×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. februāris, 2013
Drukāt

Par un pret eiro


Karstākais temats joprojām ir eiro ieviešana. Saņemam gan lasītāju vēstules, gan telefona zvanus.
Lūdzu Nacionālo apvienību neatstumt mūs, vēlētājus. Uzskatu, ka šobrīd eiro ieviešana jāatliek līdz 2016. gadam, kad, cerams, eirozona būs nostabilizējusies. 
Miervaldis Ceimurs Dundagā

 

 

Esmu apjukusi par to, ko pašlaik dara mūsu nacionāļi. Mums taču ir jāievieš eiro. Nedrīkst pieļaut arī referendumu, jo mūsu cilvēki spēj sabalsot nezin ko.

Silvija Iltnere Liepājā

 

Eiro ieviešanas pretinieki pievienošanos eirozonai salīdzina ar biļetes iegādi braucienam ”Titānikā”, bet premjers Dombrovskis kategoriski apgalvo: ”Nē, tas nav ”Titāniks”.” Dombrovska kunga viedoklim var tikai pievienoties, jo brīdī, kad gigantiskais tvaikonis devās savā liktenīgajā reisā, tas pasažieriem šķita absolūti drošs. Ja jau gribam mūsu iespējamo pievienošanos eirozonai tēlaini pielīdzināt braucienam ar kādu kuģi, tad, manuprāt, šis kuģis ir ”Luzitānija” – angļu jūras milzenis, kuru 1915. gada 7. maijā pie Īrijas krastiem nogremdēja vācu zemūdene. Atšķirībā no ”Titānika” potenciālie ”Luzitānijas” pasažieri tika presē savlaicīgi brīdināti par iespējamo risku – zemūdeņu briesmām un mīnām karadarbības zonā Eiropas tuvumā. Analoga situācija šodien ir eirozonas ”ekonomiskajos” ūdeņos – Grieķijā, Spānijā un Portugālē. Nogaidīsim, līdz kuģošana kļūs droša.

Gunārs Ziemelis

 

Pēdējā laikā zaļzemnieki uzstāj: nesteigties ar eiro, tautai ir tiesības lemt. Neviens jau neapšauba tautas tiesības, bet vai ir jēga un vajadzība? Manuprāt, nav. Mēs jau sen esam iekš eiro, un eiro jau sen ir iekšā mūsos. Vājš? Nedrošs? Nu tad līdzēsim kļūt stipram un drošam. Kam velti šķiest laiku neauglīgā spriedelēšanā vai veltā naudas diedelēšanā? Vairāk tās tādēļ nekļūs, mazāk gan.

Jānis Biezais Ķekavā

 

Sagatavoja ANDA HAILOVA, AIJA VOLKA

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+