×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
17. decembris, 2013
Drukāt

Par tolaik strādājušo “ziedojumu”
 (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Vienmēr ļoti trāpīgi par dažādiem iekšpolitiskiem un ārpolitiskiem jautājumiem izsakās Agris Liepiņš. Viņš tā saukto Uzvaras pieminekli iesaka nosaukt par “Krievu puļķi” (“LA”, 8.11.2013.).

Ir bijuši arī citi ierosinājumi nosaukumam, pat ierosinājumi nojaukt šo neglīto okupāciju atgādinošo veidojumu. Tā kā nojaukšanas iespēju acīmredzot esam nokavējuši, tad, šķiet, pieņemamāks ir vairākkārt medijos izskanējušais ierosinājums uzstādīt pie pieminekļa plāksni ar paskaidrojošo tekstu latviešu, krievu un angļu valodā par padomju okupāciju un tās sekām. Domāju, ka Rīgas iedzīvotājiem ir visas tiesības šādi rīkoties, jo pieminekļa izveidei strādājošajiem atvilka obligāto “ziedojumu” vienas dienas vidējās darba algas apmērā. Tāda tolaik bija padomju demokrātijas prakse. Nevienam neko nejautāja, un nevienam arī nebija ieteicams kaut ko paust pret šo sarkano vadītāju ieceri. Tas tolaik bija pat bīstami!

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Latvijas pieminekļus gāza uz nebēdu ,kaut vai Latgales Māru,bet te vai tu re ,okupantiem nebūs kur voblu zelēt un vodku rīt.Igauņi pārvietoja un dzīvi!Pie tam MANI vecāki tika spiesti maksāt par šo idiotisko veidojumu.Latviešiem – Gulaga cietējiem pajautāja?Pašus okupantus bija jāizvāc Krievijai,22 gadu laikā vēl arvien ne īsti valsts val.,ne Latvijas vēsturi māca!Cik tad vēl gadiem jāpaiet ?Vai pienāks diena,kad LATVIS jutīsies Tēvzemē kā SAVĀ valstī?Tiekam atkal bradāti un piesmieti.Viena Rīga ir ko vērts.Atkal gandrīz tikai okupantu valoda.b.Bērziņš priekšzīmi rāda.VARENI !!

  2. Nekāda paskaidrojoša plāksne tur nav jākar. “Pulķis” ir jānojauc, jo tas ir kauna traips Latvijai.

  3. jaa nedriikst nojaukt, jo tad nebuus par ko striideeties 😀

  4. Manā darbavietā šim monstram “ziedojumu” atvilka divu dienu vidējās algas apmērā. Var būt kāds gudrāks jurists ,sakarā ar manu lielo ieguldījumu , varētu konsultēt mani par pieteikšanos uz šī objekta prihvatizāciju ?

    • Ne uz prihvatizāciju,bet faktiski Jūs varētu protestēt ,ka ķeras klāt piemineklim ,kurā ieguldīti Jūsu ziedotie līdzekļi. Manuprāt ,pieminekli vajadzētu pārcelt pie Ķīšezera ,kur tās krievu amfībijas brauca.Nost no acīm ,paliek brīvs laukums centrā ,un nez vai nu tūkstošu tūkstoši tur dosies svinēt un ja dosies lai dodas.

Draugiem Facebook Twitter Google+