×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
6. februāris, 2015
Drukāt

Par Zaķi nomelnojošiem izteikumiem grib panākt Vidiņa izslēgšanu no “Vienotības” (23)

vidins3_zr_6

“Vienotības” Rēzeknes nodaļas biedri grib panākt politiskā spēka Viļānu novada nodaļas vadītāja Jura Vidiņa izslēgšanu no partijas par viņa izteikumiem un rīcību saistībā ar iespējamo balsu pirkšanu Latgalē Saeimas vēlēšanās par labu deputātam Dzintaram Zaķim, jo tas esot grāvis partijas prestižu, šodien ziņo Latvijas Radio.

Dažas dienas pēc 12.Saeimas vēlēšanām vispirms “Vienotības” iekšējā sarakstē, bet vēlāk arī publiski Juris Vidiņš pauda aizdomas par masveidā notikušu vēlētāju uzpirkšanu Latgalē par labu tobrīd vēl Saeimas frakcijas vadītāja amatā esošajam Zaķim.

Pēc Vidiņa iesnieguma par šīm aizdomām kriminālprocesu sāka arī Drošības policija (DP). Augstākā tiesa vēlāk vērtēja partijas “Saskaņa” sūdzību par vēlēšanu rezultāta apstrīdēšanu Latgalē un to noraidīja, taču spriedumā ierakstīja frāzi “nav dūmu bez uguns”.

“Vienotības” Rēzeknes nodaļa novembrī sapulcē nosprieda, ka Vidiņš, komentējot medijiem iespējamo balsu pirkšanu un vēršoties DP, esot pārkāpis vairākus partijas ētikas kodeksa pantus. Tāpēc nodaļa nolēma lūgt Ētikas komisijai “izskatīt Vidiņa neētisko rīcību par nepatiesu ziņu sniegšanu, kas grauj partijas prestižu, kā arī iespējamību Vidiņam būt par “Vienotības” biedru”.

Jautājuma iniciators, Rēzeknes nodaļas vadītājs Vasilijs Smuļs Latvijas Radio situāciju salīdzināja ar sievas aprunāšanu. “Ja es runātu par savu sievu ārpus ģimenes, tad nevajag ar viņu dzīvot. Iekšienē var visu risināt, bet ārpusē iznest nevar,” sacīja Smuļs. Viņš skaidroja, ka faktu publiskošana ar pierādījumiem nebūtu pārkāpums, bet “ja tas ir šaubu līmenī, tad tas ir pārkāpums”.

Vidiņš par šo vēstuli tika informēts krietni vēlāk. Viņš sacīja, ka Rēzeknes nodaļas biedrus labi pazīst un saprot – “ja viens miljonārs kā Smuļs lūdz, lai paraksta, tad kurš gan turēsies pretī”. Vidiņš arī apgalvoja, ka daži biedri, kuri parakstījuši iesniegumu Ētikas komisijai, iepriekš atbalstīja viņa rīcību publiskot ziņas par iespējamo balsu pirkšanu.
Visticamāk, novembra beigās tapušajam iesniegumam Ētikas komisija nav ķērusies klāt uzreiz, lai pirms 6. decembra “Vienotības” kongresa vēl vairāk nesaasinātu partijas iekšējās nesaskaņas. Tagad gan Vidiņš veselības problēmu dēļ Rīgā varēs ierasties vien martā. Viņš arī neuzskata, ka būtu pelnījis kādu sodu.

Tomēr “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa klāsta, ka Rēzeknes nodaļai ir tiesības vērsties Ētikas komisijā, jo nekas demokrātiskāks nemaz neesot iespējams – tie ir cilvēki, kuri vislabāk redz, kas notiek reģionā. Viņa arī piekrīt, ka Vidiņš nereti patiešām graujot partijas prestižu.

“Tas jau ir ilgstoši un hroniski, tas ilglaicīgi noticis. Partija “Vienotība” vienmēr būs demokrātiska institūcija, un dažādi viedokļi ir mūsu vērtība, bet tie ir jāizdiskutē partijas iekšienē. Bet kādi ir patiesie mērķi, kurus vēlas panākt Vidiņa kungs, man ir grūti pateikt,” norādīja Āboltiņa.

Zaķis savu saistību ar balsu pirkšanu noliedz, taču uz izmeklēšanas laiku apturēja darbību partijā. Tomēr deputāta mandātu nolikt viņš atteicās un neizstājās arī no “Vienotības” frakcijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Svētā Magdalēna,vai tad Vidiņš lika Zaķim krāpties ar to mašīnas nodokli,vai tad Vidiņš pirka Zaķim balsis un busiem veda “vēlētājus”uz iecirkņiem,bet mājās – pārdzērušos,vai tad pēkšņi iecirņos,kur visās vēlēšanās dominēja SC / krieviski pagasti !/ Vidiņš pēkšņi “pierunāja”krievus balsot par “pūkaino” rusofīlu Zaķi,vai Vidiņš pierunāja nabaga Zaķi lobēt balsojumā Gazpromu ,uzturēšanās at
  ļaujas utt.???
  Rodas nelaba sajūta,ka Āboltiņai un viņas Co galvās jau danco “zaļie čelovečiki”.
  Neviens cits ,kā PATI Āboltiņa strauji slīcina,eitanazē Vienotību !!Un tā nāvīgā šprice Solvitiņ, būs Vidiņa izmešana no partijas,lai tur paliktu nelieši un krāpnieki,valsts apkaunotāji !!

