×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
6. aprīlis, 2018
Drukāt

Par Valsts prezidentu labāk paklusēt? (80)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Saeimas deputāts Juris Viļums

Autors ir Saeimas deputāts Juris Viļums (Latvijas Reģionu Apvienība)

Kritikas vilnis par Latvijas Valsts prezidenta R.Vējoņa kārtējo spēju vai, pareizāk, nespēju pārstāvēt godam savu valsti jau atkal liek uzdot jautājumus par Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtību. Vai Saeimas deputātu aizklātā balsojumā ievēlēts prezidents tiešām pārstāv Latvijas un tās iedzīvotāju intereses, ja pastāvošais ievēlēšanas mehānisms pieļauj negodprātīgu, manipulatīvu balsu izmantošanu vai pat pirkšanu? Mēs diemžēl esam pēdējos gados jau vairākas reizes pārliecinājušies, ka nevaram uz šādu kārtību paļauties.

Tādēļ par kārtējo Valsts prezidenta “izgāšanos” starptautiskā mērogā pilnībā ir atbildīgs jau gadiem Latviju pārvaldošais politmahināciju hibrīds – ZZS, Vienotība un Saskaņa, kuri atbalstīja viņiem ērto R.Vējoņa kandidatūru. Varam teikt “paldies” tiem 55 Saeimas deputātiem, kuri par to nobalsoja (acīmredzot, arī dažiem no Saskaņas vai citām draudzīgām partijām). Tā nu jau tradicionāli Saeimas vairākuma atbalstītie un ievēlētie prezidenti ir tādi, par kuriem jāsarkst. Kuri nespēj un neprot profesionāli organizēt nedz savas komandas darbu, nedz apjauš arī savus tiešos darba pienākumus, pat nerunājot par to atbildīgu un prasmīgu izpildi un profesionālu komandas darba vadību.

Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas visi Valsts prezidenti ir ievēlēti “shēmojot”, bez sabiedrības vērtējuma un iesaistes procesos. Visai komiski bijuši argumenti un pat ievēlēšanas process praktiski visiem kandidātiem. Nav jau arī bijuši oficiāli izvirzīti izvēles kritēriji, kādam jābūt Valsts prezidentam, jo politiskā “elite” vispirms selektē, pēc tam mēģina “pārdot” sabiedrībai sev ērto kompromisa kandidātu. Gunti Ulmani “ievilka “uzvārds, Vaira Vīķe-Freiberga bija “aizjūras” pārsteigums, Valda Zatlera ievēlēšanu nekavēja “zoodārza sarunas”, savukārt Andris Bērziņš mantojumā atstāja atmiņas par aizdomīgi apgūtiem ES fondu līdzekļiem, prezidenta necienīgu komunikāciju ar medijiem un līdz sirds dziļumiem aizvainotā premjera V.Dombrovska (V) atkāpšanos pēc Zolitūdes traģēdijas.

Ja Valsts prezidents netur sākotnēji doto zvērestu vai ir apstākļi, kas kavē pienākumu veikšanu, cik godprātīgi ir palikt amatā kā dekoratīvam elementam – bez stājas, bez mugurkaula un bez valodas? Nav vērts pat pieprasīt atskaiti attiecībā pret Prezidenta zvērestā teikto, jo kūstošie reģioni un Eiropā augstākā iedzīvotāju ienākumu nevienlīdzība ir arī Valsts prezidenta darba, bezdarbības vai pretdarbības rezultāts*.

Stāsts jau nav tikai par valodas prasmi, bet arī par Valsts prezidenta pašapziņu, gribu un spēju pārstāvēt godam savu valsti. Skaidri apzināties savu misiju un savus uzdevumus, kas Latvijas Valsts prezidenta gadījumā lielā mērā ir valsts reprezentācija un kura rokās ir arī valsts drošības jautājumi. Latvijai nepieciešams prezidents, kurš pārstāv valsti tā, lai varam lepoties.

