×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
6. oktobris, 2015
Drukāt

Skarbi: Parādniekiem aizdambēs klozetu (24)

Foto - LETAFoto - LETA

Lai piespiestu parādniekus samaksāt par namu apsaimniekošanu, Rīgas dzīvokļu īpašnieku kooperatīvā sabiedrība “Jubilejas” grasās noslēgt viņu dzīvokļiem kanalizāciju.

Ar gaisu piepūstiem gumijas korķiem aizdambētu parādnieku dzīvokļu notekūdeņu cauruļu pievadus stāvvadam. Iznākumā parādnieki vairs nevarētu lietot ne virtuves, ne vannas izlietnes, ne tualetes podus. Citos dzīvokļos, kuru iemītniekiem parādu nav, kanalizācija darbotos netraucēti.

Parādos 600 dzīvokļi

Tā kā līdz šim nekā citādi ar parādniekiem uzņēmums nespējot tikt galā, maija beigās dzīvokļu īpašnieku kooperatīvās sabiedrības “Jubilejas” biedru kopsapulcē pieņemts lēmums noslēgt kanalizāciju viņu dzīvokļos. Uz parādu piedziņas lietu izskatīšanu tiesā esot jāgaida gadiem, bet, kamēr nonāk līdz lietas izskatīšanai un spriedumam, tikmēr parādi sakrājušies vēl lielāki.

Dzīvokļu īpašnieku kooperatīvs “Jubilejas” Pļavniekos apsaimnieko 26 deviņstāvu dzīvojamos namus ar aptuveni 2500 dzīvokļiem, no kuriem pašlaik parādā ir vairāk nekā 600 jeb ceturtā daļa dzīvokļu. Līdz 10. septembrim parādu apmērs bija aptuveni 330 000 eiro, pašlaik tas jau sasniedzis 500 000 eiro.

Uz jautājumu, vai jaunais cīņas paņēmiens pret parādniekiem jau ticis lietots, uzņēmuma jurists Gatis Brasovs atbild, ka vēl ne. Bet no idejas uzņēmums neesot atteicies. Pagaidām namu iedzīvotājiem esot vien izziņots par šādu iespēju. Bet, ja tas nelīdzēšot, tad pirmajiem ļaunprātīgo parādnieku dzīvokļiem kanalizāciju varētu atslēgt šā gada beigās vai nākamā gada sākumā.

“Pašlaik esam sākuši rakstveidā aptaujāt dzīvokļu īpašniekus, lai noskaidrotu viņu viedokli par šo mūsu ieceri. Līdz oktobra vidum mums būs skaidrs, vai to atbalsta dzīvokļu īpašnieku vairākums, jo tikai ar viņu lēmumu varam to lietot. Pašlaik jau visvairāk cieš viņi, tāpēc ka spiesti maksāt par namu uzturēšanu ļaunprātīgo nemaksātāju vietā. Pirmās atsauksmes liecina, ka tie dzīvokļu īpašnieki, kuri maksā kārtīgi, atbalsta mūsu priekšlikumu,” stāsta Gatis Brasovs.

Beidzot sākuši maksāt

Pēc viņa teiktā, laba zīme esot tā, ka, uzzinājuši par apsaimniekotāja nodomu, daļa parādnieku pauduši satraukumu un izrādījuši vēlēšanos nokārtot parādus, par kuriem agrāk nebija likušies ne zinis.

“Kopš augusta beigām, kad izziņojām iedzīvotājiem par mūsu nodomu, līdz šai dienai savus parādus jau nomaksājuši aptuveni trešdaļa parādnieku,” papildina dzīvokļu īpašnieku kooperatīva “Jubilejas” namu pārvaldnieks Valērijs Rodionovs. “Tas liecina, ka brīdinājums ir sadzirdēts un ka varbūt mums nemaz neko nevajadzēs noslēgt.”

Kā skaidro uzņēmuma pārstāvji, ar šādu paņēmienu plānots vērsties tikai pret tiem parādniekiem, kuru parādi pārsniedz 1000 eiro un kuri, par tiem labi zinādami, nemaksā tik un tā un pat neizrāda vēlēšanos vienoties par parādu pakāpenisku dzēšanu. “Ja nekas cits nelīdzēs, šādi vērsīsimies pret tiem, par kuriem skaidri zinām, ka viņi var maksāt, bet to nedara tīšām,” skaidro Valērijs Rodionovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. tas nozīmē, ka pie lielveikalu tualetēm un kafejnīcām veidosies rindas lai noliktu klučus, savukārt nakti ap māju būs piekrāmēti pilni krūmi un apstādījumi

  • Godīga maksātāja. Atbildēt

   Sen jau vajadzēja,pareizi ir,lai iet uz lielveikaliem ķēzīties,kur nav jāmaksā! Kāpēc godīgajiem maksātājiem jācieš!

