Latvijā
Politika

Par “Vienotības” priekšsēdētāju kļuvušais Ašeradens sola: partija nebūs augstprātīga 21

Foto – LETA

Par jauno “Vienotības” priekšsēdētāju šodien kļuvis ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, par viņu balsoja 175 partijas kongresa delegāti. Savukārt par partijas Domes vadītāju ievēlēts Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Vēlēšanās Ašeradenam nebija konkurences, jo kongresa pirmajā daļā viņa konkurents Evards Smiltēns jau bija paziņojis, ka vēlēšanās nepiedalīsies un vispar atstāj “Vienotību”.

Ašeradens savā uzrunā uzsvēra, ka “Vienotības” galvenais uzdevums ir pretoties diviem destruktīviem virzieniem Latvijas politikā – prokremliskajam un “valsts nozagšanas” virzienam. Tie abi saderot kopā kā “cimds ar roku”, un ir lielas iespējas, ka tie var vienoties koalīcijā.

Saistītie raksti

“Demokrātiskie spēki ir nonākuši krīzē vai stagnē,” paškritiski piebilda priekšēdētājs, kurš pārliecinats, ka “Vienotībai” joprojām esot starp partijām “lielākais intelektuālais potenciāls un vislielākā politiskā kompetence”, taču “kompetence nepasargā no muļķigiem lēmumiem”. Tos gan viņš vairs nevēlas tagad sīkāk apsriest, jo jāskatās nākotnē.

Ašradena mērķis esot veidot modernu partiju. “Tādu, kas nav augstprātīga un neizrāda, ka zina visu labāk,” viņš piemetināja. Kā savu vietniekus A. Ašeradens nosauca iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski, Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi un Saeimas deputātu Ainaru Latkovski. Tāpat viņš savā komandā vēlas redzēt arī citus ministrus, kā arī pašaldību vadītājus.

LA.lv