Latvijā
Kriminālziņas

Par viltotu dokumentu izmantošanu Kazahstānas pilsonim bargs naudas sods0

Daugavpils novada Silenes pagastā notiek Latvijas un Baltkrievijas robežsargu paraugdemonstrējumi robežpārkāpēju aizturēšanā. Foto – LETA

Šā gada 14. jūnijā Pasienes pagastā aizturēts viens Kazahstānas pilsonis ar viltotu Rumānijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību, portālu LA.lv informēja Valsts robežsardzē.

Uz ceļa Šķaune – Pasiene robežsargi apturēja kādu “Wolksvagen Transporter” markas automašīnu. Transportlīdzekļa vadītājs, 1960.gadā dzimis Kazahstānas pilsonis dokumentu pārbaudes laikā robežsargiem uzrādīja viltotu Rumānijas transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību.

Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsāktais kriminālprocess pēc Krimināllikuma 275.panta pirmās daļas, pēc visu nepieciešamo kriminālprocesuālo darbību veikšanas nosūtīts Ludzas rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Savukārt jau šīs pašas dienas vakarā likumpārkāpējam par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu ar Ludzas rajona prokurora priekšrakstu piemērots naudas sods vairāk kā 2000 eiro apmērā.

Robežsardzē norāda, ka šogad nepilna pusgada laikā konstatētas 69 personas, kuras uzrādījušas viltotus ceļošanas vai transportlīdzekļa dokumentus, savukārt pērn visa gada garumā par viltotu dokumentu izmantošanu aizturētas 142 personas.

Krimināllikums paredz, ka par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, bet gadījumos, kad tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai, ja tas radījis būtisku kaitējumu valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pat trim gadiem.

LA.lv