Sports
Ziemas sports

Parabobslejists Klots pirmajā vietā pēc pasaules čempionāta pirmajiem diviem braucieniem0

Latvijas parabobsleja pilots Artūrs Klots ieņem pirmo vietu pēc sestdien Norvēģijas trasē Lillehammerē veiktajiem pirmajiem diviem pasaules čempionāta braucieniem.

Jau pirmajā braucienā, finišu sasniedzot pēc 57,46 sekundēm, Klots bija pirmajā vietā, bet otrajā piegājienā viņam trasi izdevās veikt 58,05 sekundēs, kas tik un tā arī otrajā braucienā bija labākais laiks.

Divu braucienu summā Klots par 0,24 sekundēm apsteidz kanādieti Loniju Bisonē, kamēr trešajā vietā, atpaliekot 0,92 sekundes, ir norvēģis Guro Frunsdāls.

Vēl pēc pirmā brauciena trešais bija cits latvietis Alvils Brants, tomēr neveiksmīgs otrais brauciens lika viņam atkāpties uz ceturto pozīciju. No goda pjedestāla viņš atpaliek par 0,20 sekundēm.

Tikmēr 14.vietā starp 19 konkurentiem pēc pirmajiem diviem braucieniem ir Annija Krūmiņa.

Izšķirošie divi braucieni tiks veikti svētdien.

Pērn Klots tika kronēts par pasaules čempionu.

Šosezon Pasaules kausā labākais no Latvijas bija Brants, kurš kopvērtējumā izcīnīja ceturto vietu, kamēr septītajā vietā ierindojās Krūmiņa, bet astotajā – Klots. Savukārt pirmo desmitnieku noslēdza Lauris Zutis.

Tiesa, Klots un Zutis šosezon piedalījās tikai sešās Pasaules kausa posma sacensībās, pirmos četrus startus izlaižot, turklāt pašreizējais pasaules čempions pēdējos divos startos bija attiecīgi otrais un pirmais.

Savukārt janvārī Brants Īglsas trasē triumfēja Pasaules kausa sestajās sacensībās, paralēli arī kļūstot par Eiropas čempionu, bet novembrī posmā Kalgari triumfēja Krūmiņa, līdz ar to kļūstot par pirmo sievieti, kurai izdevies uzvarēt šāda līmeņa sacensībās parabobslejā.

Parabobslejā sportisti startē ar monobobsleja kamanām. Braucēja svars kopā ar kamanām nedrīkst pārsniegt 280 kilogramus. Parabobslejā piedalās dalībnieki ar muguras smadzeņu bojājumiem un kāju amputācijā

LA.lv