×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. decembris, 2012
Drukāt

Par valsts simbolu necienīšanu jāsoda bargāk


Foto no Valsts Policijas arhīvaFoto no Valsts Policijas arhīva

Administratīvo pārkāpumu kodeksā veiktas izmaiņas, kas ievieš administratīvu atbildību par klajas necieņas izrādīšanu Vidzemes, Latgales, Kurzemes vai Zemgales ģerbonim un vienlaikus no 250 līdz 500 latiem palielina maksimālo sankciju par klajas necieņas izrādīšanu Latvijas valsts karogam, valsts ģerbonim un valsts himnai.

 

Jautāju Liepājas pašvaldības policijas priekšniekam Normundam Dīķim, kā šīs izmaiņas ietekmēs situāciju pilsētā, jo Liepājā kā jebkurā lielā pilsētā ir pietiekami daudz pārkāpumu valsts atribūtu lietošanā, piemēram, Liepājā ir bijuši gadījumi, kad pie karoga sēru lentes vietā liek melnu plastmasas maisu vai karogs norauts.

Normunds Dīķis: “Man kā Latvijas valsts patriotam vienmēr ir licies, ka līdz šim esošais sods par klajas necieņas izrādīšanu Latvijas valsts simboliem bija neadekvāti zems. Esam daudzus gadu desmitus dzīvojuši citu valstu pakļautībā, līdz ar to mums ir jābūt lepniem par savu valsti un jāgodā mūsu valsts simboli. Prieks, ka tiek aktualizēti jautājumi arī par cieņas izrādīšanu Latvijas kultūrvēsturisko novadu ģerboņiem. Bet realitātē šīs likuma izmaiņas īpaši neietekmēs Liepājas pilsētas pašvaldības policijas darbu. Mūsu novērojumi liecina, ka Liepājas pilsētā cilvēki ir apzinīgi un pievērš uzmanību tam, lai tiktu izrādīta cieņa Latvijas valsts simboliem. Protams, bijuši daži gadījumi, kad tiek izteikts brīdinājums vai uzlikts naudas sods par necieņas izrādīšanu valsts karogam, bet šie gadījumi ir reti. Palielinot administratīvos sodus par šādiem nodarījumiem, pieļauju, ka šo gadījumu kļūs vēl mazāk.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+