×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
11. februāris, 2015
Drukāt

Par viltotu eiro banknošu izplatīšanu aiztur jauniešu grupu; policija brīdina uzmanīties

Foto - Valsts policijaFoto - Valsts policija

Pērn Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas darbinieki konstatējuši vairākus 50 eiro banknošu viltošanas gadījumus. Veicot izmeklēšanu, policija par viltotās naudas izplatīšanu Rīgā aizturējusi sešas personas.

Rīgas reģiona Kriminālpolicijas darbinieki, veicot izmeklēšanu, atklājuši, ka organizēta grupa, kuru veido seši jauni vīrieši, nodarbojas ar viltotu eiro izplatīšanu. Viņu lomas bija strikti sadalītas – viena persona nodarbojas ar viltoto banknošu piegādi, cita persona ar izplatīšanas organizēšanu, bet vēl citi iesaistīti viltotās naudas izplatīšanā, informē policijā.

Izmeklēšanas laikā policijas darbinieki ir noskaidrojuši viltoto banknošu izplatīšanas shēmu. Viltotās naudas piegādātājs nodod naudu izplatīšanas organizatoram, kas pēcāk izdala naudu izplatītājiem. Visbiežāk izplatītāji tumšajā diennakts laikā ar viltotajām banknotēm norēķinājušies par taksometru sniegtajiem pakalpojumiem, par ēdienu, kas pasūtīts uz mājām, vai iegādājušies preces mazos veikalos. Norēķinoties ar viltotu 50 eiro banknoti, izplatītājs pēcāk grupas organizatoram nodod 35 eiro, savukārt pats patur atlikušo naudas summu.

Policija ir noskaidrojusi, ka organizētās grupas dalībnieki 2014. gada laikā Rīgā ir izplatījuši vairākus desmitus 50 eiro banknošu.

Aizturētie ir jaunieši vecumā ap 20 gadiem. Šobrīd 1993. gadā dzimušajam viltotās naudas piegādes organizētājam ir piemērots ieslodzījums.

Par noziedzīgo nodarījumu ir uzsākts kriminālprocess par finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa viltošanu, kā arī par šāda viltojuma izplatīšanu vai izmantošanu. Jaunajiem vīriešiem par šādu noziegumu var draudēt brīvības atņemšana uz laiku līdz septiņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Turpinās izmeklēšana, lai noskaidrotu iespējamos noziedzīgās grupas līdzdalībniekus un viltotās naudas izcelsmi.

Policija brīdina par viltotās naudas pazīmēm: viltotajām 50 eiro banknotēm nav ūdenszīmes, imitētā hologramma nav iestrādāta papīrā, bet uzlīmēta atsevišķi. Banknotes krāsas ir bālas un redzamas izplūdušas pārejas. Tāpat viltoto banknošu papīrs nav reljefs, un attēloto ciparu detaļas savienojas neprecīzi.

Policija atgādina, ka ikvienam būtu rūpīgi jāpievērš uzmanība un jāpārbauda saņemtās naudas banknotes. Policija aicina vērsties policijā ikvienu, kuram ir aizdomas, ka viņa rīcībā ir nonākušas viltotas eiro banknotes vai ir kāda informācija par viltotās naudas iespējamo iegūšanas avotu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+