×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. oktobris, 2016
Drukāt

Par valdības nespējīgāko ministru atzīts Šadurskis (12)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Valstij vislielākais labums ir no aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa (ZZS) un finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS). Savukārt par visnespējīgāko atzīts izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V), liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS septembrī veiktā aptauja.

Visbiežāk jeb 26% gadījumu respondenti nosauca Bergmani un 24% minēja Reiznieci-Ozolu kā ministru, no kura darba valstij ir vislielākais labums. Iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (V) šajā kategorijā minēja 14%, kultūras ministri Daci Melbārdi (VL-TB/LNNK) 12%, zemkopības ministru Jāni Dūklavu (ZZS) 11%, ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (V) 11% un veselības ministri Andu Čakšu (ZZS) 11%.

Citi ministri nosaukti mazāk, un visretāk – 2% – aptaujātie pozitīvi novērtēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu (VL-TB/LNNK) un tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču (VL-TB/LNNK). Konkrētu viedokli par ministriem, kuri sniedz vislielāko labumu, atturējās paust 43%.

Taujāti, kuri no ministriem visvairāk bremzē valdības darbu, visbiežāk jeb 21% respondentu minēja Šadurski. Salīdzinoši bieži jeb 14% nosaukuši arī Rasnaču un 10% Rinkēviču. Vairāk nekā puse jeb 53% respondentu nesniedza konkrētu atbildi uz jautājumu, kuri no valdības pārstāvjiem visvairāk bremzē tās darbu.

Šadurskis visbiežāk jeb 18% no atbildēm atzīts arī par nespējīgu ministru Māra Kučinska (ZZS) vadītajā valdībā. Par Rasnaču to norādīja 11%, par Dūklavu (ZZS) – 9%, par satiksmes ministru Uldi Auguli (ZZS) – 8%, par Rinkēviču – 8%, par Gerhardu – 7%, par labklājības ministru Jāni Reiru (V) – 7% respondentu. Viedokli šajā jautājumā paust atturējās 56% no aptaujātajiem.

Uz jautājumu, kuriem no valdības ministriem viņi vismazāk uzticas, respondenti visbiežāk jeb 20% gadījumu minēja Šadurski. Nākamie biežāk minētie politiķi bija Rasnačs un Rinkēvičs, kuriem katram vismazāk uzticas 11% aptaujāto. Konkrētu atbildi uz šo jautājumu nesniedza 52% pētījuma dalībnieku.

Raksturojot savā nozarē nekompetentākos politiķus, visbiežāk respondenti minēja Šadurski – 16%. Par Rasnaču tā izteicās 8% respondentu, par Auguli – 7%, par Reiru – 7%, par Rinkēviču – 7%, par ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu (V) – 6%. Par citiem to norādīja ne vairāk kā 5%. Vairākums jeb 62% respondentu atturējās nosaukt nekompetentākos ministrus.

Šadurskis ar 13% un Rasnačs ar 12% atbilžu visbiežāk uzskatīti par vismazāk atbilstošiem tam, kādam vajadzētu būt valdības loceklim. Par Rinkēviču šādu uzskatu pauda 8%. Konkrēta viedokļa šajā jautājumā nebija 63% respondentu.

Aptaujā piedalījās 1002 respondenti.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Toties beidzot skolotājiem pienāksies strādāt un saņemt par padarīto.Tas jau bija apriebies redzēt kā daudzi skolotāji strādā pāris dienas nedēļā un un saņem 3 reizes vairāk kā tie kas katru dienu

 2. ,,DANA un BERGMANIS tur jau pat mana sunite smejas,,lielakie nespejnieki,,,kaut kadi neizdevusies ielikteni,,,

 3. Ja viņš būtu no ZZS,tad būtu spējīgākais!
  MAN nespējīgākie un analfabēti IR — Reirs,Augulis,Gerhards,Kozlovskis,pats KUČINSKIS un PREZIDENTS !!!!Ak jā – Rasnačs !!Jūlis braukšot uz Turciju ar visu aizliegumu.Nu redzēs ko darīs Kalnmeiers u.c. “siloviki”.
  KATRU DIENU NOSKATOTIES VISAS LV – TV un radio ziņas nostiprinās sajūta,ka MAN NAV TIESISKAS,NEATKARĪGAS VALSTS ar valdību / profesionālu,kompetentu !!/ un kaut cik jēdzīgu PREZIDENTU,ne lentīšu griezēju un foto modeli. Tam “kuģim”ko sauc par valsti ir drausmīga sūce un viņš nesās lielā ātrumā uz klintīm ZZS vadībā !!Rīga JAU sadragāta !!
  KUR tad slapstās mūsu “dižie”nacionāļi??? Pat par divvalodību klusē !!!
  Veriet vaļā ČEKAS maisus kamēr nav dikti par vēlu !!!

 4. Plāns ir skaidrs: Lielākās latviešu partijas (3 gb.) apvienot (V) un Daugavā nogremdēt.

 5. Valdības ministri esot “vērtēti” ?
  Aptaujām puslīdz var sākt ticēt sākot no >5000 respondentiem.
  Un kur ir informācija cik šajā aptaujā piedalījās Krievijas pilsoņi un krievijas TV nozombētie LR nepilsoņi un pilsoņi?

  Mēdijprasmes attīstiet !!!!

  • Jums taisnība,jo SKDS Kaktiņam nu nevar ticēt!! Viņš gozējās SC kongresā un tur šos slavēja.Tā ir pērkama niecība !!Šadurskis strādā,pārejie ministri faktiski ne vena nedara!Kozlovska vietā lemj Pētersone-Gūdmane.,Auguļa vietā- Maskava,Reirs vispār neko nejēdz,Rasnačam auru laiki .Reizniecei – šahs utt.Kučinskis nekur nejaucās,Vējonis — fotosesijās ,valstī ANARHIJA !!

