×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

Par zādzībām lūgšanu namos Latgalē piedzīs 20,2 tūkstošu kompensāciju

Foto: ibaznica.lvFoto: ibaznica.lv

Notru vecticībnieku baznīca.

Balvu rajona tiesa ceturtdien nosprieda, ka no apsūdzētajiem krimināllietā par zādzībām no lūgšanu namiem Latgalē par labu vairākām draudzēm solidāri piedzenami vairāk kā 20,2 tūkstoši eiro, tāpat trīs no četriem apsūdzētajiem sodāmi ar brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un trīs mēnešiem, bez mantas konfiskācijas, ar policijas kontroli, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Tiesa pasludinot saīsināto spriedumu, nosprieda, ka par labu “Notru vecticībnieku draudzei” no apsūdzētajiem solidāri piedzenama mantiskā kompensācija 13,5 tūkstošu eiro apmērā, pārējā daļā kompensācijas pieteikums atstāts izskatīšanai civilprocesuālā kārtībā.

Par labu “Kovaļovas vecticībnieku draudzei” izmaksājama mantiskā kompensācija 4866 eiro apmērā, bet “Lomu vecticībnieku draudzei” no apsūdzētajiem izmaksājama mantiskā kompensācija 670 eiro apmērā.

Savukārt par labu “Rugāju Svētā Nikolaja pareizticīgās draudzes labā” no apsūdzētajiem solidāri piedzenama mantiskā kompensācija 1135 eiro apmērā.

Tāpat tiesa piesprieda apsūdzētajam Lietuvas pilsonim Renatas Macunavičius (Renatu Macunaviču) brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un trīs mēnešiem, bez mantas konfiskācijas, ar policijas kontroli uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem. Tiesa nosprieda, ka izciestā soda laikā, ieskaitāms apcietinājumā pavadītais laiks no 2012.gada 9.oktobra līdz ceturtdienai.

Attiecībā uz apsūdzētajiem Pjotru Ļebedevu un Sergeju Kazakovu – tiesa nosprieda sodīt viņus ar brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un trīs mēnešiem, bez mantas konfiskācijas, ar policijas kontroli uz diviem gadiem un trīs mēnešiem.

Ļebedevam izciestā soda laikā, ieskaitāms apcietinājumā pavadītais laiks no 2012. gada 24. novembra līdz šā gada 8. janvārim, bet Kazakovam izciestā soda laikā, ieskaitāms apcietinājumā pavadītais laiks no 2012. gada 23. novembra līdz ceturtdienai.

Savukārt apsūdzētajam Aleksejam Balovņevam tiesa piesprieda divu gadu un divu mēnešu nosacītu brīvības atņemšanu, ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem. Tiesa viņam uzlika par pienākumu desmit dienu laikā kopš sprieduma spēkā stāšanās reģistrēties Valsts probācijas dienestā un piedalīties tās izstrādātajās programmās.

Bolovņevs apcietinājumā pavadīja laiku no 2012. gada 22. novembra līdz 24. novembrim. Tiesa nosprieda, ka viņam līdz spriedums stāsies spēkā, piemērojams drošības līdzeklis – policijas uzraudzība.

Pārējiem apsūdzētajiem līdz spriedums stāsies spēkā, paliek spēkā drošības līdzeklis – apcietinājums.

No katra apsūdzētā tiesa nosprieda piedzīt 183 eiro, kas lietas dalībniekiem radušies par ceļa izdevumiem, ierodoties uz tiesu.

Balovņevs un Ļebedevs daļēji tika atbrīvoti no procesuālo izdevumu samaksas par advokātu sniegto juridisko palīdzību, piedzenot no Ļebedeva 738 eiro, bet no Balovņeva 610 eiro.

Pilns tiesas spriedums būs pieejams 22. janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+