 2. Ir pieredze. Jau vairākus gadus esmu nodzīvojusi bez ūdensapgādes un notekcaurules. Uzrīkoja to visu kaimiņiene sadarbībā ar SIA “NĪA Nami”. Vnk iznāk ļoti dārgi tāda dzīvošana. Uz tualeti jāsteidz aiziet sabiedriskās vietās, dažkārt iznāk speciāli braukt uz tualeti. Priekš ārkārtas gadījumiem (nakts laikā vai pie stresa stāvokļa, vai cistīta saasinājumiem, piemēram) ir jābūt pa rokai uroloģiskajām paketēm, kādam pampersam. Katrreiz jāskatās, kur iznāks nomazgāties… Drēbes jānes uz ķīmisko tīrītavu (nu, sīkumus var ātri izskalot sab.tualetēs). Lai uzslaucītu kādas virsmas, grīdu – tīrīšanas šķīdumi (papildus – ūdens pudelītē, uzliekot smidzinātāju) un papīra dvieļi. Paēst arī nākās šo to sabiedriskās vietās, citādi – vienreiz lietojamie trauki un galda piederumi, dzeramais ūdens – pudelēs no veikala. Nu, apmēram tā …

  • Totāls BLEFS. :D:D
   Piestiķēts kā turpinājums un papildinājums šajā lumpeņu iebiedēšanas “šausmu stāsta” publikācijā tiražētajam ZOMBĒJUMAM. Nožēlojami prastas MUĻĶĪBAS priekš nožēlojami lētticīgiem MUĻĶIEM.
   Interesanti, patiešām, vai atradīsies kaut viens TIK totāli nozombēts latvāņu lumpenis, kas varētu noticēt šādiem un tamlīdzīgiem slima primāta murgiem?? 😀

   • Esat no SIA “NĪA”? 😀 Nu, lai Jums labi klājās….

    • Esat no DzīKS “Jubilejas” juridiski analfabētiskajiem pašdarbniekiem? 😀 Nu, lai Jums “labi” klājas neizbēgamajos n-tajos kriminālprocesos un tiesvedībās par apzināti PRETLIKUMĪGIEM noziegumiem. Tikai neaizmirstiet iekrāt riktīgi biezu naudiņu kompensācijām un jau savlaicīgi sāciet kaltēt sausiņus “kroņa maizei”… 😀

     • Jums laikam nav visi mājās… Esmu no šādiem ļaudīm cietusī….

     • > A.

      Ak tā gan, “tu sakkki”?!
      Tādā gadījumā – kāpēc izvēlējāties nevērsties pret likumpārkāpējiem ar visu Likuma bardzību, ieskaitot arī Krimināllikuma attiecīgus nosacījumus, bet gan – tā vietā atļaujaties publiski deminstrēt savu nezināšanu (iespējami pieklājīgi izsakoties) un nespēju vai pat nevēlēšanos aizsargāt savas Likumīgās Tiesības? Vai tāpēc, ka patiešām “jums laikam nav visi mājās”, vai arī – šādai visnotaļ neadekvātai rīcībai ir kādi citi, +/- objektīvi iemesli?

  • Daudz esat panācis?

   • > A. (8. oktobris, 2015., 15:45)
    .
    Max. objektīvi vērtējot – visnotaļ pietiekami daudz (īpaši jau – uz vispārējā juridiskā analfētisma “fōna”). T.sk. arī attiecībā uz LIKUMU (jebkuram normālam cilvēkam prioritāri aktuālās sfēras Likumīgo Tiesību / kompetences / atbildības) pienācīgi pilnvērtīgu apguvi, konsekventu respektēšanu un ikdnienišķu realizāciju. Un pavisam pārliecinoši gana daudz – salīdzinot ar tādiem katastrofāliem precedentiem, kā “A. gadījums”. 😉
    .
    Cita starpā – “sasniegt” normāla Cilvēka cienīgu “kapacitāti” šajā ziņā (arī, bet ne tikai) nav liegts nevienam, t.sk. arī jums. Skat. norādi iepriekš:
    .
    P.S. Iespējamajiem interesentiem – KONKRĒTU normatīvo u.c. saistīto argumentāciju (t.sk. arī saistībā ar šādām u.c. taml. klaji PRETLIKUMĪGĀM “revolucionārās pārliecības” iniciatīvām / aktivitātēm) skat. arī lielākajā juridisko diskusiju “Forumā” interneta portālā “MANASTIESIBAS.LV” – attiecīgi aktuālajā tematiskajā sadaļā “Dzīvokļa tiesības”, kā arī citās “Foruma” tematiskajā sadaļās (kopumā 26).
    .
    Ir sacīts: “Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!” 😉

 3. Vai Vides veselības centram,kā arī ušakovam šeit, nav ko teikt. Ja aizdambēs kanalizāciju,tad sāksies problēmas ar dizentēriju un pārējām infekcijas slimībām. Tas ir stipri nesaprotami,ja mājas pārvaldnieki var nonākt pie šāda lēmuma.