 6. SKDS un žurnālisti vienkārši nomelno cilvēkus – ceļ debesīs viduvējības un nolīdzina ar zemi izglītotus, erudītus indivīdus, tāpēc ka viņi nav “pareizajā” partijā un veicot reformas pieņem nepopulārus lēmumus. Ja augstskolas profesors un matematiķis mūsu valstī skaitās nespējīgākais un nekompetentākais ministrs, tad kāda vērtība un jēga vispār ir šādām aptaujām. Teikšu kā ir – graša vērtība, jo tā ir visai tālu no veselā saprāta spriedumiem un ir vienkārši ietekmes un emociju rezultāts.Tik daudz jau šādu aptauju organizētājiem vajadzētu saprast! Neesmu nekāds Šadurska draugs vai fans, tomēr kaut kas ar vērtību skalu un pašu vērtēšanu mūsu sabiedrībā nav kārtībā. Šadurskis ir “sliktais zēns” ne jau savu zināšanu vai kompetences trūkuma dēļ, bet tāpēc, ka nupat ir veicis skolotāju algu reformas, kuru rezultatā ne visi ir apmierināti. Cilvēks ir visai ietekmējama un emocionāla būtne, kura viedokli vēl “uzsilda” un ar to manipulē žurnālisti un saziņas līdzekļi. Ja šaubāties, tad uzskatāms piemērs tam ir Krievijas sabiedrība. Un lūk, arī rezultāts!

 7. Kad viena kuģa kapteinis dzenā matrožus apmācībās dažādās avārijas situācijās pat naktīs un tad tas ir slikts līdz vētrā kuģis dabū sūci un visi jau zin ko darīt – veikli likvidē. Tas labais pat dienā liek mierā un vētrā no kuģa jūrā ir tikai kāds glabšanas riņķis… un jauno atraikņu asaras lasot vīru vēstules, cik labs kapteinis…
  Morāle – ja gribi būt reitingos – nedari neko. Jā pie nepopulāriem jau ari ir ( nu tie ar vājām galvām ) , kuri sastrādā bulciņu, rabarberu muļķības…

 8. Andris no kriminalas Kraslavas Atbildēt

  Sabiedriskas domas petijumu centrs SKDS muzigi veic dzadas aptaujas, nu, slikti jau tas, protams, nav. Var tikai apsveikt vinus par to, tas ir labi! Aptauja, kuru veica SKDS ir noskaidrojis, ka par valdibas nespejigako ministru ir atzits Sadurska kungs, nezinu pat ko seit es varetu teikt, jo neesmu nekads specialists vai prokurors, lai novertetu vina darba spejas. Toties mana Kraslavas rajona korumpetaja un ar padomju laika specdienestu darbiniekiem pilnaja Greizo Spogulu Karalvalsti, noteikti pateiktu par godajama Sadurska kunga profesionalajam spejam, jo vini nezina absoluti nevienu LR Kriminalprocesa likumu u.c. Latvijas Republikas likumus. Loti labi butu, ja sie sabiedriskas domas petijumu centra specialisti no SKDS, veiktu aptauju par musu Kraslavas korumpeto, anarhistiem pilno Imperiju, kuri Suligi nosplaujas pat uz musu LR Augstakas tiesas godigo tiesnesu noradem, 2015. gada 15. oktobri, kad sie milie, prieks musu pazemotas gimenes, cilveki, burtiski sagrava visas apsudzibas gan pret mani personigi, gan pret manu milo un nevainigo delu. De facto!!! Ja kads grib telot no sevis ”austrumu gudro”, ludu, visas pretenzijas sutiet nevis man, bet gan uz LR Augstako tiesu, jo vini ”izbrakeja” so kriminalmurgojumu Nr. 11240029208, nevis es ar savu milo delu, kuru speciali safabriceja vietejais Andzelu pagasta policists, ar Maniakalu tieksmi uz Sadismu, Andelu un Kraslavas rajona ”Talavas tauretajs”, Arvids Vedla ar saviem draugiem Dagdas policijas iecirkni, Lacplesa iela,8-2008. gada 10. julija ap 10.00 no rita!!! Ja kads ”austrumu gudrais”, velas sev sagadat lielas problemas, dariet to, nekavejoties! Varat uzrakstit sudzibu par LR Augstakas tiesas godigajiem tiesnesiem, kuri ,2015. gada 15. oktobri, godigi izskatija, Kraslavas rajona korumpantu sacereto SuperBojeviku ar Nr.11240029208, ka ari to burtiski sagrava. Notiekti uzrakstiet to, ka LR AT tiesas godigie tiesnesi neko nesaprot un nevienu LR likumu nezina, bet, toties Kraslavas rajona korumpanti zina visu daudz labak un ir Svetie Debesu Engelisi! Kas attiecas uz mani, es loti cienu sos milos tiesnesus un nekad neapsaubisu vinu kompetenci! Velreiz atkartoju ”austrumu gudrajiem”, ja velaties nakosaja diena sev sagadat ”asas izjutas”, nekavejoties uzrakstiet par LR AT sudzibu, un noteikti noradiet savu majas adresi un darba vietu-asas izjutas es jums visiem, ”austrumu gudrajiem” garanteju. Jus, te, tikai uz manas nelaimigas gimenes nesoditi varat meslus gazt mums uz galvas, bet pameginiet to izdarit ar godigajiem LR AT tiesnesiem, tad redzesim, kur ir visu jusu drosme! Paldies avizei LA un parejiem cilvekiem, kuri nenirgajas par manu gimeni, bet gan saprot un atbalsta!!!

 9. Tas ir Aģitprops jaunā ietērpā.

 10. Nespējīgākais starp nespējīgajiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+