×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. februāris, 2012
Drukāt

Par Trofimovu. Arī Putinu un Golubevu

trofimovs_leta2

Pagājšnedēļ krievu studentu korporācijas vadītājs Dmitrijs Trofimovs publiski pauda uzskatus, kas “Saskaņas centra” ietekmētajā krievvalodīgajā telpā uzskatāmi par pilnīgi ķecerīgiem. Trofimova k-gs paziņoja par nepatiesiem izdomājumiem par krievu diskrimināciju Latvijā, bet, ja kāds jūtoties atsvešināts, tad tas notiekot pašu vainas dēļ.

 

Trofimova k-gs uzskata, ka krievvalodīgajiem pašiem jāpiedalās Latvijas sabiedriskajā un politiskajā dzīvē, un nevajagot cerēt, ka latvieši skraidelēšot un aicināšot, un tas latviešiem neesot raksturīgi. Īsi sakot, prātīgs, pragmatisks krievu inteliģents neatbalsta Urbanoviča štāba sēdēšanu pašu uzbūvētā apvainotības un iedomības cietoksnī, kā tas notiek patlaban. Ar katru dienu saskaņiešu pašizolēšanās tikai pastiprināsies. Diemžēl nav pazīmju, ka šī partija būtu gatava izdarīt paškritiskus secinājumus.

Tas pats sakāms arī par t. s. latviskajām partijām, kurās nav manāma sapratne, ka iekšpolitiskā situācija nebūs saglābjama ar to vien, ka latvieši aizies un nobalsos pret krievu valodas ieviešanu par Latvijas valsts valodu, kas nozīmētu Latvijas pārkrieviskošanās sākumu – un neko citu.

Kamēr tik daudz tukšu salmu tiek kulstīts ap kulta veidīgo latvisko identitāti, tomēr itin neko nedarot tās reālai izpratnei un stiprināšanai, Krievijas valdības vadītājs Vladimirs Putins, kas neko nedara tāpat vien, publicējis plašu rakstu par nacionālo jautājumu Krievijā (“Ņezavisimaja gazeta” 23. janvārī).

 

Kamēr Latvijā integrācija dažnedažādi tiek nopulgota, tiek prasīta naturalizācijas prasību novājināšana, pilsonības izdāļāšana un tamlīdzīgas “demokrātiskas” prasības, tikmēr V. Putins stingri uzstāj: “Mums ir svarīgi, lai migranti spētu normāli adaptēties sabiedrībā. Pati par sevi elementāra prasība ļaudīm, kas vēlas dzīvot un strādāt Krievijā, ir viņu gatavība apgūt mūsu kultūru un valodu,” raksta Vladimirs Putins.

 

Un īpaši uzsver: “Ar nākamo gadu ir nepieciešams par obligātu padarīt eksāmenu krievu valodā, Krievijas vēsturē un krievu literatūrā, mūsu valsts pamatu un tiesību zināšanā, lai varētu iegūt migrācijas statusu vai tā pagarināšanu.”

Lai gan pieņemu, ka “Saskaņas” un vietējo eirokosmopolītu aprindās par Putina k-ga stingrību kritīs ģībonī, tomēr uzskatu, ka nacionālu interešu aizstāvības nolūkā jārīkojas arī Latvijā. Ja kādus aprindās neuztrauc lindermaniešu ālēšanās un saskaņiešu manevri, tad nevar nelikties nezinām par vēl bīstamākām “indikācijām”.

Kā vienu tādu nesen norādīja “Providus” darbiniece un eksperte Marija Golubeva: “Mēs redzam, ka daudzi ļaudis nav gatavi atzīt pat to, ka viņi dzīvo neatkarīgā valstī.” (Latvijā.) Eksperte raksta, ka “Vācijā tiem nenāktu prātā nemācīties valodu. Un tādu ļaužu ir diezgan daudz”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+