×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. novembris, 2015
Drukāt

Par teroristu mērķi var kļūt Ziemassvētku tirdziņi (1)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ziemassvētku tirdziņos Francijā ir pastiprināta policijas klātbūtne

Šonedēļ daudzās Eiropas valstu pilsētās darbu sākuši tradicionālie Ziemassvētku tirdziņi, kuros kā ierasts smaržo pēc karstvīna un tikko ceptām piparkūkām. Pēc teroristu 13. novembrī sarīkotā masu slaktiņa Parīzē pastāv nopietnas bažas par drošības apdraudējumu tajos, vēsta ārvalstu plašsaziņas līdzekļi.

Eksperti atzīst, ka Ziemassvētku tirdziņš ir samērā viegls teroristu uzbrukuma mērķis. To parasti apmeklē liels skaits cilvēku, kuri pie ieejas netiek pārbaudīti kā tas notiek pirms sporta spēlēm vai citiem masu pasākumiem.

Vācijā, kuras krāšņie svētku tirdziņi ir slaveni visā pasaulē ar savām tradīcijām, atrakcijām un izstādēm, neskatoties uz iespējamiem uzbrukuma riskiem, tie atklāti jau vairākās pilsētās. Kopumā Vācijā notiek 2500 tirdziņi, kurus ik gadu apmeklē 50 miljoni cilvēku.

Kamēr vien turpināsies tradicionālie Ziemassvētku tirdziņi, lielākajās Vācijas pilsētās drošības spēki strādās pastiprinātā režīmā. Drošību tajos nodrošinās papildu policijas vienības. Daudzviet pie ieejas tiks veikta apmeklētāju pārbaude. Dažos tirdziņos izvietotas ārkārtas brīdināšanas sistēmas. Arī apmeklētājus aicina būt vērīgiem un ziņot par aizdomīgām lietām.

Nirnbergas pilsētas tirdziņš ir viens no senākajiem Vācijā. Tajā katru gadu krāšņā atklāšanas ceremonijā tiek izspēlēts Ziemassvētku stāsts. Drošības apdraudējuma dēļ šogad tirdziņā pastiprināta policijas klātbūtne. Savukārt Berlīnē, kurā svētkiem veltītie tirdziņi notiek 60 vietās, būs liegts tos apmeklēt ar lielām somām vai mugursomām.

Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs aicinājis iedzīvotājus neatteikties no tradīcijas apmeklēt Ziemassvētku tirdziņus.

Arī Parīzē, kuras iedzīvotāji joprojām ir šokā pēc teroristu uzbrukumiem, apmeklētājiem atkal atvērts tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš Elizejas laukos. Tomēr daudzi svētku pasākumi, kas tajā bija plānoti, ir atcelti pēc teroristu uzbrukumiem un ārkārtas stāvokļa ieviešanas valstī uz trim mēnešiem

Svētkiem gatavi arī ielu tirgotāji Strasbūrā, kur tradicionāli risinās senākais Ziemassvētku tirdziņš Francijā. Tomēr šogad drošības apdraudējuma dēļ tajā atcelti bērniem domātie pasākumi.

Arī Francijas svētku tirdziņos ir pastiprināta policijas klātbūtne.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai merkeļ gana savus aizbildināmos !
    Nerīkoja palīdzības nometnes Āfrikā …

Draugiem Facebook Twitter Google+