×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. oktobris, 2013
Drukāt

Par trešdaļu palielinājies no gudrona dīķiem izsmeltās vielas daudzums

Foto: LETAFoto: LETA

Sērskābā gudrona dīķu sanācijas darbi.

Pēdējo mēnešu laikā aptuveni par trešo daļu ir palielinājies no gudrona dīķiem Inčukalnā izsmeltās indīgās vielas daudzums, aģentūru LETA informēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) preses sekretāre Maija Pētermane.

Gudrona izsmelšana no dīķiem jau kopš vasaras notiek intensīvāk, piemēram, ja augustā dienā vidēji tika izsmelta 31 tonna, oktobrī apjoms palielinājies līdz 45 tonnām gudrona dienā. Turklāt saskaņā ar inženieru un tehnisko ekspertu atzinumiem, laika apstākļu dēļ nav nepieciešams pārtraukt darbus ziemā. Dīkstāves vai darbu pārtraukšana notiek tikai pēc iepriekš apstiprināta grafika, kad tas ir nepieciešams tehnisku iemeslu dēļ. Par paveikto ministrijai regulāri atskaitās sanācijas darbu veicējs – SIA “Skonto Būve”.

Sprūdžs uzsver, ka valsts un Eiropas Savienības finansējums ir ilgtermiņa investīcija Latvijas dabas atveseļošanā un iedzīvotāju veselības apdraudējuma novēršanā. Tāpēc arī jebkāda kavēšanās ar šo darbu pabeigšanu nav pieļaujama.

Savukārt, lai nodrošinātu projektā paredzēto sanācijas darbu pabeigšanu līdz 2015.gada nogalei, pašreiz norisinās sarunas starp Finanšu ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Eiropas investīciju bankas JASPERS tehniskās palīdzības ekspertiem par iespējamām projekta un līgumu izmaiņām, ja šāda nepieciešamība būs pamatota. VARAM skaidro, ka korekcijas nepieciešamas, jo ir jābūt gataviem darbu gaitā atkārtoti vērtēt progresu saistībā ar pielietoto tehnoloģiju, nepieciešamības gadījumā veicot korekcijas.

Gudrona dīķi ir viena no visvairāk piesārņotajām teritorijām ne tikai Latvijā, bet arī visā Baltijas reģionā. Dīķu sanāciju finansē no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem.

Jau ziņots, ka, lai darbi tiktu īstenoti noteiktajā laika periodā, valdība šoruden atbalstīja VARAM priekšlikumu veikt vairākas Kohēzijas fonda līdzekļu pārdales, gudrona dīķu sanācijai novirzot vēl papildus 9,43 miljonus latu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +19.9
Alūksne +19.5
Daugavpils +18.7
Saldus +20
Liepāja +18.1
Jelgava +20
Ventspils +17.4
Limbaži +21
Madona +20
Rēzekne +19
Draugiem Facebook Twitter Google+