Uncategorized

Par zvejnieku projektu konkursa uzvarētājiem kļūst “Knaģi” un “Reinis B”0

Foto – LETA

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) piekrastes uzņēmēju projektu konkursā par labākajiem atzīti Mērsraga novada zvejnieku saimniecības “Knaģi” projekts, kas paredz ieguldījumu piekrastes zvejniecības tālākā attīstīšanā un Engures novada individuālā komersanta “Reinis B” projekts par zivju kūpināšanas un tūrisma pakalpojumu attīstīšanu, informē LLKC.

LLKC un Valsts Zivsaimniecības sadarbības tīkla rīkotajā konkursā tika vērtēti kopskaitā 19 projekti divās grupās. Pirmajā grupā vērtēja dalībniekus, kuri konkursā piedalījās jau otro gadu. Pirmās trīs vietas izcīnīja: z/s “Knaģi” (Upesgrīva, Mērsraga novads; piekrastes zvejas attīstība), SIA “Aleksandra Stocka mājas kūpinājumi” (Mērsrags, Mērsraga novads; zivju kūpināšana un degustācijas) un SIA “Jurita B” (Lapmežciema pagasts, Engures novads; piekrastes zvejas attīstība).

Grupā, kur startēja debitanti, pirmās trīs vietas ieguva: IK “Reinis B” (Lapmežciema pagasts, Engures novads; zivju kūpināšana un tūrisma pakalpojumi), SIA “Dižbute” (Roja; zivju kūpināšana un kulinārija) un IK “Pūrēns.A” (Lapmežciema pagasts, Engures novads; zivju kūpināšana un tūrisma pakalpojumi).

Konkursa laureāti saņēma arī finansiālu atbalstu savu ieceru īstenošanai. Kopējais balvu fonds bija 20 tūkstoši eiro, un individuāli naudas balvu apjoms bija robežās no 710 līdz 1700 eiro.

Konkursantu iesniegtos projektus žūrija vērtēja pēc desmit kritērijiem, kas ļāva atlasīt ekonomiski dzīvotspējīgākos un pamatotāk izstrādātos.

“Piekrastes teritoriju attīstība, tajā skaitā zvejniecības attīstība ir ļoti svarīga ne tikai šiem reģioniem, bet Latvijai kopumā, jo piekraste aizņem gandrīz ceturto daļu no valsts robežteritorijām. Zivju resursu apjomi samazinās, tāpēc ir būtiski, ka zvejnieki meklē alternatīvus veidus, kā nopelnīt, piemēram, pievēršas zivju apstrādei vai citām uzņēmējdarbības nozarēm. Šis LLKC un Zivsaimniecības sadarbības tīkla organizētais konkurss palīdz to veicināt,” pastāstīja LLKC valdes loceklis Edgars Linde.

“Konkursā piedalos pirmoreiz, bet vīzijas par kaut kā jauna sākšanu bija jau sen. Man bija mājražošanas cehs, un centos piesaistīt tūristus uz degustācijām. Tagad ceļu jaunu zivju apstrādes cehu, un saņemtā naudas balva ļoti noderēs aprīkojuma iegādei. Ceru būvi nodot oktobra beigās, novembra sākumā un tādējādi savu darbību paplašināt,” piebilda IK “Reinis B” Alla Bečere.

“Es būtu priecīgs, ja šādus projektu konkursus rīkotu pat divreiz gadā… Pagājušogad ieguvu naudas balvu un par to iegādājos jaunu zvejas laivu. Tagad saņemto prēmiju ieguldīšu, lai iegādātos jaunu laivas motoru, jo vecais jaunajai laivai neder. Iespējams, vēl paliks pāri arī piekabei,” priecājās Raitis Neilands no z/s “Knaģi”.

Saistītie raksti

Šogad konkursā piedalījās 19 dalībnieki no Mērsraga, Engures, Salacgrīvas, Nīcas, Ventspils, Pāvilostas, Rojas, Rucavas un Limbažu novadiem. Dalībniekiem bija iespēja saņemt LLKC bezmaksas konsultācijas attīstības plānu sagatavošanā, ekonomikas un atbalsta saņemšanas jautājumos.

Konkursa mērķis ir stiprināt un atbalstīt mazo uzņēmējdarbību piejūras teritorijās. LLKC un Valsts Zivsaimniecības sadarbības tīkls “Piekrastes teritoriju ekonomiskās aktivitātes veicināšanas programmu” sāka 2012. gadā ar mērķi atbalstīt mazos un vidējos piekrastes zvejniekus.

LA.lv
LA
LA.LV
Uncategorized
LIDO plāno izvērst jaunus ēdināšanas konceptus
9. augusts, 2018
LA
LA.LV
Uncategorized
Vēlēšanām iesniegti vēl trīs kandidātu saraksti
6. augusts, 2018
LE
LETA
Uncategorized
KNAB par nelikumīgu informācijas iegūšanu visbiežāk sodījis VID amatpersonas
4. augusts, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
“Sabiedrība ir neizglītota!” Kādēļ neprotam pieņemt cilvēkus ar invaliditāti?
1 stunda
IM
Ingrīda Mičāne
Ekonomika
“Nevis “ar masu”, bet ar kvalitāti par pieņemamu cenu.” Liepājā ražo plāksterus NVS “brūcēm”
3 stundas
LE
LETA
Laukos
Vasaras aveņu raža šogad padevusies laba, ar rudens avenēm – švakāk
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Petraviča nepatīkami pārsteigta par bāriņtiesu neieinteresētību atrast bērnam ģimeni
2 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Ļaudis šajā koalīcijā tik viegli aizvainojami, ka bail
3 stundas