×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. decembris, 2012
Drukāt

Par zivju baseiniem

Vai dīķu īpašnieki var saņemt ES atbalstu, lai iegādātos baseinus zivju mazuļu audzēšanai, pārdodamo zivju glabāšanai? Latvijā šādus baseinus ražo, piemēram, firma “Virte tehnoloģijas”. 
Gunārs Ā. Limbažu novadā

 

Eiropas Zivsaimniecības fonda atbalsts saistībā ar akvakultūras dzīvnieku audzēšanas un inkubācijas cehu būvniecību, kā arī iekārtu iegādi uzņēmumā izaudzētās akvakultūras produkcijas mazumtirdzniecībai audzētavas teritorijā ir paredzēts pasākumā “Investīcijas akvakultūras uzņēmumos”. Kārtību, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu zivsaimniecības attīstībai atklātu projektu iesniegumu konkursu veidā šim pasākumam, nosaka Ministru kabineta 2008. gada 1. aprīļa noteikumi Nr. 240, kur runāts arī par atbalsta saņemšanas nosacījumiem, publiskā finansējuma veidu un apmēru, attiecināmajām un neattiecināmajām izmaksām. Viens no nosacījumiem: atbalsta pretendentam jāuzņemas saistības, ka vismaz piecus gadus pēc pēdējā maksājuma saņemšanas veiks komercdarbību akvakultūras nozarē, ražojot un realizējot akva­kultūras produkciju. 

Zemkopības ministrijas Zivsaimniecības departamenta Zivsaimniecības atbalsta nodaļas vecākais referents Kristaps Pilskalns informē, ka pašlaik šajā pasākumā projektu iesniegumus nepieņem, bet nākamās kārtas atvēršana būs atkarīga no līdz šim iesniegto projektu realizācijas.

Visticamāk, šāda veida atbalsts būs pieejams arī nākamajā plānošanas periodā no 2014. līdz 2020. gadam Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda ietvaros. Detalizēti atbalsta saņemšanas nosacījumi pašlaik nav pieejami, jo vēl arvien turpinās diskusijas par attiecīgiem Eiropas Savienības tiesību aktiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+