×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

Valsts mērķis ir vienkāršs – lai Latvijā vienmēr daudz latviešu. Saruna ar Imantu Parādnieku (35)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Latvijas Avīzes” redakcijā viesojās Nacionālo apvienību pārstāvošais Saeimas deputāts IMANTS PARĀDNIEKS. Par sabiedrības sašķeltību, gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām un citiem jautājumiem ar viņu sarunājās Voldemārs Krustiņš un Ģirts Zvirbulis.

V. Krustiņš: – Pagājušā gada 29. decembrī laikrakstā “Vesti” parādījās premjeres intervija, kur viņa apgalvo, ka Latvijā nekādas sabiedrības sašķeltības neesot un vārds “integrācija” viņai vienkārši nepatīk. Bet integrācijas jautājumi taču ir jūsu pārstāvētās partijas paspārnē – Kultūras ministrijā, valdībā un Cilvēktiesību komisijā Saeimā. Tādēļ jautāšu – vai jūs domājat tāpat? Vai varbūt Nacionālās apvienības jautājumus koalīcijā faktiski lemj citi?

– Es varu pilnībā piekrist Straujumas kundzei tajā ziņā, ka man arī nepatīk vārds “integrācija”. Es labāk lietoju vārdu “saliedētība”. Taču saliedētības ziņā diemžēl aina nav tik saulaina, kā to cenšas iztēlot Straujumas kundze. Ja mēs mēģināsim noliegt faktu, ka sabiedrība ir sašķelta, tas nekādā veidā mūs netuvinās vēlamajam rezultātam – nacionālai valstij ar saliedētu sabiedrību uz vieniem pamatiem. Kas notiek, ja valsts augstākās amatpersonas uzdod vēlamo par esošo un iebāž galvu smiltīs, mēs varam spilgti redzēt Ukrainā. Tur mērķtiecīgi tika ignorēta sabiedrības sašķeltība. Un šāda sašķelta valsts kļūst par vieglu upuri naidniekam. Kādā brīdī atšķelta sabiedrības grupa paceļ Krievijas karogu un iet paši pret savu valsti. Nacionālā apvienība jau gadiem brīdina, ka līdzīgi riski pastāv arī Latvijā. Pirms gadiem pieciem mūsu brīdinājumus tuvredzīgi ignorēja. Tagad ieklausās vairāk, bet, ja kāds joprojām neredz sabiedrības sašķeltību Latvijā, tad tā vairs nav tuvredzība. Tas ir aklums! Pieļauju, ka šo jautājumu vajadzēs pārrunāt sadarbības padomē vai pat aicināt premjeri uz sarunu frakcijā. Ja valdības vadītāja šādi skatās uz saliedētības jautājumu, tad tas rada nopietnu problēmu. Bet šie izteikumi vienlaikus sniedz arī zināmu skaidrojumu, kādēļ tomēr budžeta grozījumos netika atbalstīts Saeimas Cilvēktiesību komisijas priekšlikums par sabiedrisko mediju stiprināšanu Latgalē.

– Šis izteikums nav vienīgais. Tādēļ būsim skaidrībā, ka runa nav par pārteikšanos, bet gan par politiskā kursa maiņu. Arī ārlietu ministrs Rinkē­vičs izrunājies par sankciju atcelšanu pret Krieviju un atturējās parakstīt četru valstu aicinājumu ES stin­grāk vērsties pret Krievijas propagandu.

– Kā jūs jau zināt, mēs bijām uzaicinājuši ārlietu ministru uz frakciju sniegt skaidrojumu par notikušo un viņa teiktais mūs nepārliecināja. Joprojām uzskatām, ka aicinājuma neparakstīšana nebija pareiza rīcība. Mums ir jāuzņemas stingra, aktīva un skaidra pozīcija, jāsauc lietas īstajos vārdos. Dažbrīd amatpersonu izteikumi atkarībā no auditorijas kļūst tādi… peldoši. Krievija saprot tikai tad, ja ar to runā skaidru valodu.

Ministrs arī atrunājas ar prezidentūru, kas Latvijai uzliekot īpašus pienākumus. Taču mūsu frakcija uzskata, ka prezidentūra ir arī mūsu iespēja skaidri parādīt.