Ir skumji, ka ir zaudēta lieliska iespēja starptautiskā līmenī miljonu auditorijai pieteikt Latviju – mazu valsti, bet lepnu, gudru un strādīgu cilvēku zemi. Zemi, no kuras nāk daudzi talantīgi cilvēki – mākslinieki, sportisti, izgudrotāji, ārsti, zinātnieki. Valsti, kur prot ne vien diedelēt aizņēmumus un finansēt banku izraisītas krīzes, bet arī radīt un realizēt inovatīvas, sabiedrībai nozīmīgas idejas, saglabāt tradīcijas un lepoties ar savu vēsturi un identitāti.

Ir skumji, ka labākais, ko var izdarīt ārvalstu mediji – neparādīt vispār vai smalkjūtīgi nekomentēt neko par Latvijas Valsts prezidentu un viņa uzstāšanos.**

* – “Es zvēru, ka viss mans darbs būs veltīts Latvijas tautas labumam. Es darīšu visu, kas stāvēs manos spēkos, lai sekmētu Latvijas valsts un tās iedzīvotāju labklājību. Es turēšu svētus un ievērošu Latvijas Satversmi un valsts likumus. Pret visiem es izturēšos taisni un savus pienākumus izpildīšu pēc labākās apziņas.” (LR Satversmes 40.p.)

** – https://espresso.economist.com/6e04df31f1bbb1c02666d0dfa3638f76

Pievienot komentāru

Komentāri (80)

 1. Tak lieciet jūs to Vējoni mierā! Sakarīgs vecis. Ja grib kādu, kurš iznesas kā pāvs, tad vajag kādu aktieri noalgot.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Kauns par šādu prezidentu…

 4. Skaļi gan!

 5. Vaira bija vienīgais Latvijas prezidents,pārējiem vajadzētu ar làpstu pa muguru..:)

 6. Vaira bija vienīgais Latvijas prezidents,pārējiem vajadzētu ar làpstu pa muguru..:)

 7. saprotu, ka ne Kangarā†a depu†ā†s Juris Viļums (Latvijas Reģionu Apvienība) personāli, bet to .. tomēr Kangarā†s ievēlēja!

 8. Un kurš ir Tavs prezidents?

 9. Man būtu paticis, ja visi 3 prezidenti savas runas būtu teikuši VALSTS VALODĀ, ar tulku palīdzību, nevis par katru cenu līduši no ādas ārā, lai tikai angļu kungi būtu apmierināti.Galu galā kādreiz bija kārklu vācieši, bet tagad uzradušies daudz kārkl angļu!Ir kaut kādas paralēles ar PSRS laikiem,kad bez krievu valodas -nekur, un ES faktiski ir kas līdzīgs, kad latvietis latvieti ēd nost par angļu valodas simtprocentīgu nezināsanu!LIELS FUI!!!

 10. Par absolūto nulli neviens nepārspriež !?!? Esiet iecietīgi, tas drīz pāries. Nevar visi būt ar savu viedokli un visi nevar būt gudri. Tālāk, lai paliktu korekta, neturpināšu., visiem tāpat skaidrs.

 11. Manuprāt, autors nav tas gudrākais no 100 deputātiem. Vidusskolas sekmju lapu gatavs parādīt? Kāda augstākā izglītība? 😉 Kas marioneti rausta aiz diedziņiem? Jautājumu daudz.

 12. pat negribās neko teikt,ak tie zaļie…

 13. Latvietis latvietim... Atbildēt

  Ka tik iekost, ka tik pretīgāk apgānīt – karstākā vēlēšanās! Visu šo negāciju gāzīenu ir pelnījuši Saeimas deputāti,kuri ievēlēja (?!) Vējoni. Varēja jau viņš atteikties, bet… cilvēks ir vājš,kārdinājums liels. Salīdzināt abu prezidenšu tekošo angļu valodu ar mūsu prezidenta ir netaktiski ,ņemot vērā Kaljulaidas un Gribauskaites ilgstošu darbu angļu vidē.Taču viss jau ir likumsakarīgi- gan Lietuva,gan Igaunija mums ir priekšā -visās frontēs. Tādi esam…

 14. Lai nu kā, bet Vējonis pārspēj Gunti Ulmani, V.-Freibergu, Zatleru un Bērziņu.

 15. Cienīsim savu valsts prezidentu un teiksim tikai labos vārdus! Vai arī paklusēsim.

 16. Drosi vien ka Vejonitim “zverests” tikai ta….vajadzibas pec….bet pildisana—ignoreta….Es tikai par tautas veletu prezidentu…!!!!!

