×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. oktobris, 2012
Drukāt

Par varītēm grib nosist latviešu pašcieņu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Āboltiņa, Zatler, Zaķi un citi balsotāji pret ierakstu “latvietis” pasē! Vai esat dzirdējuši, ka aizsardzības ministrs Pabriks Lāčplēša dienā aicinājis piespraust karodziņu ar sarkanbaltsarkanu musturu pie svārku atloka? Un ko jūs šajā 11. novembrī darīsiet, ko un kur spraudīsiet?

 

 

Vai tik klaja izrādīšanās ar nacionālajām krāsām būs politkorekta un neaizskars tos daudzos cilvēkus, kuru forma ir PSRS vai Russia treniņtērpi? Attiecībā uz Lāčplēša detalizētu personas statusu viss ir tip-top – atbilst pastāstam, ka šo zemi pārstaigājuši tik daudzu karapulku un sveštautiešu zābaki, ka tādu īstu latviešu pēc asinsanalīzēm nemaz nav. Mūsu varonis arī nav tīrasiņu, jo pa mātes līniju cēlies no plēsējiem, un ko tad viņš lai raksta pasē – Lāčplēsis, pa pusei latvietis, pa pusei dzīvnieks? Ko viņš vēl – nodarbošanos, izglītību gribēs dokumentā iedabūt, Laimdotas bildīti ielīmēt? Uz ārzemju robežām brīnīsies: nodarbošanās – varonis, izglītība – Burtnieka pils, paskat, vēl erotiskus attēlus salicis… Ko viņiem tur Latvijā atļauj niekus rakstīt pasē, ja zināms, ka tautību izdomājis Staļins, bet savu pilsonību apliecinošā dokumentā piedevām uzsvērt latvietību ir atklāts rasisms un neiecietība pret mazākumtautībām!

Āboltiņa, Zatler, Zaķi un pārējie no pašnodēvētām latviskām partijām! Kādā mēnesnīcas naktī pasūtiet autobāzes transportu, aizbrauciet un izrociet no kapavietas veco Stenderu, vācu mācītāju, kurš tur dusē kā Latwis. Ar kādām tiesībām viņš to piesavinājies? Un Lolita Čigāne nebalsos par tautības ierakstu pasē tikām, kamēr patriotiskai ukraiņu sievietei nebūs brīv kvalificēties kā latvietei! Āboltiņa lai kaļ dzelzi, kamēr karsta.

Valsts svētkos 18. novembrī ne ar čukstu, ne ar šļupstu, ne ar klukstu nedrīkst atgādināt, ka latvieši nodibināja savu valsti un izkaroja brīvu Latviju. Nē! Tie bija Latvijas pilsoņi! Visi mūsējie!

Jā, vēsturnieki nenoliedz – tur bija pa kādam latvietim, taču arī liels daudzums šeit dzīvojošo minoritāšu: krievi, ebreji, latvijieši, poļi, vecticībnieki, vācieši, hotentoti… Nē, pareizāk būtu nemaz neminēt, kas cīnījās par Latviju! Tas netaktiski izklausītos un pretstatītu tautību pret tautību. Ar vienu vārdu sakot, bija kaut kāda kopiena, kas tai tālajā 1918. nodibināja Latvijas valsti.

Ko vēl varētu ieteikt Āboltiņai, Zatleram, Zaķim un latvisko partiju kolēgām ar jauniegūto kosmopolītu identitāti? Vai Saeimas bibliotēkā atrodamas rimtā nacionālista Kārļa Skalbes grāmatas? Izraustiet, kraujiet sārtā, dedziniet! Re, ko tas ērms driķējis: mūs var sakausēt stipra tautības apziņa! Iebilstiet, ka Pasaules brīvo latviešu apvienība valkājas pa pasauli ar šo emblēmu. Lai viņi raksta piezīmju grāmatiņās, lai “latviets esmu, latviets būšu” stiprina savā garā, bet organizācija ir jāsauc – Pasaules brīvo apvienība. Ja tautība nav no svara un nozīme ir tikai pilsonībai, manis pēc Āboltiņa, Zatlers, Zaķis un citi deputāti, kas balso pret latvietību pasē, turpmāk lai deklarējas kaut vai kā troļļi. Troļļi ir lielas, ziemeļzemēs selekcionētas iedzīvotāju grupas piederīgie, kam nav lāgā tēvijas, kas nepaceļ savu nacionālumu pāri citiem etnosiem un kas gauži negrib liekas atzīmes pašidentifikācijā. Mēs, kas te reti putni latvieši vēl esam palikuši, tagad zināsim, ka līdzteku Lāčplēša dienai turpmāk būs vēl viena atceres – Kangaru diena, un ļoti labi, ka “LA” nodrukātā strīpā visa liste, kas balsoja pret tautības ierakstu pasē un kam arī vēlēšanās latviešu balsis nodot nevajag.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Zellta vārdi, gluži kā rīta lūgšana, veldzē sirdi.

  2. Paldies par V politbiroja autoritāro režīma atmaskosanu .

Draugiem Facebook Twitter Google+