×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. oktobris, 2012
Drukāt

Par uzņēmumu vadības algām spriedīs nesteidzīgi

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas deputāti tomēr nolēma nesteigties ar valsts uzņēmumu valdes locekļu algu palielināšanu, kā to vēlējās valdība, 2013. gada valsts budžeta apspriešanas laikā iesniedzot parlamentā labojumus likumā “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām”.

 

Jau rakstīju, ka šis likumprojekts tika ielikts budžeta likumu paketē, kaut gan ar valsts budžetu tam nav nekāda sakara, jo valdēm algas maksā no uzņēmumu līdzekļiem. Iepriekš par šādu nepareizu praksi premjeram Valdim Dombrovskim bija aizrādījis arī Valsts prezidents Andris Bērziņš. Finanšu ministrija, kura sagatavoja šo tiesību aktu, ļoti vēlējās, lai deputāti to pieņemtu ātrajā procedūrā – divos lasījumos – un lai uzņēmumu vadītāji pēc iespējas ātrāk tiktu pie lielākām algām – vairāk nekā četriem tūkstošiem latu pašreizējo vairāk nekā divu tūkstošu latu vietā.

Vakar tomēr visi deputāti, kas piedalījās plenārsēdē, nobalsoja, ka likumprojekts ir jāapspriež parastajā kārtībā un ka nevar ar to steigties, iekams nav pieņemts Ekonomikas ministrijas izstrādātais publisko personu kapitāldaļu pārvaldības reformas likumprojekts, kas noteiks jaunu kārtību valsts uzņēmumu pārvaldīšanā.

Par likumprojektu atbildīgās Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis (Reformu partija) sacīja, ka atalgojuma jautājums īpaši svarīgs ir tajos valsts uzņēmumos, kas konkurē brīvajā tirgū, jo algām jābūt tādām, lai augsti kvalificēti speciālisti netiktu pārvilināti uz privāto sektoru, lai uzņēmumu vadība strādātu godīgi un tai nerastos vēlme nodarboties ar koruptīviem darījumiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+