×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. augusts, 2012
Drukāt

Par Viļakas centrā uzietajiem apbedījumiem sāk kriminālprocesu

Foto - LETAFoto - LETA

Saistībā ar šonedēļ Viļakas centrā uzietajiem, iespējams, vēsturiskajiem apbedījumiem ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XIII nodaļas “Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību”.

Kā aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras sabiedrisko attiecību speciāliste Aiga Šēnberga, minēto kriminālprocesu uzrauga Balvu rajona prokuratūra, taču izmeklēšanā ir iesaistīta arī Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļa.

Šēnberga skaidroja, ka apbedījumi varētu būt saistīti ar totalitārajā režīmā izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Kā ziņots, 31.jūlijā un 1.augustā Viļakas centrā, novada bibliotēkas tuvumā, SIA “Alūksnes Energoceltnieks” darbinieki, veicot rakšanas darbus, vairākās vietās uzdūrās pagaidām nenoteiktiem, iespējams, vēsturiskiem apbedījumiem.

Kā aģentūru LETA informēja Viļakas novada bibliotēkas informācijas speciālists Vilis Bukšs, 31.jūlijā cilvēku mirstīgajām atliekām, kas ir pietiekami labā stāvoklī, strādnieki uzdūrās trijās vietās, bet nākamajā dienā – vēl trijās.

Darbu veicēji kā profesionāli arheologi uzmanīgi ar suku noņēmuši smilšu slānīti un atrakuši mirstīgo atlieku fragmentus, tāpēc apbedījums nav ticis izpostīts, bet gan rūpīgi atrakts un paglābts.

Pēc vienas no versijām, atrastās cilvēku mirstīgās atliekas varētu būt no Otrā pasaules kara laikiem. Sevišķi ticamu šo versiju dara fakts, ka netālu no uzietajām apbedījumu vietām kādreiz atradās siera un piena noliktavas. Kara laikā šos pagrabus saviem mērķiem izmantoja gan nacisti, gan čekisti, pastāstīja Bukšs.

Par to, ka apbedītie cilvēki gājuši bojā vardarbīgā nāvē, liecina viņu galvaskausi, kuriem pakauša daļā redzamas šautas brūces.

Kas ir šie apbedītie, precīzāk mēģinās noteikt eksperti. Apstākļu noskaidrošanā iesaistījusies arī Valsts policija, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija un Viļakas novada pašvaldība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+