×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2017
Drukāt

Par vēlēšanām daudz sūdzību (5)

3. Gavaru vaino "psihozes celšanā"

3no5
Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Arnis Cimdars ir pārliecināts, ka 15 slikti aizplombētajās kastēs manipulācijas ar rezultātiem nav notikušas.

CVK izskatīja arī vairākas citas sūdzības, bet nesaskatīja iemeslu apstrīdēt vēlēšanu rezultātu. Apjomīgu iesniegumu par nelikumībām Rīgas domes (RD) vēlēšanās bija sagatavojis līdzšinējais RD deputāts Valdis Gavars (“Vienotība”), kurš nav pārvēlēts. Viņš sūdzējās par aizdomīgi lielu nederīgo aplokšņu skaitu, nepareizi aizplombētām kastēm, nestrādājošiem biļetenu skeneriem un to, ka vairāki vēlētāji nav laisti pie balsošanas, jo viņu vietā jau kāds bija parakstījies. Sākotnēji viņš bija sūdzējies arī par to, ka vairākos iecirkņos balsu skaitīšanas procesā liegts piedalīties novērotājiem, bet vēlāk šo sūdzības daļu atsauca, jo esot kļūdījies. CVK gan saskatīja kļūdas arī citos Gavara pārmetumos. Piemēram, pie nederīgajiem biļeteniem viņš esot pieskaitījis arī tos, kas tobrīd vēl nebija saskaitīti. Vairākos punktos gan Gavaram bijusi taisnība – 15 iecirkņos tiešām fiksētas nepilnības ar urnu aizplombēšanu, bet četriem rīdziniekiem liegts balsot, jo kāds jau viņu vietā parakstījies. Taču šo gadījumu skaits bijis neliels un neesot ietekmējis rezultātus, turklāt balsu sadalījums šajās urnās nav būtiski atšķīries no citiem iecirkņiem, tādēļ neesot pamata tos apšaubīt. Sēdes laikā izcēlās asa vārdu apmaiņa starp iesnieguma autoru un Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Juri Kokinu. “Ja novērotāji fiksē pārkāpumus, tad par tiem uzreiz ir rakstiski un oficiāli jāziņo, nevis jāsagaida rezultāti un, ja tie nepatīk, tad jāsagrābsta internetā visādas sūdzības,” piktojās Kokins un pārmeta Gavaram, “psihozes radīšanu” un “valsts graušanu”. CVK Gavara iesniegumu vienbalsīgi noraidīja.

Noraidītas tika arī vairākas citas sūdzības, piemēram, par rezultātiem Olainē un Jaunpils novadā.

  1. Par vēlēšanām daudz sūdzību
  2. Ķekavā cīņa nebeidzas
  3. Gavaru vaino "psihozes celšanā"
  4. Smagi pārkāpumi Rēzeknē
  5. Vēlēšanu mācības

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kad sie “bez vainas vainigie” noziedzinieki tiks soditi ? Velesanu rezultatu viltosana jebkura Tiesiska valsti skaitas smags noziegums.Latvijas gadijuma tas ir masveidigs Valsts Neatkaribas apdraudejums no kremla cekistu apvienibam.

  2. Pats galvenais trūkums – kur palikuši partiju NUMURI? Mazas lapiņas, sīki burtiņi, ne saskatīt, ne saprast, kas kurš ir, sevišķi vecākiem vēlētājiem un ne tikai. Laikam jau bija lielas cerības uz kļūdīšanos. Tā iepriekšējā balsošana- tīrais izsmiekls.Tāda spēka nav, kurš to urnu varētu nosargāt un ticības kaut kādam godīgumam pilnīgi nekādas.

  3. Cimdaram, tāpat kā Lembergam, Brigmanim un citiem, ir laiks noiet no skatuves. Nevar tupēt vienā amatā visu mūžu.

  4. pulkstenis uz labās rokas kā Putinam un Ušakovam!

  5. Šito dzentelmeni sen vajadzēja pavadīt “pelnītāja” atpūta ar visu to krēsla pircēju brigādi .

Draugiem Facebook Twitter Google+