×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. septembris, 2015
Drukāt

Par Vaškeviča slepkavības mēģinājumu apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas apgabaltiesa trešdien krimināllietā par kādreizējā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka Vladimira Vaškeviča slepkavības mēģinājumu apsūdzētajiem piesprieda mūža ieslodzījumu, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Tiesa apsūdzētajam – Mārtiņam Putniņam – piemēroja arī policijas kontroli uz trīs gadiem. Savukārt apsūdzētajiem – Edgaram Krogertam (Edgaras Krogertas), Sergejam Markevičam (Sergejus Markevičius) – piemēroja arī policijas kontroli uz trīs gadiem, piemērojot izraidīšanu no Latvijas.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka trešdien Rīgas apgabaltiesā pēdējo vārdu teiks vīrieši, kuri apsūdzēti par vairāku uzņēmēju un Vaškeviča slepkavības mēģinājumā.

Personas apsūdzētas arī par uzņēmēju Aigara Lūša, Gata Aišpura un Genadija Peredeļska – pasūtījuma slepkavībām.

Iepriekš apsūdzētā Krogerta aizstāvis Igors Sandlers un apsūdzētā Markevičius aizstāvis Andris Kluss noslēdza tiesas debates.

Zvērināts advokāts Artūrs Zvejsalnieks aģentūrai BNS iepriekš norādīja, ka Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments pilnībā atcēla spriedumu, ar kuru Mārtiņš Putniņš un Lietuvas pilsoņi Krogerta un Markevičius notiesāti apsūdzībās par Lūša, Aišpura un Peredeļska pasūtījuma slepkavībām un Vaškeviča slepkavības mēģinājumu.

Apelācijas instances notiesājošais spriedums atcelts pilnībā, un lieta nosūtīta atkārtotai izskatīšanai apelācijas instances tiesā.

AT Krimināllietu departaments savā lēmumā norāda, ka tiesa nav pienācīgi pārbaudījusi lietā esošos pierādījumus un izmantojusi nepieļaujamus pierādījumus. Lēmumā norādīts, ka pārkāptas apsūdzēto Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 6.pantā un Satversmes 92.pantā noteiktās tiesības uz lietas izskatīšanu taisnīgā un objektīvā tiesā.

“Kā Mārtiņa Putniņa aizstāvis, uzskatu, ka šajā krimināllietā pieļauta viena no smagākajām kļūdām Latvijas tiesvedības vēsturē. Aizstāvji tiesā vairākkārt norādīja uz acīmredzamām pretrunām pierādījumos un lietas tendenciozo izmeklēšanu. Tomēr gan pirmās instances tiesa, gan apelācijas instances tiesa pilnībā šos argumentus ignorēja,” teica advokāts.

Kasācijas sūdzības iesnieguši visi apsūdzētie un viņu aizstāvji. AT Krimināllietu departaments atzina par pamatotām lielāko daļu no aizstāvju norādēm par lietā pieļautajiem pārkāpumiem.

Iepriekš ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa piesprieda mūža ieslodzījumus trim apsūdzētajiem. Latvijas uzņēmējam un slepkavību organizēšanā apsūdzētajam Putniņam, slepkavību izpildīšanā apsūdzētajiem Lietuvas iedzīvotājiem Markevičam un Krogertam tiesa bez mūža ieslodzījuma piesprieda arī mantas konfiskāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ķēķa tiesa …

  2. Vai nav izsmiekls – raksta beigās latviešu avīzē krieviska autoskolas reklāma! Kam tā domāta? Vai pilsoņiem?! Varbūt tūristiem? Kam???

  3. kā tad ar drošībnieku Gulbi,kurš taču it kā arī esot “pokušalsja” uz kristāltīrā Vaškeviča dzīvību?Viņa nodarījumu jau daži valstsvīri tolaik kvalificēja kā pašas valsts apdraudējumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+