 17. man kauns par šādu nekam nederīgu t.s. prezidentu. Netīra lupata viņš, āksts , “nu tagad jāierauj”. Es cūkas ganīt viņam neuzticētu.

 18. Pat, ja viss minētais būtu tiesa, lai nu kurš par to runātu…

 19. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Uzskatu, ka nav ētiski kritizēt Valsts prezidentu, taču nevaru atrast nevienu nepatiesību un neko nosodāmi pateiktu brīvās Latgales dēla rakstā.

 20. bezkaunīgais sivēns Atbildēt

  Izmantošu raksta virsrakstā izteikto domu – klusēšu.

 21. Runāšana – sudrabs, klusēšana – zelts! Lai tie citi runā, mums ir par ko paklusēt! Un ko tu, lasītāj, teiktu Vējoņa vietā? Lūpa netrīcētu? Turklāt šim ir izdevies reti rādīts fokuss: uzlēkt augstāk par savu pēcpusi …

  • Es ar tik briesmīgu angļu valodu un vājām oratora prasmēm vispār nekandidētu par prezidentu. Kauns būtu. Bet ja cilvēkam nav paškritikas, lai atzītu, ka amata latiņa viņam ir par augstu, tad tas jau ir cits stāsts..

 22. pamela nemuldi.... Atbildēt

  ir skaidris ka visi šie negatīvie komentāri nāk no tādiem troļļiem kā Tu. Tas ka Prezidents ir isludinājis pārmaiņas izglītībā par labu valsts valodai ir satricinājis naidīgos padomiešus. Kas kaiš Prezidenta angļu valodai? Viņš nav nekāds valodnieks, bet VVF kura sevi izreklamēja itka pārvaldot nezcik valodas, nekad neparādija savas spējas krievu valodā.

 23. Mani jau neiedrukās,bet ir nepieciešams impīčmets,jo sanāk,ka jo tālāk,jo trakāk!KO vēl mēs varam sagaidīt no olig…………?KAPĒC kantoris viņam tāds uzpūsts un ar milzu algām,prēmijām?PAR KO?
  Man gan izskatās,ka viņu kāds speciāli padara citu acīs par muļķi ar visu valsti.Kaut kādas milzu problēmas tam cilvēkam ir,ja viņš NESPĒJA kritiski novērtēt bsavas “spējas”šajā amatā.SC pamatīgu “dāvanu”piesvieda ar savām balsīm par Vājoni.Idioti mēģina attaisnot,ka bijis slims,nav galīgi traki,kaut kā jau murmulē angliski utt.Dženelmeņi un kundzes,prezidenta AMATS nav domāts kā kursi analfabētiem vai invalīdiem.Tās ir citas iestādes.
  VAI NE DĀRGĀ L.A?ar visu cenzūruEsat tādi speci kā Vājonis.Lasiet kaut paši!

 24. Vēl arvien turaties pie VDK metodēm ar cenzuru?

 25. Jureiša Vōvuleiša kōrtejīs vōvuļojums

 26. Vai neesat ievērojuši, ka Valsts Prezidenta kancelejas darbinieku skaits, viņu algas, prēmijas un piemaksas pie algas ir apgriezti proporcionālas paša Prezidenta kvalitātei?

 27. Kauns viņa vietā. Atbildēt

  Es vispārībā nesaprotu kādu valodu Vējonis pārzin. Latviski nemāk, angliski arī nē, varbūt krieviski ? Viņš pat nemāk špikeri izlasīt, ko viņam iedod. Pašam jau savas runas nemaz nav, viss ir jāuzraksta priekšā kā tāds analfabēts.

  • Muļķa Mazpisāns Atbildēt

   Mūsu troļļi un citi lumpeņi “Maskavas namā” (Rīgā) vārās kā nelabie, jo Vējonis atbalsta pāriešanu uz valsts valodu visās skolās. Krievnacisti to nevar ciest.

