Latvijā
Novados

Par vētras nodarītajiem postījumiem VARAM vērsusies tikai Saulkrastu novada pašvaldība 16


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA

Par vētras nodarīto postījumu kompensēšanu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) pašreiz vērsusies tikai Saulkrastu novada pašvaldība, kura vēl nevarēja atbildēt par zaudējumu kopējo apmēru, aģentūru LETA informēja ministrijā.

VARAM pagaidām saņēmusi tikai telefonisku ziņu no Saulkrastu novada pašvaldības ar jautājumu, kādi dokumenti jāiesniedz, lai pieprasītu finansējumu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” spēcīga negaisa un vētras radīto postījumu novēršanai? Saulkrastu novada pašvaldība pagaidām nevarēja atbildēt par zaudējumu kopējo apmēru.

VARAM Pašvaldību departaments ir nosūtījis pašvaldībai nepieciešamo dokumentu sarakstu. Pašlaik Saulkrastu novada pašvaldība veic spēcīga negaisa un vētras radīto postījumu apzināšanu.

Neviena cita pašvaldība pagaidām nav informējusi VARAM par spēcīgas vētras radītajiem zaudējumiem, kā arī nav interesējusies par iespēju finansējuma saņemšanai no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. Līdz ar to VARAM pašlaik vēl nav apkopojuma par visām pašvaldībām, kuriem radušies zaudējumi, kā arī par zaudējumu apmēriem.

Kā ziņots, VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts komentēja, ka ministrija ir gatava kompensēt pašvaldībām radušos zaudējumus, ko tās nespētu novērst pašu spēkiem.

Jau ziņots, ka Saulkrastos visā pilsētā sestdien negaisa laikā sagāzts liels daudzums koku, bet cilvēki nav cietuši, aģentūrai LETA pastāstīja Saulkrastu pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Guntis Vinteris.

Daudz nogāztu koku bija gan uz ielām, gan kāpās. Vairāki koki uzkrituši arī mājām un automašīnām, tomēr cietušo īpašumu skaits neesot ļoti liels. “Manās atmiņās gan tik traki vēl nav bijis,” piebilda Vinteris.

LA.lv