Latvijā
Rīga

Bērnu namā Rīgā pusaudži nozog seifu ar visu naudu 0

Foto – Fotolia

Par naudas, seifa un dokumentu zādzību kādā bērnu namā Mežaparkā aizturētas četras personas, tostarp trīs pusaudži, informē Valsts policijā.

Maija sākumā Rīgas Ziemeļu iecirknis saņēma informāciju, ka kādā bērnu namā Mežaparkā ir notikusi zādzība. Policisti noskaidroja, ka, uzlaužot kabineta durvis, nozagts seifs ar vairākām pasēm, 200 eiro, kā arī dažādi dokumenti.

Izmeklēšanas laikā policisti sadarbībā ar bērnu nama administrāciju noskaidroja iespējamās vainīgās personas un 12. maijā aizturēja 1984. gadā dzimušu vīrieti, kā arī 1998. un divus 1999. gadā dzimušus jauniešus. Aizturētie atzina savu vainu zādzībā un norādīja, ka naudu jau iztērējuši, seifu noslīcinājuši, bet dokumentus izmetuši.

Tālākā policijas darbā noskaidrojās, ka aizturētās personas aprīļa beigās veikušas arī vairākas zādzības no veikaliem. Policijai ir pamatotas aizdomas, ka aizturētie ir veikuši arī zādzības no tirdzniecības kioskiem, tādēļ turpinās izmeklēšana.

Par zādzībām, kas izdarītas iekļūstot, sākti kriminālprocesi. Par šādu noziegumu var draudēt brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem.
1984. gadā dzimušajam vīrietim ir piemērots apcietinājums, 1998. gadā dzimušais jaunietis ievietots audzināšanas iestādē, savukārt 1999. gadā dzimušajiem jauniešiem ir piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

LA.lv