 28. Ja par “izgāšanos” uzskata Vējoņa angļu valodu, tad tam nav pamata. Interesanti kāda angļu valoda ir pašam Viļumam? 🙂

 29. Beidzot ari augsa sak saprast ka valsts ir novesta dirsa!

 30. Nav ko kasukt ! Kādu prezidentu Lembergs mums izvēl , ar tādu jadzīvo .

 31. Vējonis nav ne ar ko sliktāks par ieprieksējiem. Vismaz viņš atbalsta valsts valodas stiprināšanu Latvijā, ko V.-Freiberga nedarīja. Varbūt tieši tādēļ Kremļa troļļi viņu tā norej.

 32. Kauns Latvijai ! Vai viņa ir to pelnījusi

 33. Labs raksts. Pilnīgi piekrītu!
  Levita faniem gan gribētu norādīt, ka šis kungs sirgst ar hronisku verbālu diareju. Nedomāju, ka viņa runuplūdi būtu adekvāti prezidenta amatam, kur tomēr drusku jāpadomā, pirms runā. Nu, labi, Vējonis domā par ilgu, bet Levits … Paldies nē. Tad jau labāk Vējonis.

 34. Prezidenta amatam E.Levits bija nepieņemams ,jo papildināja satversmi ar perambulu ,kas uzdzina šausmas ZZS un SC partijām un to vadoņiem,tāpēc tika dota priekšroka Vājonim.Esmu pārliecināts cik spīdoši sevi un Latviju sevi pasniegtu E.Levits ja būtu Vējoņa vietā.

 35. Nav ko piebilst

 36. Viņi jau vispārībā neskatās vai tas cilvēks atbilst valsts prezidenta amatam, vai nē. tas vienkārši ir ieliktenis, vienalga kāds, ka tikai ir kopā ar mafiju un iet viņu ceļu. Tas ir tirgus, mēs liekam savējo partijnieku, bet jūsu partijām atkal cits labums. Tā tas notiek par katru jautājumu, īsta tirgošanās starp mafijas trijnieku. Pirms Saeimas visus punktus iz i uzliek koolīcijas padome, kuriem nav nekāda juridiskā teikšana un, kuri nemaz nav vēlētāju velēti. Viņu karalis hūte ir pats šo padomi izveidojis un
  tagad diriģē Saeimu un valdību ,kas jādara un, kā jābalso. Tāds cirks notiek tikai oligarhu valstī – Latvijā. Tā kā, vēlēšanas ir tikai blefs, jo Saeimu komandē pavisam sveši un aptraipīti cilvēki. Tāpēc jau mums nav valsts prezidenta, bet ir Lemberga, Seska un pārējās mafijas ieliktenis.

 37. kas paklusēs, to nesadzirdēs

 38. Ko te vairākums var zākāties??? Var jau būt, ka Trampa priekšā lieliskāk sevi reprezentēja Lietuvas un Igaunijas prezidentes. Tikai vajag atcerēties, ka viņas abas ir diezgan ilgi strādājušas dažādās starptautiskās institūcijās. Tāpat kā mūsu VVF. Es pati esmu mācījusies tālmācībā angļu valodā. Atlika vien paiet vairāk par gadu pēc kursa nobeiguma, kad mana angļu valoda arī “aizsērēja”. Tā kā, ja ikdienā nelieto vienalga kādu svešvalodu, tad ir “štoperis”. Vienalga, ka esi mācījies skolā, augstskolā vai kādos kursos. Laikam jāiet pieteikties darbā Rīgas pašvaldības policijā. Tad Vecrīgā varēs bez jebkādām problēmām runāt ikdienas ar ārzemniekiem jebkurā valodā! Bet Vējonim novēlu ik dienas veltīt angļu valodai vismaz 45 minūtes, un būs OK.

  • Es Jums pilnīgi piekrītu. Protams, ka gribētos, lai angļu valoda būtu nevainojama. Taču svarīgi, ar ko salīdzina. Vai ar paša Vējoņa angļu valodas zināšanām agrāk vai ar Bērziņa nespēju vispār divus vārdus saistīt.
   Ir pierādījies, ka citus parasti visvairāk aprej tie, kuriem pašiem nemaz tik labi neiet. Nav šaubu, ka Viļums pieder šai kategorijai.
   Tiem, kas te par tulku iestājas. Tas ir ļoti labs risinājums konferencēs un citos pasākumos, kuros paredzēta sinhronā tulkošana. šajā situācijā tiktu patērēts vairāk laika un, visticamāk, ir bijusi vienošanās prezidentu starpā, ka to vai citu iemeslu dēļ no tulkošanas atteiksies.