 2. Nu kādās tad viņš ir bijis savos 77-ņos gados ,no kuriem 13 sabijis Gulagā?Lai drīkstētu būt sl-cas galv,ārsts tika piespiests iestāties kompartijā,ar lielu iebildumu,jo bijis represētais,Tad TB/LNNK un nu Vienotība.Cik partijās ir sabijuši citi Vienotības biedrīši?
  Par tiem caurkritušiem ārstiem.Tagad kā tu zini nav PASRS un bez regulāras sertifikācijas pat “zeļonku”tev neļaus kleķēt.,aunapiere.

 3. Zaķi nomelnot nav iespējams!

 4. Janav pieraadiijumu,kaa var muldeet par Zakim pirktaam balsiim?

 5. Ka sākās Vienotības ēra, tā parādījās, kurš nevar turēties pretī varas kārdinājumam. Ja es būtu Vienotības elektorāts, jau pirms pāris gadiem būtu izsvītrojis Āboltiņu un Zaķi. Bet citi tā nedomā un viņi tagad slēgs ārā citus ļaudis, daudz izturīgākus un godīgākus.

 6. Nu Zaķim piešķirt Trīs Zvaigžnu ordeni un sameklēt kādu siltāku vietiņu Briselē varbūt Valdim par palīgu! Vienotība, ka vienmēr rullē ,,mēs augam gudri”.

 7. Zaķim ziemā jābūt baltam!

 8. Vidiņ, neuztraucies,no latviešiem neizslēgs!Bet saproti,ka Vienotībai sava izredzēto taisnība.Zaķis turpinās “pirkt mašīnas”citur,bet sēdēt šīs valsts Saeimā.

 9. Kāds labs ārsts! Labi ārsti strādā praktisku darbu.Šāda līmeņa slimnīcā ir caurbiruši ārsti.Uzsmērēt zeļonku tur ir augsta un sarežģīta ”procedūra”.

 10. Sen bija jāizmet! Kādās tik partijās vecis nav bijis.Lai dodas uz nākošo.Kāds vecums-tāds prāts.

 11. Vidiņa kungs! Pametiet “Vienotību”! Šajā partijā atrasties ir liels kauns un negods!

 12. JA “Vienotība” ciniski demonstrē savu seju, tad Vidiņa kungs dara to pašu!?? CIk ilgi var runāt par ZAĶI? TRAKUMS!!! Izmeklēšana TAČU turpinās!?? Tagad zinu, no kurienes tik nešpetna mute VIŅĶELEI!!! Labs ārsts vēl nenozīmē LABS cilvēks!?

 13. Pagalam nesmuki, – ja jau Zaķis ir Vidiņa (vai Smuļa?) sieva …. Kas to būtu domājis?
  Bet partijas nostāja skaidra,- kaut ( Zaķis) “svoločs”, bet mūsu “svoločs”.

 14. Vai viena tante teica ir nopietni ņemama apsūdzība? Vai ta visa Latgale ir uzpirkta, ka neviens nenāk un nepasaka – jā mani arī Zaķis uzpirka? Dažs labs jau labprāt gribētu būt svētāks par pašu pāvestu.

 15. Partijas Vienotība izvēle = starp blēdību un patiesību? Kuru ņemsi? Tāds ir jautājums…

 16. jaVidinu izsleegs vai vins vienkaarsi izstaasies pats no VIENOTIBAS tad es nemuuzam vairs par so partiju nebalsosu. ZAKIsen bija laiks izsleegt vins ir nu gan viens nekauniigs peec valsts naudas kaars tipins.Ar ZAKI ir saacies VIENOTIBAS greizais cels. Ja ZAKIS paliks VIENOTIIBAA tad naakosajaas veeleesanaas sii partija var neiesniegt savu sarakstu. ES ticeeju sai partijai.

 17. Nu redziet Vienu pavisam Greizu Paziņojumu no sava gala Vienotība pieņem kautrīgi nodurot degunus , bet otru tikai aizdomu izteikumu Vienotība soda ar izslēgšanu no partijas . Teic , nevajag murkšķēt tur , kur varējām pa kluso visu nokārtot . Viss taču nokārtojās . 🙂

 18. Zaķis-Dombrovskis-Āboltiņa — tie visi 3 bija sen izslēdzami par kangarismu.

 19. Ja Vidiņš ir pelnījis sodu,tad interesanti,ko pelnījusi Āboltiņa un vairums Vienotības biedru.
  Vai premjerei nav jāredz kas notiek viņas dārzā.

 20. Vienotiba rokas nost no jura vidina , Nekadas politiskas izrekinasanas lai nebutu

 21. Vienotība ciniski demonstrē savu patieso seju. FUI

 22. Āboltiņai iznāk, ka par balsu pirkšanu var būt dažādi viedokļi, ko varētu izdiskutēt parijas iekšienē. Nu ko? Tā laikam Vienotības spicē pieņemts. Āboltiņas iekļūšana Saeimā arī izskatījās pēc pirkšanas. Vidiņam, cilvēkam, ko kā izcilu ārstu un izcilu godīgu cilvēku Latvija iepazina vēl okupācijas laikā un kā tādu pazīst arī šodien, tiešām nav īstā vieta Vienotībā, bet ne jau tādai Āboltiņai noteikt par patiesu godavīru.

 23. nu tā tam bija jānotiek lai vienu žuliku atstātu partijā jāapvaino kārtīgs cilvēks un vaina jāuzvēl uz viņu taisnības nav un nebūs

Draugiem Facebook Twitter Google+