×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
21. augusts, 2015
Drukāt

Par VKKF padomes priekšsēdētāju ievēl Zani Kreicbergu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Režisore Zane Kreicberga.

Par Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) padomes priekšsēdētāju ievēlēta režisore Zane Kreicberga, kura ir arī Teātra mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja, aģentūru LETA informēja VKKF.

VKKF padomes priekšsēdētājas vietnieks savukārt būs Vilnis Kalnaellis, kurš ir Filmu mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētājs.

VKKF padomē ir arī Vizuālās mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja Inga Brūvere, kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), Latvijas Radošo savienību padomes pārstāve Daiga Šiliņa, Finanšu ministrijas pārstāve Jeļena Antropova, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāve Vineta Reitere, Literatūras nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja Liāna Langa, Kultūras mantojuma nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Ābele, Tradicionālās kultūras nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja Ruta Cibule, Dizaina un arhitektūras nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja Ilze Martinsone, kā arī Nacionālās kultūras padomes pārstāve Dace Jurka.
Kā ziņots, VKKF padomē jūlija beigās notika pārmaiņas. Padomē mainījās četru nozaru – filmu mākslas, vizuālās mākslas, kultūras mantojuma, kā arī dizaina un arhitektūras ekspertu komisijas priekšsēdētāji. Papildus šīm pārmaiņām Latvijas Radošo savienību padome kā savu pārstāvi padomē izvirzīja Šiliņu, kura ir Latvijas Teātra darbinieku savienības vadītāja.

VKKF padome ir augstākā fonda pārvaldes institūcija. Tā lemj par VKKF darbības stratēģiju, nosaka gada prioritātes kultūras projektiem, izsludina un organizē projektu konkursus, sadala fonda līdzekļus kultūras projektu īstenošanai, kā arī saskaņā ar apstiprināto VKKF nozaru ekspertu komisiju nolikumu izveido fonda nozaru ekspertu komisijas.

Padomes sastāvā ir kultūras ministrs, Finanšu ministrijas, Nacionālās kultūras padomes, Radošo savienību padomes, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji un katras nozaru ekspertu komisijas priekšsēdētājs. Fonda padomes pilnvaru laiks ir divi gadi. Fonda padomes locekļi VKKF padomē drīkst darboties ne vairāk kā vienu pilnvaru laiku pēc kārtas.

VKKF šogad paredzēts izsludināt vēl vienu regulāro projektu konkursu, kuram varēs pieteikties no 31. augusta līdz 25. septembrim. Plānots, ka literatūras nozarei konkursā pieejamais finansējums būs 167 897 eiro, mūzikas un dejas mākslas nozarei – 160 894 eiro, teātra mākslas nozarei – 117 862 eiro, filmu mākslas nozarei – 171 575 eiro, vizuālās mākslas nozarei – 228 860 eiro, kultūras mantojuma nozarei – 248 889 eiro, tradicionālās kultūras nozarei – 58 510 eiro, bet dizaina un arhitektūras nozarei – 74 242 eiro. Starpdisciplināriem projektiem paredzēts atvēlēt 84 557 eiro. Finansējuma apjoms nozarēm var mainīties, ja netiks īstenots kāds no šā gada konkursos finansētajiem projektiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nevajadzīga – dublējoša institūcija, jo tās pienākumus jāveic Kultūras ministrijai (kura, savukārt nodarbojas ar celtniecību). Aiz fonda slēpjas “draugu pulciņš”.

Draugiem Facebook Twitter Google+