Latvijā
Politika

Par ticamāko premjera amata kandidātu uzskata diplomātu Vaivaru4


Ārlietu ministrs Ģirts valdis Kristovskis (no kreisās), Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un Latvijas vēstnieks Korejas Republikā (ar rezidenci Tokijā, Japānā) Pēteris Vaivars tikšanās laikā ar Dienvidkorejas Republikas Parlamenta priekšsēdētāju.
Ārlietu ministrs Ģirts valdis Kristovskis (no kreisās), Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un Latvijas vēstnieks Korejas Republikā (ar rezidenci Tokijā, Japānā) Pēteris Vaivars tikšanās laikā ar Dienvidkorejas Republikas Parlamenta priekšsēdētāju.
Foto: LETA

No publiski izskanējušajiem potenciālajiem Ministru prezidenta amata kandidātiem par ticamāko kandidātu valdības vadītāja amatam tiek uzskatīts diplomāts Pēteris Vaivars, liecina neoficiāla informācija.

Neoficiāli tiek pieļauts, ka premjera amata kandidāts varētu tikt nosaukts tuvākajās dienās un tas varētu būt tieši Vaivars. Par šo kandidātu varētu vienoties Valsts prezidents Andris Bērziņš ar partijas “Vienotība” pārstāvjiem, jo šis politiskais spēks uzņēmies iniciatīvu valdības veidošanā.

Vaivars ir uzrunāts premjera amatam un zina, ka viņš ir viens no kandidātiem, aģentūrai LETA apstiprināja avoti Ārlietu ministrijā.

Topošās koalīcijas partneri atzīst, ka Vaivars viņiem nav labi pazīstams, taču pagaidām būtiski iebildumi pret šo kandidatūru neizskan.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, Vaivars Ārlietu ministrijā (ĀM) sācis strādāt 1992.gadā un bija Ziemeļeiropas valstu nodaļas vadītājs, 1995.gadā viņš bija Latvijas vēstniecības Somijā pirmais sekretārs, bet 1997.gadā kļuva par Latvijas vēstnieku Ukrainā. Vaivars bija arī ĀM valsts sekretāra vietnieks, kā arī Latvijas vēstnieks Japānā. Pēc atgriešanās no Japānas Vaivars pilda ĀM valsts sekretāra vietnieka pienākumus. 5.Saeimas vēlēšanās Vaivars kandidējis “Saskaņa Latvijai – atdzimšana tautsaimniecībai” sarakstā.

Prezidents otrdien Latvijas Radio atklāja, ka premjera amata kandidāti ir vairāki un starp tiem ir ĀM valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, Latvijas pastāvīgais pārstāvis NATO Māris Riekstiņš un Latvijas vēstnieks Japānā Pēteris Vaivars.

Saistītie raksti

Prezidents arī pauda pārliecību, ka līdz Ziemassvētkiem Latvijas iedzīvotāji uzzinās Ministru prezidenta kandidātu, kurš kopā ar izvēlēto komandu varēs apstiprināt jauno valdību.

Šonedēļ būs iespējams uzzināt, kurš būs nākamais premjers, uzskata prezidents, norādot, ka viņa rīcībā ir informācija un pat konkrētu personu uzvārdi, ar kurām partijas strādā. “Paziņojums var būt jebkurā brīdī, arī šonedēļ,” atklāja prezidents.

 

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
LLU uzsāk jaunu apmācības programmu kokapstrādes nozarē
7 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Augstskola bez zinātnes? Aizvien meklē augstākās izglītības formulu
7 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Latvijas Reģionu apvienība izvirzījusi mērķi pārtapt partijā
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Latvijā
“Latvija veidojas kā nopietns reģionālais digitālo tehnoloģiju centrs.” INTERVIJA ar “LVRTC” vadītāju Edmundu Beļski 1
Intervija 4 stundas
LE
LETA
Sports
Gulbim turpinās lejupslīde ATP pasaules rangā
6 stundas
UG
Uldis Graudiņš

Dabā
Stikla rūpnīcas Latvijā vairs nav, nevienam tā vākšana īpaši izdevīga nav…
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Sitiens bija riktīgs…” Ķeguma pusē avarē mikroautobuss un vieglais auto
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šoferus šonedēļ sāks kontrolēt ar kameru aprīkota netrafarēta policijas automašīna
6 stundas