 39. Ielieciet kādu no LRA kādu no savējiem,kaut to dāmu no laukiem

 40. Ielieciet kādu no LRA kādu no savējiem,kaut to dāmu no laukiem

 41. deputāti labāki? man kauns par mūsu saeimu!!!!!!!!!!!!!!

 42. Sitprocentīga taisnība. Sevišķi par to bērziņu, ko politmafija savu shēmu dēļ ielika par prezidentu, kas par parunāt nav spējīgs. Visīstākais tehnokrats nevis politiķis. Un tas vēl laikā, ka Latvijai bija jābūt ES prezidentējošajai valstij. Valsts nodevēji ir visi tiešlesri, šķēles, lembergi, kas organizēja Bērziņa iecelšanu. Tas pats attiecas arī uzto pelēko peli Straujumu.

  • Nu vispirms tu pats varbūt,ka vari vismaz latviski uzrakstīt pareizi,bez kļūdām! Ja nē,tad ko kritizē prezidentu,lai kritizētu valsts vadītāju,pašam tev jābūt ideālam! Vējoņa kungam ,kā tu saki problēmas ar angļu valodu,bet tu pat latviski nevari uzrakstīt bez kļūdām! Sorry!!

  • Prezidents pēc tavām domām neprot angliski,bet tu pat latviski neproti pareizi uzrakstīt!

 43. nu nejau tev to lemt.sēdi savā krēslā un neklepo.

 44. Es atvainojos bet kas tas par Prezidentu ka atklati par vinu nirgajas gan par valodu gan par ricibu vizites un majas Tas ir speciala krievu propoganda

 45. Kauns un negods .Un,tāds tuppauris pārstāv Latviju pasaulē ,tālāk vairs nav kur iet . Atpakaļ VVF. Viņas līmeņa prezidenta mums laikam nekad vairs nebūs .

 46. Visi komentētāji šeit ir nožēlojami. Pierijušies svešu valodu, 820000 piedalās žīda Cukerberga barošanā, kurš pārdod ziņas par saviem klientiem. MĪZDAMI SKRIENAT BAROT ŽĪDUS, KĀ BANKU BALTIJA, PAREX. MĒSLI!

 47. Ja musu valsts Prezidentam butu pasciena tad vajadzetu atkapties na si amata pildisanas kuram vins neatbilst….nevis turpinat nakosaja Valstu tiksanas reize telot klaunu un stulbi smaidit…..Vismaz tagad Latvanija atkal izcelas!!!!Bravo!!!!

 48. Nožēlojamas ir arī mūsu 100 galva !
  Pamatā Vējonis izlasīja to , ko viņam uzrakstīja ,, gudrie padomnieki ,, ! Skumji ka cilvēki , kuri saņem tādas algas – ir tik mazspējīgi . Tātad gudru mums nav , sākot no pašas augšas….. bet mēs paši – ko mēs darām , lai būtu citādi !? !?

 49. GODS UN SKAISTUMS IGAUNIJAS PREZIDENTES RAITAI RUNAI…

 50. varbūt šī būtu tā reize atkāpties saeimai vai vismaz koalīcijai, kura ievēleja prezidentu. Bet, nav jau nekas īpašs noticis, skāde nekāda nav nodarīta un pārējo var……. norīt, kā jau visu šodien…

 51. Juri Viļum, kāpēc tu balsoji PRET skolu pāreju uz apmācībām valsts valodā? Tu ar šādu rīcību veido stereotipus, ka latgalieši ir separātisti un Maskavas roka. Viena laba ziņa – nākošajā Saeimā tevis nebūs, jo tavai partijai ir 1,6% reitings. Un nav vairs ne Saeimā ievilcēja Artusa Kaimiņa, ne Bondara. Jurīšos neviens neredz līderi un jurīšiem nav kupls atbalstītāju pulks.

