×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2013
Drukāt

Par žūpošanu darbā vēršas pret divām Jūrmalas tiesas tiesnesēm

Foto-LETAFoto-LETA

Par atrašanos darbā alkohola reibumā ierosinātas disciplinārlietas pret divām Jūrmalas tiesas tiesnesēm, tajā skaitā, pret tiesnesi Solvitu Glaudāni, kura mediju uzmanības lokā nonākusi ar nespēju saprātīgā laikā izskatīt bijušā Jūrmalas mēra Raimonda Munkevica kukuļošanas lietu, 31.martā vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Raidījuma rīcībā esošā informācija liecinot, ka 26. un 27.februārī Glaudāne un tiesnese Biruta Horuna darbā bijušas alkohola reibumā. Pēc aculiecinieku stāstītā, stāvoklis bijis pat tik drūms, ka vienai no viņām bijis jāpalīdz pārvietoties. Abās dienās tiesnešu kalendārs bija blīvs – 26.februārī Glaudāne skatīja divas krimināllietas, Horuna – vienu administratīvo pārkāpumu lietu un vienu civillietu. 27.februārī – Glaudāne skatīja vienu krimināllietu, bet Horunai bez administratīvās pārkāpumu lietas un civillietas, bija jāizlemj jautājums par diviem drošības līdzekļiem un jāpieņem vēl kāds kriminālprocesuāls lēmums.

Ar tiesā notikušo žūpošanu nemierā bijusi tiesas kancelejas vadība un vērsusies pie tiesas priekšsēdētājas, lai tā abas tiesneses savalda. Priekšsēdētājai bija jārīkojas, kā to paredz likums, un pret Glaudāni un Horunu jāierosina disciplinārlietas. “Jā, es varu apstiprināt, ka esmu ierosinājusi divas disciplinārlietas pret Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnesēm sakarā ar darba noteikumu pārkāpumiem. Plašāku informāciju nevaru sniegt, jo lietas pašlaik atrodas disciplinārkolēģijā,” sacīja Jūrmalas tiesas priekšsēdētājas pienākumu izpildītāja Svetlana Beļajeva.

Tiesnešu Glaudānes un Horunas skaidrojums par notikušo nav zināms.

Pirms nedēļas 22.martā abām tiesnesēm bija jāstājas Tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšā un jāpaskaidro sava rīcība. Tomēr Glaudāne atsūtīja darba nespējas lapu, bet Horuna norādīja, ka aicinājumu saņēmusi trīs dienas vēlāk nekā to nosaka likums, un lūdza lietu atlikt. Tagad sēdes nozīmētas 12.aprīlī. Kādi sodi piemēroti līdzīgos gadījumos, tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšsēdētājs atturējās paust.

“Pirms disciplinārlietas izskatīšanas nevienam tiesnešu disciplinārkolēģijas loceklim nav tiesību izteikties par neizskatītās lietas līdzību ar izskatītajām lietām un tajās pieņemtajiem lēmumiem, jo tas var būt par pamatu noraidījuma pieteikšanai attiecīgajam disciplinārkolēģijas loceklim,” paskaidroja Tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšsēdētājs Pēteris Dzalbe.

Tiesnese Glaudāne savā 10 gadu garajā tiesneses karjerā jau reiz disciplināri sodīta. Tiesneses rupjas nolaidības dēļ kādā privātās apsūdzības lietā iestājās noilgums. Patlaban šis sods ir dzēsts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+