Latvijā
Novados

Par Ventspils novada bērnunama “Stikli” direktoru apstiprināts Anderšmits0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Evija Trifanova

No 8.septembra bērnunamu “Stikli” Ventspils novadā vadīs līdzšinējais direktora pienākumu izpildītājs Arvis Anderšmits, šodien lēmusi novada dome.

Deputāti lēma atbrīvot no amata līdzšinējo direktoru Gunti Lučinu, jo viņš iesniedzis atlūgumu. Domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Guntis Mačtams (ZZS) aģentūrai LETA skaidroja, ka Lučins amata pienākumus beigs pildīt 7.septembrī. Pašlaik gan viņam ir darbnespējas lapa.

Savukārt 8.septembrī, mēnesi pēc tam, kad Lučins iesniedzis atlūgumu, amatā stāsies Anderšmits. Līdz tam laikam viņš būs amata pienākumu izpildītājs.

Kā vēstīts, no amata atkāpies Ventspils novada bērnunama “Stikli”, kurā tika konstatēti vairāki pārkāpumi, direktors Lučins. Ventspils novada dome bērnunama direktora atlūgumu pieņēmusi.

Iepriekš līdz jūlija beigām Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) gaidīja atbildi no Ventspils novada bērnunama “Stikli” vadības par to, kā konstatētie pārkāpumi novērsti vai ko plānots darīt, lai tos novērstu, aģentūru LETA informēja inspekcijas Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Renāte Alberga. Pēc viņas paustā, veiktās pārbaudes gaitā VBTAI konstatēja vairākus pārkāpumus šajā bērnu aprūpes iestādē un sniedza tai konkrētus ieteikumus un uzdevumus situācijas uzlabošanai.

Viņa informēja, ka Labklājības ministrija, vērtējot “Stiklus” kā sociālo pakalpojumu sniedzēju, pārkāpumu novēršanai devusi termiņu līdz decembrim. Gada nogalē iestāde tiks vērtēta vēlreiz, lai konstatētu, vai tā ir spējīga sniegt sociālo pakalpojumu, piebilda inspekcijas pārstāve.

Saistītie raksti

Vienlaikus viņa norādīja, ka VBTAI sniegtajos ieteikumos minēts kāds “Stiklu” darbinieks, kurš izmantojis nepedagoģiskas darba metodes, taču šis darbinieks jau esot atstādināts. Tāpat bērnunamam ieteikts nodrošināt bērniem pilnvērtīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas, kā arī norādīts uz nepieciešamību iestādes personālam konsekventi ievērot iekšējās kārtības noteikumus.

Alberga norādīja, ka starp iestādei dotajiem uzdevumiem ir nepieciešamība iestādes darbiniekiem ar lielāku vērību izturēties pret savu pienākumu gādāt par bērnu drošību un veselību, nodrošināt bērnu nepārtrauktu uzraudzību, nodrošināt atbilstošu vidi un brīvā laika pavadīšanas iespējas, kā arī bērnu interesēm atbilstoša dienas režīma nodrošināšana. Tāpat arī norādīts uz nepieciešamību nodrošināt bērnu privātās dzīves neaizskaramību, informācijas par bērniem konfidencialitātes nodrošināšanu, visu darbinieku informētību par iestādes apmeklēšanas noteikumiem un citi ieteikumi.

LA.lv