Latvijā
Politika

Par zvērinātu tiesu izpildītāju nevarēs kļūt uzturlīdzekļu parādnieki0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA

Mainīs zvērinātu tiesu izpildītāju amata atlīdzības takses, nosakot tās atbilstoši ieguldītajam darbam un piedzenamā parāda apmēram. To nosaka grozījumi Tiesu izpildītāju likumā, ko ceturtdien, 12.aprīlī, galīgajā lasījumā atbalstīja Saeima, portālu “La.lv” informēja Saeimas Preses dienests.

“Zvērinātu tiesu izpildītāju amata atlīdzības takses apjomam ir jābūt samērīgam gan ar ieguldīto darbu, gan ar piedzenamā parāda apjomu. Tāpat jāņem vērā tiesu izpildītājam noteiktā atbildība un no amata izrietošie ierobežojumi,” iepriekš uzsvēra par likumprojekta virzību atbildīgās Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Noteikumi par zvērinātu tiesu izpildītāju amata atlīdzības taksēm Ministru kabinetam būs jāpārskata līdz 2018.gada 1.novembrim.

Saistītie raksti

Likuma grozījumi paredz palielināt maksimālo piemērojamo naudas sodu tiesu izpildītājiem par disciplinārpārkāpumu. Disciplinārlietu komisijai būs tiesības piemērot zvērinātam tiesu izpildītājam naudas sodu 150 līdz 5000 eiro apmērā. Līdz šim maksimālais piemērojamais naudas sods bija 1430 eiro.

Ar likuma grozījumiem noteiktas arī stingrākas prasības zvērināta tiesu izpildītāja amata pretendentiem, paredzot, ka turpmāk par zvērinātu tiesu izpildītāju nevarēs kļūt persona, kas ir ieguvusi uzturlīdzekļu parādnieka statusu.

LA.lv