Latvijā
Politika

Par “Vienotības” līdera favorītiem min Ašeradenu un Smiltēnu 5

Foto – LETA, kolāža – la.lv

Lielākās izredzes iegūt partijas “Vienotība” valdes priekšsēdētāja amatu ir ekonomikas ministram, Ministru prezidenta biedram Arvila Ašeradenam un partijas priekšsēdētāja vietniekam Edvardam Smiltēnam, aģentūrai LETA sacīja politologs Filips Rajevskis.

Viņaprāt, šie abi kandidāti ir bijuši daudz redzamāki par Rīgas domes deputātu Viļni Ķirsi, kurš sevi līdz šim parādījis tikai šī gada pašvaldību vēlēšanās. “Smiltēns sevi iezīmēja tad, kad ar pašreizējo “Vienotības” priekšsēdētāju Andri Piebalgu pacīnījās par priekšsēdētāja amatu, savukārt Ašeradena stiprā puse ir tā, ka viņš daudz ir medijos, ir ekonomikas ministrs un vicepremjers,” norādīja politologs.

Taujāts par to, kurš no trim kandidātiem būtu vispiemērotākais, lai uzlabotu situāciju partijā, Rajevskis uzsvēra, ka visi kandidāti ir cienījami cilvēki, tomēr ir vēl ceturtā persona, no kā ir atkarīga partijas nākotne, proti, Solvita Āboltiņa. Pēc viņa domām, līdz šim tikai viens no kandidātiem ir parādījis, ka ir gatavs stāties pretī Āboltiņai – Smiltēns, bet pārējie divi kandidāti ir tikai šī ceļa sākumā.

“Problēma, ko centās risināt Smiltēns, būtu jārisina gan Ašeradenam, gan Ķirsim, jo to neatrisinot, nevar cerētu uz veiksmīgu partijas politisko spēju atjaunošanu, un šaubos, ka partija tādā gadījumā spētu sagrupēties veiksmīgam startam nākošajās Saeimas vēlēšanās,” teica Rajevskis.

Uz “Vienotības” valdes priekšsēdētāja amatu izvirzītas Ašeradena, Smiltēna un Ķirša kandidatūras, aģentūru LETA informēja “Vienotības” pārstāve Elīna Bīviņa.

Uz partijas valdi ir izvirzītas kopā 23 kandidatūras, tajā skaitā vairāki pašlaik valdē nepārstāvēti biedri – Cēsu mērs Jānis Rozenbergs, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, “Vienotības” Jaunatnes organizācijas pārstāvis Edmunds Jurēvics un ekspremjere, Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētāja Laimdota Straujuma.

Uz valdi savu kandidatūru nav izvirzījusi “Vienotības” frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
ZZS atklāj, kā rīkosies, ja Truksnis amatu nepametīs brīvprātīgi
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
10 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Uz ielas guļam atrod sievieti ar mazu bērnu: puisēns atklāj, kā pavadījis dienu ar mammu
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Tiešām ir tik slikti? LA pārbauda jauno televīziju piedāvājumu
7 stundas
LE
LETA
Sports
KHL atsākas aizraujoši: Daugaviņam 1+2, divi “hat trick”, SKA ieiet vēsturē
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
10 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Vai Dziesmu un deju svētku biļetes būtu jāsadala izlozē?
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
6 stundas