×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
4. decembris, 2016
Drukāt

Par tīrību gādās derīgas baktērijas

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

"Binatec Baltija" darbiniece Natālija Grigorenko demonstrē uzņēmuma jaunāko produkciju.

Klepojam, toties tīri

Mūsdienās daudzi attīstīto valstu iedzīvotāji dzīvo piesārņotā vidē un patērē ķīmiju saturošus produktus, kas tur pievienoti it kā laba mērķa vārdā. Šobrīd esam jau tik tālu, ka ķīmisko vielu piesārņojums dzīvoklī ir lielāks nekā ārpusē! Diemžēl daudzi tīrīšanas līdzekļi, kas atrodas veikalu plauktos, kaitē gan cilvēka, gan apkārtējās vides veselībai. Tā kā daudziem mazgāšanas līdzekļiem sastāvā ir bioloģiski agresīvi komponenti, cilvēki arvien vairāk sirgst ar ādas, plaušu un acu kairinājumiem, apgrūtinātu elpošanu un astmu. Īpaša riska grupa ir grūtnieces, mājdzīvnieki un cilvēki, kuri cieš no alerģijām. Parastās sadzīves ķīmijas sastāvā esošie ķīmiskie komponenti varot pat atstāt ietekmi uz smadzenēm, veicinot centrālās nervu sistēmas bojāšanos. Daži skarbi eksperti pat uzskata, ka 80% cilvēku pasaulē mirst no slimībām, ko izraisījusi sadzīves ķīmija.

Izeja ir. Jāmaina patēriņa modelis. Inovatīvus ekoloģiskos tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļus izstrādā Olainē, tās produkciju Baltijas valstīs pārstāv SIA “Binatec Baltija”. Firmas piedāvātie mazgāšanas līdzekļi nesatur hloru, fosfātus, sintētiskās smaržvielas, balinātājus un citas cilvēkam potenciāli bīstamas vielas, ko apliecina Latvijas Astmas un alerģijas asociācijas pētījums. Viens no mājas tīrīšanas līdzekļu ekoloģiskuma rādītājiem ir to biosadalīšanās periods jeb biodegradācija apkārtējā vidē. Eiropas normatīvie dokumenti nosaka, ka produkts uzskatāms par biosadalāmu, ja galējais biodegradācijas līmenis (biosadalīšanās līdz nekaitīgiem elementiem) 30 dienās sasniedz 80%. Uzņēmuma produkti līdz nekaitīgam līmenim 28 dienās sadalās par 85%.

 

Visaugstākais drošības līmenis

“Binatec Baltija” piedāvā plašu mājas kopšanas līdzekļu paketi. Standarta mājas kopšanas līdzekļi ir bagātināti ar videi saudzīgām ķīmiskām vielām un pieskaitāmi pie tradicionālo kopšanas līdzekļu saimes. Enzīmi jeb fermenti paātrina uz virsmas notiekošās bioķīmiskās reakcijas un padara tīrīšanas līdzekli efektīvāku.

Probiotika ir principiāli jauna bioloģisko produktu sērija, kas satur derīgās baktērijas – probiotiķus. Tie ir dzīvi mikroorganismi no derīgās mikrofloras saimes, piemēram, augsnes baktērijas Bacilus subtilius.

Nonākot vidē, tie aktīvi vairojas un izdala enzīmus, nomācot un izspiežot no vides patogēno mikrofloru. Bioloģisko tīrīšanas līdzekļu klāsts pasaulē jau ir diezgan plašs. Latvijas zinātnieku izstrādātā inovācija ir probiotiķu papildināšana ar ir prebiotiķiem. Prebiotiķi ir probiotiķu dabiskā barojošā vide. Veidojas simbioze – derīgie probiotiķi palielina sava darba efektivitāti simbiozē ar prebiotiķiem, kas stimulē to augšanu. Jo ātrāk savairojās probiotiķi, jo ātrāk tiek nomākti patogēnie mikro­­organismi.

“Laboratorijās un praktiskos izmēģinājumos mums izdevās apmēram par 60% palielināt jaunā simbiotiskā kompleksa efektivitāti. Šobrīd var droši teikt, ka jaunākie bakterioloģiskie komplekti apsteidz citu produktu analogus. Papildus jau produktos izmantotajām baktērijām Bacillus subtilis laboratorijās izmēģināja baktērijas Bacillus licheniformis ar visaugstāko dažādos pētījumos apliecināto drošības līmeni, kas ļauj šo baktēriju izmantot daudzos produktos, ieskaitot pat pārtikas piedevas. Tagad jaunā formula apvienos gan probiotikas, gan prebiotikas un būs ar nosaukumu – simbiotiķi,” stāsta Ludmila Isaeva, “Binatec Baltija” zinātniskā konsultante.

Šodien kompānija piedāvā trīs inovatīvās produkcijas sērijas: mājai – “BioHome”, higiēnai – “BioBeauty” un automobilim – “BioMobile”. Piemēram, “Ultizym Powder” ir pasaulē pirmais simbiotiskais veļas pulveris. Simbiotisko produktu sērijā ietilpst arī trauku mazgāšanas līdzeklis, šķidrās ziepes, mazgāšanas līdzeklis trauku mazgājamām mašīnām, universāls līdzeklis visu virsmu mazgāšanai un tīrīšanas līdzeklis datora klaviatūrai un mobilajām ierīcēm. Uzņēmums cer kļūt par jaunās paaudzes ekoloģisko produktu līderi, kas varēs piedāvāt inovatīvu produktu klāstu par pieejamu cenu. Tā produktu cenu politika veidojās pēc kluba sistēmas, kur kluba biedriem ir 20% atlaide. Standarta mājas tīrīšanas līdzekļu cena svārstās no 4,50 līdz 13,50 eiro. Visi līdzekļi ir ilgtspējīgi un koncentrēti. Dārgāks – 18,60 eiro – ir tikai probiotiķis “Spray”, kas paredzēts putekļu ērcīšu likvidēšanai un profilaksei pret dažādām infekcijām. Piemēram, daži cilvēki to izmanto, lai izvairītos no inficēšanās ar kaitīgām baktērijām sabiedriskā transportā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +27
Alūksne +19.3
Daugavpils +23.7
Saldus +27
Liepāja +24.0
Jelgava +28
Ventspils +22.9
Limbaži +27
Madona +26
Rēzekne +23
Draugiem Facebook Twitter Google+