Sports
Basketbols

Parādiet pirmo un piekto. Valmiera atkal būs čempions? 16

Dors Fišers ir papildinājums, ar kādu “Valmiera/Ordo” ir pieteikusi savas ambīcijas būt turpat, kur pagājušajā pavasarī. Foto – Eurocup.

Latvijas Basketbola līgā šonedēļ tika aizvērtas durvis un papildus pieteikumi ir beigušies. Ar ko nu katrs klubs pašlaik ir bagāts, ar to nāksies pabeigt sezonu un risināt izvirzīto uzdevumus.

Basketbola aprindās nereti mēdz teikt – parādi pirmo un piekto numuru (lasi – saspēles vadītāju un centru), pateikšu, cik stipra ir komanda. Lai gan šodienas basketbolā spēlētāju pozīcijas kļūst arvien universālākas un nemaz vairs nebrīnāmies, ka Porziņģis ar 2,20 augumu spēlē gluži kā aizsargs, daļa patiesības šajā teicienā ir. Caur šādu prizmu aplūkosim LBL čempionāta galveno favorītu pēdējos papildinājumus, jo tieši aizsargi un centri bija aktuālākais papildinājums pēdējo nedēļu laikā.

Valmiera: papildinājums ar glanci
Skaļākais šāviens padevies “Valmiera/Ordo” – gan februāra beigās parakstītais Kristaps Valters, gan nupat kā iegūtais centrs Dors Fišers ir ar pieskaņu “bomba”. Nav šaubu, ka Valteram ir labākā piespēlē līgā, Fišeram māka to noķert vai uzlikt jumtiņu pretiniekam. Vienvārdsakot – spēlētāji. Ar piebildi, ka šī pieredze rezultātu dos tikai tad, ja abiem galvas ies kopā ar kājām un pārējo ķermeni. Spēļu prakse un basketbolam solīds vecums ir abiem. Gadus piecus atpakaļ ar tādu duetu varētu bez jautājumiem tiekties pēc LBL zelta, taču šajā pavasarī jāskatās, kas abiem veterāniem ir apkārt.
Šajā ziņā Valmiera izskatās solīdi arī tagad – savu līdera lomu ir atradis Pitss (vidēji 5,3 piespēles un rezultatīvākais komandā), labs palīgs ir Mičels (vidēji 3,2 piespēles), zem groza Latvijas mērogā spēks ir Lauris Blaus. Tātad saikne 1-5 jau tagad ir labā līmenī, pietrūkst vien stabilitāte. Izslēgšanas spēlēm ļoti būtisks priekšnoteikums.
Ja atceramies, ka komandā ir pērnie Latvijas čempioni Jānis Kaufmanis, Artūrs Bērziņš, Mārtiņš Laksa, Ervīns Jonāts, Raimonds Gabrāns, tad tā jau ir ļoti solīda komplektācija ar pamatotām čempionu ambīcijām. Skaļi tās netiek paustas, taču ir pamatotas.

Ventspils: caurums aizlāpīts, jāmeklē komandas ķīmija
Ventspilī sezonas lielākā problēma ir cīņa par atlēkušajām bumbām un vakance centra spēlētāja pozīcijā. Pēdējā brīdī tā tika aizpildīta ar 2,11 metru garu Todu O’Braienu, kurš pirms četrām sezonām aizvadīja labu sezonu Jēkabpilī. Kopā ar Ronaldu Zaķi un pēc savainojuma atlabušo Andreju Gražuli šķiet pietiekami. Ar ar pirmajiem numuriem viss ir daudz maz kārtībā – pieredzējušaias Villijs Dīns, Latvijas izlasē gaisu apostījušie Aigars Šķēle un Ingus Jakovičs.
Sastāva dziļumu kā galveno trumpi min kluba valdes priekšsēdētājs Ralfs Pleinics un šajā ziņā komanda pavasarim ir gatava. Tomēr tā vien gribas teikt, ka Ventspils atlikušās sezonas rezultāti būs atkarīgi no cerēto uzbrukuma līderu – Kempbela, Janičenoka, Gulbja – pienesuma.
BK “Ventspils” pirmais uzdevums ir nosargāt regulārās sezonas pirmo vietu. Vietu finālā tā nedod, taču sola vieglāku ceļu uz tp. Tikmēr otrs pusfināls Valmiera – VEF (protams, ja līdz tādam nonāks) tā uzvarētājiem var atņemt daudz spēka un emociju.

Saistītie raksti

VEF Rīga: kurš nāks palīgā Blūmam un Meieram?
“VEF Rīga” nometnē meklējumi aizsarga pozīcijā pēc Kaspara Vecvagara izkrišanas no ierindas bijuši visas sezonas garumā un beigu beigās palīgā tika atsaukts kāds Alekss Gordons. Vai tas būs tas spēlētājs, kurš iedos jaunu kvalitāti saiknē 1-5, pāragri spriest. Līdz šim VEF turējušies uz divām stabilām vērtībām, ne gluži saiknē 1-5 bet tuvu tam – Jāņa Blūma lieliskajam sniegumam un Mārtiņa Meiera izaugsmei jaunā līmenī. Tā ir saikne, kura patiešām darbojas. Aizsargu līnijā Gadijs, Ričards, Armands Šķēle, tuvāk grozam Mārtiņš Mejeris un arī Iļja Gromovs ir labi palīgi, tomēr komandas spēles ass ir citur. Uz konkurentu fona šķiet nepietiekams sastāva dziļums. Vai tas būs izšķiroši – redzēsim pavasarī.

Gan vefiņam, gan pārējām komandām atliek novēlēt pavasari bez savainojumiem un skaistu basketbolu. Latvijas čempionu pretendentu saraksta augšgalā “LA” liek trīs komandas ar apmēram līdzīgām izredzēm.

LA.lv