×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. februāris, 2014
Drukāt

Par vietējās zemes saglabāšanu Latvijas iedzīvotājiem savākti 4954 paraksti

Foto: LETAFoto: LETA

Lauku ainava ziemā.

Līdz svētdienas pēcpusdienai portālā “Manabalss. lv” savākti 4954 paraksti par lauksaimniecības un mežu zemes saglabāšanu Latvijas pilsoņu īpašumā, liecina portāla informācija.

Lai iniciatīva par aizliegumu ārzemniekiem iegādāties lauksaimniecības un meža zemi tiktu iesniegta Saeimā, nepieciešami desmit tūkstoši iedzīvotāju parakstu.

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētāja vietnieks Eiropas Savienības lietās un ārējos sakaros un iniciatīvas autors Armands Krauze (ZZS) iepriekš uzsvēra, ka Saeimas deputāti nevar pieņemt likumu, kas aizliedz pārdot lauksaimniecības un meža zemi ārzemniekiem, jo tas būs pretrunā ar Latvijas iestāšanās līgumu Eiropas Savienībā.

Pēc viņa teiktā,vienīgais risinājums ir tautas nobalsošana, kurā Latvijas pilsoņu vairākums atbalstītu aizliegumu ārzemniekiem iegādāties lauksaimniecības un meža zemi.

Jau ziņots, ka Zemkopības ministrija (ZM) 2013.gadā izstrādāja koncepciju zemes ilgtspējīgai un efektīvākai izmantošanai un zemes pieejamības nodrošināšanai Latvijas iedzīvotājiem. Lauksaimniekiem tiek nodrošināta zemes kreditēšanas programma lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei. Tāpat 2013.gadā veikti grozījumi Imigrācijas likumā un Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā, nodrošinot zemes pieejamību Latvijas lauksaimniekiem.

LOSP ir Latvijas lielākā nacionālā līmeņa lauksaimnieku konsultatīvā padome, kas apvieno 55 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk nekā 12 345 ražojošos lauksaimniekus. LOSP iesaistās Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstības politikas veidošanā un īstenošanā sadarbībā ar valsts likumdevējiem, valsts pārvaldes institūcijām, ZM un citiem sociālajiem sadarbības partneriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+