Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
17. augusts, 2015
Drukāt

Par Valsts kancelejas vadītāju kļūs bijušais PKC vadītājs Krieviņš (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Mārtiņš Krieviņš preses konferencē informē par centra darbu.

Par jauno Valsts kancelejas direktoru ir izvēlēts kādreizējais Pārresoru koordinācijas centra (PKC) vadītājs Mārtiņš Krieviņš, aģentūrai LETA pavēstīja Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) preses sekretāre Aiva Rozenberga.

Straujuma jau rītdienas valdības sēdē piedāvās Krieviņu apstiprināt amatā.

Krieviņš PKC vadīja līdz 2013.gada martam. Viņš amatu pameta, to skaidrojot ar atalgojumu, kas nav konkurētspējīgs, un situāciju PKC, kam uzliktie pienākumi neatbilst piešķirtajam finansējumam centra darbībai.

Jau ziņots, ka pieteikumus konkursā uz Valsts kancelejas direktora amatu bija iesnieguši kopumā seši pretendenti, no kuriem trešajai kārtai tika virzīti pieci, bet izvērtēšanai un gala lēmuma pieņemšanai – četri.

Konkursa komisiju vadīja Ministru prezidenta biroja vadītājs Ringolds Arnītis, un tajā darbojās arī Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Zemkopības ministrijas valsts sekretāre Dace Lucaua, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Guntis Puķītis un Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts.

Valsts kancelejas direktora amats vakants kļuva, jo pēc pielaides valsts noslēpumam anulēšanas tas bija jāpamet līdzšinējai Valsts kancelejas direktorei Elitai Dreimanei. Sākotnēji Ministru prezidente izteicās, ka Dreimane bez pielaides nevar strādāt tik augstā valsts amatā, un plānoja rosināt valdību lemt par Dreimanes atbrīvošanu no amata. Taču Dreimane iesniedza atlūgumu.

Dreimane valsts pārvaldē bija nostrādājusi 20 gadus.

Krieviņš ir dzimis 1979.gadā, augstāko izglītību ieguvis Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, Politikas zinātnes katedrā, un Vidzemes Augstskolā, Politikas zinātnes katedrā. Viņam ir maģistra grāds politikas zinātnē Eiropas publiskās administrācijas specializācijā.

Karjeru viņš sāka kā SIA “Mediju tilts” vecākais sabiedrisko attiecību konsultants, bet 2004.gada nogalē sāka strādāt Valsts kancelejā Komunikācijas departamentā. Pēc tam viņš kļuva par Valsts kancelejas Politikas koordinācijas departamenta konsultantu, vēlāk par departamenta vadītāja vietnieku, bet 2007.gadā – par departamenta vadītāju.

Kopš 2012.gada janvāra viņš bija PKC vadītājs un šos pienākumus pildīja līdz 2013.gada martam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas pats,kurš Latvijā “likvidēja” bezdarbu?

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+