 52. Randy, Latvija & €U. Atbildēt

  Veejonis kaa Latvijas Valsts Prezidents ir tieshaam nozheelojams. Nozheelojams MEESLS, un likumsakariigs padomijas nozheelojamaas izgliitiibas sisteemas ‘auglis’. Un padomaasim, ko tas liecina par Latvijas Universitaates (Biologjijas fakultaates) liimeni, un LU diploma ne-veertiibu! Pat vienu sveshvalodu shis gniida nav bijis speejiigs iemaaciities! – tiem, kas veeleesies ‘dirst’, varu jau laikus apliecinaat ka es personiigi, kaa LU Biologjijas fakultaates absolvents un Tartu Universitaates ‘zinaatnju kandidaats’ (toreiz vanjku laikos bija taads ‘graads’) briivi runaaju angliski un vaaciski, varu saprasties franciski. Normaali. Ko arii gaidiitu no jebkura Eiropas Valsts politikja, vismaz. Shaadi ‘veejonji’ un citi ‘nothing special’ ir spljaaviens Latvijas Valsts prestizham, iipashi 100-gades gadaa!!! Nozheelojami, ja Valsts Prezidents ir urla!!!

 53. Cik nožēlojami un cietsirdīgi cilvēki strādā prezidenta padomnieku birojā- kuri sava ”kautrīguma” dēļ neuzdrošinājās ieteikt R. Vējonim izmantot tulka pakalpojumus tā, kā to dara citu valstu vadītāji…
  Un vēl nožēlojamāki sadisti- ir visi tie cilvēki, kuri atļaujas par to ņirgāties un izteikt savas ciniskās un nekrietnās piezīmes… Ne velti parunā teikts, ka: ”Latvietis latvietim ir saldēdiena vietā!” Un tā spēj uzvesties visi tie- kuri kaunu sen apēduši maizes vietā…

  • Pārlasot visus komentārus jāsaka ka jums ir vislabākais formulējums par latviešu tautas savstarpējam attiecībām…. nožēlojami bet fakts! Rejas ka suni viens uz otru. Tikai vienotai tauta ir stiprums un izdzīvošanas iespējas tādēļ ņemsim Vejoni par piemēru un saksim jeb turpināsim savas zinības angļu valodas prasme, nekad nevar zināt kad jums tā varēs noderēt!

 54. gudri runat nav liela maksla

  • Randy, Latvija & €U. Atbildēt

   Cien. Jaani, nepiekriitu. Gudri runaat ir pat ljoti liela maaksla. Arii iedzimtam talantam jaabuut. Tieshi taapeec arii Rietumu (un arii Austrumu) Valstiis tiem, kuri maak un ir speejiigi ‘gudri runaat’ maksaa tik daudz. Par ‘gudru kluseeshanu’ gan nevienam nemaksaa… Taapat kaa par smagu darbu graavju rakshanaa.. . Interesanti, kaapeec taa? Juusu domas shajaa jautaajumaa? Jeb ‘gudri kluseesiet’?

 55. Nu gan pļūtī Viļums. Caureja labā. Labi ka rudenī vēlēšanas, tiksi ārā no Saeimas. Ietaupīsim valsts naudu.

 56. Latvija,,tie kas nestradā un nav nekur atbildigi ,,,ir tikai lilie kritiki ,,es gribetu ,,ja ievelējam tatad ari esat apmierinati……

  • nejau mes ievelejam bet saime pati.Mes bijam tikai aizsegs velešanām.

  • Kas to vājoni vēlēja?!!

   • Viņu ievēlēja ZZS daļa “Vienotības”+ NA + 10 !! SC biedrīšu,bez kuriem viņš NETIKTU!! ievēlēts!!Ieņemts krievu armijā un atvests no Pleskavas.Vai ir jautājumi?

    • Nu ir gan,kādi mēs svešu mēļu pielūdzēji, kārklu angļi!Man gan būtu paticis ja visi 3 prezidenti pie Trampa būtu savas runas teikuši VALSTS VALODĀ,protams tulkiem tulkojot, nevis līst no ādas ārā, kad tik agliski runājošie būtu apmierināti!Vajag ari būt ar lielāku pašapziņu un droši vizītēs runāt savā mēlē.Nu ir gan,kad mēs tā noniecinām savu valodu !Nv ko piesieties prezidentam.Varbūt vajadzēja droši runāt latviski,lai Tramps ieklausās un tulks iztulko!Kārklu vāciešu vietā tagad uzradušies kārklu angļi!

Draugiem Facebook Twitter Google+