×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. jūnijs, 2015
Drukāt

Par viesabonēšanu un kiberdrošību — premjeres uzruna “Digitālajā asamblejā” (2)

Foto- ekrānšāviņš no youtube.com.Foto- ekrānšāviņš no youtube.com.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma atklāj "Digitālo asambleju 2015''

17. jūnijā Ministru prezidente Laimdota Straujuma atklāja “Digitālo Asambleju 2015”, uzsverot Digitālā vienotā tirgus nozīmi ES konkurences stiprināšanā, portālu “la.lv” informēja Ministru prezidentes preses sekretāre Aiva Rozenberga.

Kā zināms, pasākuma vadmotīvs ir “Viena Eiropa, viens Digitālais vienotais tirgus”.

Uzrunā angļu valodā premjere L.Straujuma ar lepnumu teica, ka “digitālajā jomā, kas ir viena no trīs Latvijas prezidentūras prioritātēm, esam panākuši vērā ņemamu progresu. Ir gandrīz panākts kompromiss par kopīgiem viesabonēšanas noteikumiem Eiropas Savienībā, finišam tuvojas arī direktīva par sadarbību starp ES dalībvalstīm kiberdrošības veicināšanā un vienošanās par datu aizsardzības regulām. Latvijas prezidentūra ES Padomē tuvojas noslēgumam, taču mēs turpināsim strādāt līdz prezidentūras pēdējam brīdim, lai Eiropas konkurētspēju pasaulē veicinātu Digitālā vienotā tirgus stratēģija.”

Ministru prezidente aicināja ES dalībvalstu līderus ieguldīt vairāk resursu tādu apstākļu radīšanai, kas veicinātu inovatīvu un praktisku informācijas tehnoloģiju ieviešanu. „Ja mēs radīsim līdzvērtīgus un drošus apstākļus digitālajai attīstībai visās ES dalībvalstīs, Eiropas tirgus kļūs par zināšanās balstītu ekonomiku un atgūs līdera pozīciju pasaulē.”

Runas noslēgumā L.Straujuma klātesošajiem novēlēja, lai Digitālais vienotais tirgus jau vistuvākajā laikā kļūtu par risinājumu ES ekonomiskajiem un sociālajiem izaicinājumiem.

Jāatgādina, ka šī gada maijā vairāki Latvijas mobilo sakaru operatoru vadītāji publiski izteica kritiku par plānoto Eiropas vienotā digitālā tirgus regulējuma ieviešanu un prognozēja, ka Latvijā tas izraisītu mobilo sakaru cenu celšanu.

Kā zināms, “Digitālā Asambleja” ir nozīmīgākais pasākums Latvijas prezidentūrā ES Padomē IT un sakaru attīstības jomā.

Konference turpināsies arī 18.jūnijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Pasākumā piedalās ES dalībvalstu amatpersonas, Eiropas Komisijas pārstāvji, nozares eksperti, sociālie partneri, tehnoloģiju izstrādātāji un lietotāji.

Dalībniekiem būs iespēja no dažādiem aspektiem apspriest un sniegt savas rekomendācijas par Eiropas Komisijas (EK) 2015.gada 6.maijā publicēto Digitālā vienotā tirgus izveides stratēģijas īstenošanu.

Asamblejas otro dienu atklās EK viceprezidents digitālā tirgus jautājumos Andruss Ansips.

Asamblejas plenārsesiju un darba grupu laikā notiek diskusijas par galvenajiem jaunās Digitālā vienotā tirgus stratēģijas punktiem, tajā skaitā par digitālajām prasmēm; uzticību un pārliecību; radošo saturu; pieejamību un savietojamības nodrošināšanu; uzņēmēju un patērētāju digitālās ekonomikas veidošanu; e-sabiedrības popularizēšanu;
Eiropas uzņēmumu un nozaru digitalizāciju.

Piedalīties Digitālajā asamblejā 2015 var tikai lūgti pārstāvji, tomēr tā ir vērojama tiešraidē Latvijas prezidentūras tīmekļa vietnē EU2015.LV un Eiropas Komsijas tīmekļa vietnē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kārtējais SLEPENAIS SABANTUJS !

  2. To vien tik dzird:Informacijas karš,kiberdrošba ,bet kad paskat internetu-pilns ar uzbāzīgām reklāmam un nevajadzīggu attēlu,kkas nav dabūjami minūtes laika “”nost no ekrānaņe ar ,ne ar SKIP,bet par šajā laika patērēt elektoenerģiju maksāju es un ne reklāmas devējs un ne arī pasūtītājs! ESMU PAR PILNĪGU REKLĀMAS IZŅEMŠANU NO INTERNETA VIDES jebkurā veidā un jebkurā izskatā.

Draugiem Facebook Twitter Google+