdevēju sadala. Ja Latvijā ražos , tad var izkontrolēt un kabatas naudiņa tu – tū!. Lai Cirim veicās, jo kādu laiku tur pats strādāju. Pareks gribēja izputināt Čiri un es paliku par bomzi!

Draugiem Facebook Twitter Google+