 4. Nu KĀRTOJATIES kaut vai vannā!?? Taču skaidrs viens, ka par SAŅEMTO PAKALPOJUMU IR JĀMAKSĀ, bitīt matos…………..KAM LINČA TIESA??? Kas ir TIE muļķi, kuri maksā un KAS IR tie GUDRIE, KURI VAR NEMAKSĀT?????????? Vai TIESĪBAS ir tikai nemaksātājiem??? Kur tiesības tiem, kas maksā par pakalpojumiem godprātīgi, neskatoties ne uz ko???????? KAD ATBILDĪGĀ MINISTRIJA SAKĀRTOS ŠOS SFĒRU???

 5. komunālo pakalpojumu saņēmēji NESAPROT, ka par saņemto pakalpojumu IR JĀMAKSĀ!!! KĀ VAR IELAIST TĀDUS PARĀDUS??? Parādnieku dēļ cieš pārējie nama iedzīvotāji, tādēļ ir JĀPUBLISKO pilsētu, novadu vai vietējo pagastu laikrakstos PARĀDNIEKU UZVĀRDI!?? Cik ILGI VĒL BŪS NESAKĀRTOTA LIKUMDOŠANA KOMUNĀLO PAKALPOJUMU SFĒRĀ VALSTĪ!!! KUR IR TIESLIETU MINISTRS AR SAVĀM IDEJĀM??? 25 gadu gadu laikā NEKAS NAV GĀJIS UZ LABU – vienas un tās pašas NEBŪŠANAS VISUS ŠOS GADUS!???

 6. Skarbi gan – nez ko teiks Parādnieku ģimene?

 7. Un uzreiz nogriezt arī skābekli!Ja jau līdz podiem ir aiziets,tad arī līdz šādam risinājumam nav tālu.Atklāti tiek propogandeta linča tiesa!

 8. Čurāsim vannā! :))))))))))

 9. Cik zinu šādu metodi izmanto Krievijā, kur tā jau izpelnījusies plašu nosodījumu, jo gadās arī tā ka nodambējas ne tikai vaininieks. Rezultātā ciešs nevainīgi cilvēki – pirmo stāvu iedzīvotāji, kuru dzīvokļi tiek pārvērsti par kanalizācijas šahtām. Jautājums – kāpēc vajag sekot tādas valsts kā Krievijas piemēram?

 10. Vai tieslietu ministrs nevar pakustināt savas smadzenes un tad likumus, lai parādnieku publiskošana un parādu piedziņa noritētu raiti.Parādnieks ir cilvēks, kurš, kā blusa dzīvo uz citu rēķina un tam nav jābūt pasargātam no bluspulvera…
  Jautājums ministram, kā viņš atbrīvijas no blusām – gaida tiesas lēmumu gadiem ilgi , kurš no blusām neatbrīvo un tikai liek tām atstāt pusdiengaldu —vai lieto bluspulveri?

  • ko lēkā kā pussprāgusi blusa pa piešmucētiem palagiem? nav neviena kas tev uzkaisa bluspilveri? rīt tu būsi to vietā kurus šodien apsaukā par blusām- paskatīsimies kā tad tu lēkāsi un parazitēsi uz citu rēķina.

  • Nezinu kā jums tur bet mēs par notekūdeņu kanalizāciju maksājam pēc patērēta ūdens daudzuma proporcionāli ūdens skaitītāja rdījumiem 1: 1, ja šads skaitītājs nau tad aprēķins tiek veikts savādāk.Tā ka tas ka Tu maksā cita vietā ir mīts, protams ja tev ir ūdens skaitītājs.

 11. nekaunība ir nemaksāt par sniegtajiem pakalpojumiem. LAI SMIRD,tad varbūt samaksās,tāpat, kā alimentu nemaksātāji.

 12. ;)))
  .
  Kārtējā latvānijas lumpeņu “tutulnācijas” lētticīgo vientiesīšu ZOMBĒŠANA, kas kopš seniem laikiem ir tikusi dēvēta par “baidīšanu ar pūsli”. 😉
  .
  Skat. juridiski / pēc būtības pienācīgi pilnvērtīgi argumentētus viedokļus komentāru sadaļā pie šīs lumpeņu ZOMBĒŠANAS iepriekšējā “raunda” šajā w-resursā – publikācijas nosaukums: “Piedāvā atslēgt kanalizāciju parādniekiem. Vai tā ir izeja?”
  .
  Ir taču sacīts: “Kauns NAV nezināt – kauns IR nevēlēties zināt.” 😉 Un, arī: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”
  .
  P.S. Iespējamajiem interesentiem – KONKRĒTU normatīvo u.c. saistīto argumentāciju (t.sk. arī saistībā ar šādām u.c. taml. klaji PRETLIKUMĪGĀM “revolucionārās pārliecības” iniciatīvām / aktivitātēm) skat. arī lielākajā juridisko diskusiju “Forumā” interneta portālā “MANASTIESIBAS.LV” – attiecīgi aktuālajā tematiskajā sadaļā “Dzīvokļa tiesības”, kā arī citās “Foruma” tematiskajā sadaļās (kopumā 26).
  .
  Ir sacīts: “Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!” 😉

Draugiem Facebook Twitter Google+