×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
10. novembris, 2016
Drukāt

Parādīt, kas esmu pati!

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trijos koncertos 13., 14. un 15. novembrī Rīgā, K. K. Von Stricka villā, klausītājus uz soloprogrammas “Putna lidojums” koncertiem aicina dziedātāja Elza Rozentāle. Dziedāšanas šovā un kabarē izrādēs iepazītā māksliniece teic – šoreiz vēlas parādīt, kas ir viņa pati – no tautas mūzikas saknēm līdz pat džezam.

Elzu Rozentāli plašāks skatītāju loks iepazina zilajos ekrānos, kad viņa spoži parādīja gan sava unikālā balss tembra varēšanu, gan nekādi nenoslēpjamo artistiskumu. Tiesa, jau pirms tam viņas talantus atklāja arī ilggadējais “Cabaret” uzvedumu producents un režisors Viktors Runtulis, aicinot muzikālo viesmīli kāpt uz skatuves. Šobrīd dzirdēt Elzas balsi un klātienē redzēt pašu Elzu var dažāda rakstura projektos un apvienībās. Piemēram, grupa “Electric Elza” spēlē visai “grūvīgu” elektrosvingu, ko Elza izpilda kopā ar plašu džezmeņu sastāvu, tostarp dīdžeju Monstu. Gluži citā gaismā Elzas talants atklājas avangarda elektroniskās mūzikas grupā “Northern C” – tā šovasar pieteica sevi uz festivāla “Positivus” skatuves un izdeva arī debijas albumu. “Šāda mūzika šobrīd ir visai populāra, piemēram, Anglijā, bet līdz mums tai laikam vēl jāatnāk,” pasmaida dziedātāja.

Decembrī un janvārī Elza atgriezīsies Viktora Runtuļa veidotajos krāšņajos “Cabaret” uzvedumos, šogad ar nosaukumu “Cabaret Pērle”. “Pašlaik kabarē ir izaudzis par augstvērtīgu izrādi, kurā līdzās izklaidei ir īsts kultūras baudījums, nav tikai kāju svaidīšana un spalvas pa gaisu!” aizrautīgi stāsta Elza. “Šogad ir lieliska mūzika, jauni, ļoti profesionāli dejotāji un meistarīga horeogrāfija, ko papildina interesanti Dāvida veidoti tērpi. Ja pērn bijām nopietnāki, tad šogad dzirkstīs smiekli,” atklāj dziedātāja.

Par televīzijas šoviem pēc veiksmīgā starta “Izklausies redzēts” Elza nedomājot un visai kategoriski saka – paldies, ne! “Esmu tur ieguvusi visu, ko vajadzēja, – sevi labi parādīju, šobrīd mani pazīst un nāk uz maniem koncertiem, tāpēc tas ir viens no vajadzīgajiem soļiem ceļā uz priekšu.”

Elza atzīst, kādu brīdi viņai pa pēdām sekojis kabarē dziedātājas vārds, pēcāk – arī šova dziedātājas tituls, un priecājas, ka šobrīd tos pamazām aizstājot “etnodžeza dziedātāja”. “Iespējams, tas sākas ar festivālā “Porta”, kur savulaik uzstājos kopā ar Valta Pūces etnodžeza orķestri – festivāls bija labs tramplīns. Tur piedzima mans sapnis kādreiz apceļot pasauli, piedaloties pasaules mūzikas festivālos. Starp citu, tie ir vieta, kur arī ārzemēs iespējams dziedāt latviski,” smaida Elza.

Dziedātāja teic, ka pēc pagājušā gada kabarē kļuvis skaidrs, ka pienācis laiks viņas pirmajam solo koncertam. Tā tapa jaunā programma “Putna lidojums”. Koncerta laikā Elza veic muzikālo ceļojumu, kas sākas no mūsu saknēm Latvijā, dzimtenē, bet koncerta otrajā daļā apceļo dažādas kultūras – te viņas sniegumā dziesmas izskanēs dažādās valodās, taču noslēgumā atgriežas, kā pati saka, laimīgajā zemē, mājās.

Pavadošajā sastāvā spēlēs Elzas Rozentāles etnodžeza grupas “Bur mani” mūziķi: Toms Poišs, džeza kontrabasists, džeza ģitārists Kaspars Vizulis un bundzinieks Kaspars Kurdeko.

“Šī ir krāsaina programma, kurā beidzot vēlos parādīt to, kas esmu pati! Ar tautas mūzikas dziedāšanu esmu sākusi un vienmēr esmu gribējusi to ielikt kādā no saviem projektiem, un tā ir būtiska manas koncertprogrammas daļa. Tomēr gribu parādīt arī savu otru pusi, kas nav kabarē, “izklausies redzēts” vai tautasdziesmas, bet mūzika, kas man patīk. Biju dilemmas priekšā, nevarot izlemt, kā lai vienā programmā saliek tautasdziesmas, roku, popu un džezu, tomēr beigu beigās tas izdevās absolūti dabīgi.

“Putna lidojums” ugunskristības piedzīvoja jau pavasarī, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. “Bija riktīgi skaisti – vieta, cilvēki, video lieliskās projekcijas. Paši bijām šokā – cilvēki stāvēja kājās un aplaudēja vismaz desmit minūtes. Notika brīnišķīga enerģijas apmaiņa. Koncertus Rīgā veidojam ar jaunu elpu – šī būs cita vide un skaista, intīma vide – visas Stricka villas skaistās nišiņas un rišiņas ir vizuāli tik labi izmantojamas mākslinieces Annas Meldrājas veidotajām videoprojekcijām. Vieta šķita īpaši piemērota mums – koncerts būs kluss un meditatīvs. Tuvs.”

 

Varbūt noder!!

Koncerti: 13., 14., 15. XI Rīgā, K. K. von Stricka villā (Aristida Briāna iela 9)

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 20

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+