Latvijā
Kriminālziņas

Parādās aļņa gaļa. Turpinājums nelikumīgi nomedītās aļņu mātes tiesvedībai 6


Malumedībās apsūdzētais Gints Sēkliņš
Malumedībās apsūdzētais Gints Sēkliņš
Foto Artis Drēziņš

Pagājušā gada februārī Burtnieku novada Rencēnu pagastā nelikumīgi nomedītās aļņu mātes precīzs liktenis neatklājās arī trešajā Vidzemes rajona tiesas sēdē, kas notika pirmdien, kaut gan jaušams, ka prokurore Solvita Kristapa vēl nav likusi galdā visus trumpjus. Stāstu par to, kā zemnieka Ginta Sēkliņa saimniecībā tika atrastas aļņu mātes embriji, sīkas paliekas un ko saka daudzie liecinieki, varējāt lasīt 10. aprīļa “Latvijas Avīzē” rakstā “Aļņu māte pazuda, palika tikai embriji”.

Šonedēļ tiesā tika nopratināts no notikuma vietas netālās Dikļu pils saimnieks, viņš arī mednieks un AS “Elko Grupa” prezidents Egons Mednis, kurš savā medību iecirknī “Rāķis” nodarbina nu jau bijušo mednieku (tagad tikai dzinēju) Raivi Zilpaušu, kurš saistīts ar aļņa lietu – sākumā tika aizturēts, tagad ir liecinieks. Tieši R. Zilpaušs sniedza visneskaidrākās liecības: ka ap pēc tam konstatēto malumedību laiku vedis degvīnu tagad malumedībās apsūdzētajam Sēkliņam, ka viņam piedāvāts kaut ko dīrāt (varbūt āzi, kā teica tiesā, varbūt alni, kā pirms tam teica policijā), bet viņš atteicies un nakti pavadījis pie meitenes, kuras identitāti nevēlas atklāt.

Mednis tiesā liecināja, ka februārī (precīzu datumu neatceras) Zilpaušam ticis dots uzdevums nogādāt uz Pociemu pārstrādāt janvārī nomedīto mežacūku gaļu desās.
Prokurore: “Vai aļņa gaļu arī veda pārstrādāt?

Mednis: “No mūsu kolektīva noteikti ne. Jā, tagad, kad padomā, atceros, Zilpaušs teica, ka esot sakrājis saldētu aļņa gaļu, ko arī aizvedīs. Sīkāk neko nezinu.”

Prokurore: “Kur glabājās aļņa gaļa?”

Mednis: “Nezinu. Droši vien viņam mājās.”

Prokurore lūdza tiesu uzrādīt Dikļu pils saimniekam 16. aprīļa sarunu atšifrējumu starp Medni un Zilpaušu (pēc Zilpauša aizturēšanas aizdomās par dalību aļņa medībās viņa sarunas visticamāk tiesībsargājošās iestādes ierakstīja). Mednis atceras, ka runājis ar Zilpaušu par bebru medībām. Viņam sākuma licies, ka runa ir par 15. februāri kad ir pēdējā diena, kad bebrus var medīt, bet izrādās, ka Zilpaušs medījis 16. februārī, viņš tika noķerts un atkal nokļuva policijā. Un Mednis izlīdzējis ar advokātiem.

Prokurore: “Jūs runājāt arī par ziepēm, šaudīšanos un brīnīšanos, ka ziepes sanāk.. Ko jūs ar to domājat?”

Mednis: “Nevaru tā uzreiz pateikt.”

Prokurore: “Par ko ir saruna?”

Mednis: … (domā)

Prokurore: “Vai saistībā ar aļņa medībām?”

Mednis: “Nevaru precīzi pateikt. Tas tomēr notika vairāk nekā pirms gada. Droši vien par to, par ieroci, kas Zilpaušam bija noņemts.”

Prokurore: “Vai jums ir piedāvāta produkcija?”

Mednis: “Nē. Mums ir pietiekami pašiem.”

Liecinieks, medību kolektīva “Dikļi” (ar to saistīts Zilpaušs) vadītājs Aivars Dirnēns tiesā teica, ka viņa kolektīvā esot saldētava un tur esot uzkrājumi, tā esot normāla prakse. Viņš zinot, ka Zilpaušs vedis februārī aļņa gaļu uz pārstrādi, stāstījis viņam, ka policija viņu aizturējusi un fiziski iespaidojusi, lai atzīstas nodarījumā, taču viņš neesot vainīgs aļņa malumedībās.

Savukārt mednieku kolektīvā “Lizdēni” (ar to saistīts Sēkliņš) mednieks Andrejs Senkāns tiesā sacīja, ka viņiem gan neesot saldētava un uzkrājumi netiekot veidoti.
Nākamā tiesas sēde notiks 23. maijā, kad turpināsies liecinieku uzklausīšana.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Pļaviņās pie dzelzceļa sliedēm atrod mirušu vīrieti; iespējams, notriekts 1
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Zināms, kādēļ Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite neieradās uz Latvijas Republikas svinībām 1
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Smiltenes novadā, degot šķūņiem, cietis viens cilvēks
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 1
4 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
2 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ES 27 dalībvalstis vērtē Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES līgumu un nākotnes attiecību deklarāciju
2 stundas