×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
13. novembris, 2014
Drukāt

Par visu un neko Skuteļa stāvizrādē “Viens” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

13. novembrī Rīgā, kinoteātrī “Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvos komiķa Jāņa Skuteļa jaunākā stāvizrāde “Viens”. Stāvizrādes apmeklētāja ieguvumi? Bunte Latvijā audzētu joku, koncentrēts izpildītāju sastāvs (viens) un, protams, kolosāls vakars ārpus mājas. Izrādes būs skatāmas arī Valmierā un Liepājā.

Pēdējo gadu laikā Latvijas kultūras telpā arvien populārāks ir kļuvis tā dēvētās stāvizrādes (atvasināts no “stand up comedy”) žanrs. Radies 20. gadsimta beigās Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, taču šodien tā komiskā izteiksmes forma, kas ietver gan humoristiskus stāstus un pastāstus, gan jokus un monologus, ir uzrunājusi plašu sabiedrību arī citviet – Latvijā.

Improvizācijas teātra aktieris, režisors, Karaliskā improvizācijas teātra vadītājs un komiķis Jānis Skutelis ir zināms kā šobrīd viens no profesionālajiem stāvizrāžu pārstāvjiem Latvijā. Viņa izrādes vērojamas jau kopš 2009. gada – ik gadu pa vienai (“Mhmm” (2009), “Love” (2010), “Paranoja” (2011), “Optimistika” (2012) un “Splendid” (2013)) ir guvušas plašu skatītāju atzinību un novērtējumu, un šogad viņš skatītājus aicina uz savu jaunāko izrādi “Viens”, kurā Jānis ir gan autora, gan izpildītāja lomā.

Jau septembrī Jānis iepazīstināja ar izrādes tapšanas procesu jeb “work in progress”, sakot – iepriekšējos gados darba izrādēs izmēģinājis vienu un to pašu materiālu, to uzlabojot un atsijājot lieko, bet šoreiz katrā izrādē viņš strādājis ar citu materiālu, pēcāk noslīpējot galaversiju. “Apjoma ziņā darbs ir trīskāršojies, bet vai nu tāpēc skumt,” saka izrādes autors.

Runājot par jaunās izrādes gatavo versiju, Jānis jautā: “Par ko lai runā laikā, kad politikā cilvēks bija vissvarīgākais, bet nu laiks pārmaiņām, neskatoties uz to, ka nav skaidrs, kā īsti nav un uz ko vajag mainīt? Par ko lai runā laikā, kad ūsas nomaina bārdas ātrāk nekā “ārprātīgi karsts” pāriet uz “diezgan pavēss”? Par ko lai runā laikā, kad Šrēdingera kaķa stāsts pārsteidz (vai nepārsteidz) tikai reto, bet tikai retajam ir kaķis (vai nav)? Par to arī runāšu! Citiem vārdiem – kāds acīgs skatītājs pēc manas iepriekšējās stāvizrādes “Splendid” noskatīšanās ziņoja, ka izrāde esot par “visu un neko”. Varu piekrist – kas vienam viss – citam nekas, kas vienam būs “Viens” – citam daudz vairāk! Tā, redz, ir tā “stand up comedy” žanra specifika.”

Jaunā stāvizrāde tradicionāli būs skatāma vienu sezonu. Jāņa Skuteļa jokus šobrīd varam baudīt arī reizi mēnesī Karaliskā improvizācijas teātra (KIT) izrādē “Pusnakts šovs septiņos ar Jāni Skuteli”, kā arī KIT izrādē “Humors nobāl”.

Varbūt noder

13., 14., 15., 18., 20., 25., 27. XI un 18., 19. XII kinoteātrī “Splendid Palace” (biļetes “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv, cena EUR 12,75 – 20).

23. XI 15.00 un 19.00 Valmieras teātra Lielajā zālē (Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesparadize.lv, cena – EUR 10 – 13)

29. XI 15.00 un 17.00 Liepājas olimpiskā centra Rožu zālē (biļetes “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv un Liepājas olimpiskajā centrā, cena EUR 5 – 10)

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ….viss jau būtu labi, tos diezgan pastulbos JOCIŅUS vēl varētu paciest 1,5 st. bet nu tā SKUTEĻA DIKCIJA….!!!!!??? Ir BEZGALA DAUDZ!!!!!! JĀPIESTRĀDĀ, LAI tiešam teiktu- BIJA VĒRTS TUR BŪT UN MAKSĀT NAUDU!

Draugiem Facebook Twitter Google+