Alvils Brants kopā ar Edgaru Maskalānu

Parabobsleja pilots Brants izcīna uzvaru Pasaules kausa posmā 0

Latvijas parabobsleja pilots Alvils Brants piektdien Lillehammeras trasē, Norvēģijā, izcīnīja uzvaru Pasaules kausa izcīņas ceturtajā posmā uz goda pjedestāla tiekot ceturtajā etapā pēc kārtas.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Brants pēc pirmā brauciena bija dalītā otrajā vietā ar kanādieti Loniju Bisonē, tobrīd 0,44 sekundes zaudējot amerikānim Berijam Šrēderam, savukārt otrajā braucienā Latvijas sportists uzrādīja ceturto laiku, tomēr summā viņš kļuva par uzvarētāju.

Divus braucienu summā Brants finišēja pēc minūtes un 56,84 sekundēm, par divām sekundes simtdaļām pārspējot Bisonē. Savukārt trešais palika Šrēders, kurš otrajā braucienā rupji kļūdījās, beigās Brantam zaudējot 0,38 sekundes.

Tikmēr augsto ceturto vietu ieņēma Lauris Zutis, kurš uzvarētājam zaudēja 0,44 sekundes, otrajā braucienā uzrādot otro labāko rezultātu. Artūrs Klots palika septītais, 0,56 sekundes aiz uzvarētāja, bet Annija Krūmiņa, kura šonedēļ pirmo reizi startēja Pasaules kausa sacensībās parabobslejā, ierindojās 15.vietā 22 dalībnieku konkurencē.

LETA jau ziņoja, ka ceturtdien Pasaules kausa trešajā etapā Brants ieņēma otro vietu, 0,29 sekundes zaudējot Šrēderam. Pārējie latvieši palika aiz labāko desmitnieka, jo Zutis ieņēma 12.vietu, pozīciju zemāk bija Artūrs Klots, bet 16.vietā 22 dalībnieku konkurencē palika Krūmiņa.

Brants jau pēc ceturtdienas sacensībām kļuva par Pasaules kausa kopvērtējuma līderi. Četros posmos viņš ir nopelnījis 442 punktus, kamēr iepriekšējais līderis Bisonē atpaliek par 14 punktiem. Tikmēr Zutis ar 160 punktiem ir 14.pozīcijā, Klots no viņa atpaliek par 16 punktiem un ir pozīciju zemāk, bet Krūmiņa ar 100 punktiem ir 17.vietā.

Sezonas pirmajos divos posmos novembrī ASV trasē Pārksitijā, Brants ieņēma trešo un otro vietu.

Parabobslejisti šosezon Pasaules kausa sacensības aizvadīs arī Oberhofas trasē, Vācijā. Savukārt pasaules čempionāts februārī risināsies Sanktmoricā.

Pagājušajā sezonā Brants Pasaules kausa kopvērtējumā izcīnīja piekto vietu, kā arī Pārksitijā tika pie otrās vietas pasaules čempionātā, kur trešais bija vēl viens latviešu pilots Artūrs Klots.

Sportisti startē ar monobobsleja kamanām. Braucēja svars kopā ar kamanām nedrīkst pārsniegt 280 kilogramus. Parabobslejā piedalās dalībnieki ar muguras smadzeņu bojājumiem un kāju amputācijām.

Septembrī Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja (IPC) provizoriski apstiprināja parabobsleja iekļaušanu 2022.gada paraolimpisko spēļu programmā.