Mobilā versija
+3.2°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
11. marts, 2014
Drukāt

Lietuvā par zemi lems referendumā

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvas Seims sācis pavasara sesiju, pieņemot izskatīšanai lēmuma projektu par referendumu attiecībā uz iespēju aizliegt pārdot Lietuvas zemi ārvalstniekiem.

Par šo lēmuma projektu, kurā ieteikts referendumu sarīkot 29. jūnijā, balsojuši 79 deputāti, pret – pieci, bet 24 parlamenta locekļi no balsošanas atturējušies. Vienlaikus Seima juridiskajai komitejai uzdots izveidot ekspertu grupu, kurai līdz 20. martam jāizstrādā ieteikumi, vai šajā jautājumā vajadzētu vērsties Konstitucionālajā tiesā. Seimā referenduma jautājums tiks izskatīts 25. martā. Kā skaidrojusi Seima spīkere Loreta Graužiniene, ekspertu grupas atzinumi nevar apturēt referenduma izsludināšanu, bet radīs lielāku skaidrību attiecībā uz tekstu. Pēc viņas teiktā, referenduma rīkošana 29. jūnijā izmaksātu 14 miljonus litu (četrus miljonus eiro). Ja visas tautas nobalsošana tiktu rīkota reizē ar 11. maijā paredzētajām prezidenta vēlēšanām vai 25. maijā paredzētajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām un iespējamo prezidenta vēlēšanu otro kārtu, tā izmaksātu tikai divus miljonus litu (580 000 eiro), bet, nosakot atsevišķu datumu, pastāv lielākas izredzes, ka referendums atspoguļos cilvēku patieso attieksmi.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+