×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Par trim izvarošanām un vairākām laupīšanām aizturēts 24 gadus vecs vīrietis (papildināts)

LETALETA

Par trim izvarošanām un vairākām laupīšanām aizturēts 24 gadus vecs vīrietis, informēja policijā.

 

Vasaras beigās īsā laika posmā Rīgas reģionā tika reģistrētas trīs izvarošanas, kurām visām bija viens rokraksts – uzbrucējs piedraudēja ar nazi, izvaroja un pēc tam aplaupīja cietušo. Iesaistot ievērojamus policijas spēkus, Rīgas kriminālpolicijas darbinieki iespējamo varmāku augusta beigās aizturēja un pašlaik viņš ir apcietināts, pastāstīja Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Varmākas identificēšanā un meklēšanā piedalījās gan kriminālpolicijas, gan kārtības policijas, gan vairāku teritoriālo iecirkņu darbinieki.

Pašlaik policijai ir zināms, ka jaunais vīrietis pirmo uzbrukumu varētu būt veicis 14.jūlijā, kad Tallinas ielā tika izvarota un aplaupīta jauna sieviete. Arī pārējos uzbrukumus vīrietis veicis salīdzinoši netālu – 1.augustā cietusi kāda sieviete, kas naktī gājusi caur Ziedoņdārzu, bet 7.augustā izvarota un aplaupīta jauna sieviete Artilērijas ielā.

Tāpat vīrietis tiek turēts aizdomās par vienu laupīšanu un diviem laupīšanas mēģinājumiem, kas izdarīti augustā.

Sadovskis paskaidroja, ka varmāka lielākoties ierīkoja sev slēpni, kurā gaidīja upuri tuvojamies, tad pārsteidza nesagatavotu. Patlaban izmeklēšanā esošajos gadījumos visi uzbrukumi notikuši naktī no plkst.1 līdz 3.

Vīrietis izvēlējies uzbrukt jaunām sievietēm vecumā no 20 līdz 25 gadiem un uzbrucis tikai tad, ja sieviete bijusi viena. Parasti vīrietis upuriem draudējis ar nazi, to rādot, taču vienā gadījumā izteicis tiešus draudus, sakot, ka “pārgriezīs rīkli”.

Visas izvarotās sievietes viņš arī aplaupījis. Vienā no izvarošanas gadījumiem viņa guvums divi lati.

Vīrietis šovasar pēdējo reizi atbrīvots no ieslodzījuma vietas, kur izcieta sodu par mantiskiem noziegumiem.

Par dzimumnoziegumiem vīrietis agrāk nav tiesāts.

Viņš vainu izdarītajā atzīst un paskaidro, ka laupīšanas veicis, jo bijusi nepieciešama nauda, taču tajā pašā laikā vīrietis nespēj argumentēt, kādēļ veicis izvarošanas.

Likumsargiem ir aizdomas, ka aizdomās turētais varētu būt izdarījis vēl citus noziegumus, tādēļ tiesībsargi aicina iedzīvotājus ziņot.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+