×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. novembris, 2013
Drukāt

Par visdārgāk pārdoto grāmatu kļuvis amerikāņu simbols — Bībeles psalmi

Autors: LETA/AFPAutors: LETA/AFP

Otrdien, 26.novembrī, Bostonas Vecā Dienvidu baznīca pārdevusi izsolē Ņujorkā Bībeles psalmu grāmatu ”The Bay Psalm Book” par rekordlielu summu – 14 miljoniem dolāru jeb 7,3 miljoniem latu.

Šī pirkuma summa pārspējusi līdz šim augstāko cenu izsolē par iespiestu grāmatu – 11,5 miljoniem dolāru jeb 6 miljoniem latu par retu ornitologa Džona Džeimsa Odubona grāmatas “Birds of America” eksemplāru 2010.gadā.

Kā skaidro BBC, psalmu grāmata atzīta par tik dārgu ne tikai tāpēc, ka ir reti sastopama, bet arī to var uzskatīt par amerikāņu nācijas identitātes simbolu. Šī grāmata ir pirmā ASV vēsturē iespiestā grāmata. To izdeva ieceļojušie puritāņi 1640.gadā Kembridžā, Masačūsetsā.

Tā tika izdota 1700 eksemplāros, bet līdz mūsdienām saglabājušies 11 eksemplāri. Lielākoties retie eksemplāri atrodas bibliotēkās, tajā skaitā ASV Kongresa bibliotēkas krājumā.

Bostonas Vecās Dienvidu baznīcas krājumā līdz šim bija divi tās eksemplāri, no kuriem vienu nolēma pārdot izceļu namā ”Southheby’s” otrdien.  Baznīcas pārstāvji apgalvojuši, ka viņi neplāno pārdot arī pēdējo eksemplāru, ziņo BBC. Tas tikšot rūpīgi glabāts.

Pēdējoreiz šī psalmu grāmata izsolē nonāca 1947.gadā.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+