Manuprāt, arī premjerei kāds ieteicis izplatīt šādus samiernieciskus viedokļus cerībā, ka, uzdodot vēlamo par esošo, mēs patiešām pietuvosimies vēlamajam. Tā ir greiza pieeja. Apgalvojumus, ka nekāda sašķeltība taču nav, krievvalodīgie drīzāk uztvers ar nicinājumu, jo viņi labi zina reālo situāciju. Šobrīd katram valstsvīram un valstssievai būtu jādomā, kā varam veicināt saliedētību. NA iniciatīva par vienotu izglītības sistēmu, kur, protams, būtu vieta arī mazākumtautību skolām, būtu labs pamats tālākai nākotnes saliedētai sabiedrībai. Taču atbilde no koalīcijas partneriem ir – labāk neko nedarīsim, lai netracinātu mazākumtautības. Tā jau var vēl 50 gadus gaidīt un brīnīties, ka sašķeltība nevis mazinās, bet tikai pieaug.

Pievienot komentāru

Komentāri (35)

 1. Lai latvieši neturpinātu pastiprināti emigrēt uz Angliju un Īriju,VL ir tikai jāpilda savas partijas programma un pašu rosinātās izmaiņas nodokļos-atkārtoti jārosina ieviest progresīvo ienākuma nodokli un samazinātu PVN likmi pārtikai-kā Anglijā un Īrijā! Ar padomēm valsts uzņēmumos šeit nepietiks!

 2. Un kā šim mērķim atbilst “Visu Latvijai” atteikšanās pat no samazinātas PVN likmes pārtikai?

 3. “Valsts mērķis ir vienkāršs – lai Latvijā vienmēr daudz latviešu”… mirtu badā un sēdētu bez darba ar kredītiem! Cik simtus miljonus mūsu vadoņi ir padir…ši starptautiskās tiesvedībās, kad beidzot zaudētās summas tiks piedzītas no vainīgajiem? Asinssuņi Mežaparkā drīz tautai novilks ādu!

 4. ATKAL NE VĀRDA PAR DEKOLONIZĀCIJU !!!

 5. Pēc komentāriem par un pret skaidri redzams ka Parādniekam taisnība. Un tu Maija [Maijs] varētu iet mežā sēnes lasīit-ļoti svētīgs darbs.

 6. nu bravo, Imant Parādniek! Nu jau visa interfronte, tēlaini izsakoties, piecēlusies uz pakaļkājām un rauj ķēdes…he he! Un tas ir labi. Tā ir agonija, kas liecina, ka tieši nacionālistiem piederēs Eiropas nākotne!

 7. nu, jā, skaļa darbības imitācija, bet lieta tiesiskumā, godīgumā un godīgā konkurencē

 8. lai būtu daudz LABU latviešu. Nezini, kāpēc bēg nu jau arī inteliģence? Pūlis mums gana liels.

 9. Jānis J. Dimants., Jr., M.D. Atbildēt

  Pašsaprotama lieta.Tur nav ko pielikt. nedz atņemt.

 10. Parādnieka atbildēs skan vieni murgi, aplamības., lišķība un divkosība. Latvietība ir jūsu murgs un tautas apmāns, lai tiktu deputātos, pie varas, jūs cik aiz naga melns Latvijas un tautas labā neesiet izdarījusī.
  Un – “daudz latviešu …”- kut tu viņus ņemsi, ka visu laiku strādājie uz inīcināšanu, man liekas, vismaz tāds rezultāts. Pārtrauc muļōibas par zaudējumu aprēķināšanu. Tās ir muļķības, jo tam nav jēgas, tikai tracina fufaikas.
  Tu, Para’dniek, saskaiti zaudējumus, ko nodarīja Latvijai pēdējie 25 gadi, cik genofonda zaudēts, cik tautas – kā latviešu tā krievu un citu tautībucilvēku gāja bojā pašnāvībās, cik nosala, cik noindējās no krutkas, cik tika atrasti miruši žogmalē. Tā ir valsts? Saskaiti upurus un redzēsi, ka ar tavas partijas dalību iznīcināts vairāk tautas, kā 2. pasaules karā. Ko tu teiksi par to. Tiebjas – latvietība, latvietība, vairāk latviešu! No kurienes tos izpir …īsi, atvainojos.
  Beidz plātīties, sāc strādāt tautas labā.

  • Es gan atbalstu Parādnieku, jo latvietība NAV murgs! Priecāšos, ja latviešu skaits Latvijā būs vismaz 4 miljoni un latvieši būs 95% no visiem iedzīvotājiem. Un Parādnieks strādā latviešu tautas labā (Maija gan gribētu, lai Parādnieks strādā padumjās padomju tautas labā) – ja nekļūdos, tad Parādniekam ir 5 bērni. Cik bērnu ir latvietību nīstošajai Maijai?

   • jāāāā… Mamma(s), Maija(s)….nožēlojami…
    Vislielākais labums, ka jūs esiet savās vietās, iespējams, virtuvēs…
    Un arī tas vēl nav fakts. