×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. septembris, 2015
Drukāt

Par zīdaiņa seksuālo izmantošanu aizturētais sniedzis liecības, norādot veiktās darbības

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts policija priekšnieks Ints Ķuzis.

Aizdomās par zīdaiņa seksuālu izmantošanu aizturētais vīrietis ir sniedzis liecības, norādot veiktās darbības, un nav šaubu, ka ir noticis noziegums, otrdien LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

“Uz šo brīdi izmeklēšanai ir skaidrs, ka ir noticis noziegums. Šaubu šeit nav. Šī persona jau ir sniegusi liecības, kurās norāda šīs darbības, ko ir veikusi,” stāstīja Ķuzis.

Viņš uzsvēra, ka policija darīs visu, lai bērns nenonāktu atpakaļ ģimenē.

“Tomēr jebkuram noziegumam apakšā ir sociālā vide, dzīvesveids. Ļoti būtiska loma ir sociālajiem dienestiem. Mēs šajā gadījumā nepieļausim un darīsim visu iespējamo, lai bērns nenokļūtu atpakaļ šajā ģimenē,” uzsvēra policijas priekšnieks.

Jau ziņots, ka 22.augustā no medicīnas iestādes policija saņēma informāciju par iespējamu seksuālu vardarbību pret 10 mēnešus vecu meiteni. Aizdomās par nodarījumu tika aizturēts 1961.gadā dzimis vīrietis. Policija ir sākusi kriminālprocesu pēc 160.panta 6.daļas par seksuālu vardarbību. Vīrietim piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Bērna stāvoklis pēc veiktajām operācijām bija apmierinošs.

Ar aizturēto vīrieti sieviete pērn dzīvojusi kopā, taču viņš viņu sitis. Sieviete vērsās pašvaldībā, kādu laiku viņa pavadīja krīzes centrā un tad viņai ierādīts atsevišķs dzīvoklis Koknesē. Uz Iršu pagastu, kur notika noziegums, viņa bija devusies pie savas mātes.

Labklājības ministrija (LM) pieprasījusi visu informāciju Kokneses novada pašvaldības Sociālajam dienestam, lai izvērtētu dienesta darbību ar ģimeni.

Valsts bērni tiesību aizsardzības inspekcijā (VBTAI) aģentūrai BNS iepriekš norādīja, ka šobrīd ir svarīgi noskaidrot, kāda informācija par ģimeni bija pašvaldības Sociālajam dienestam, jo bāriņtiesas redzeslokā tā nav bijusi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+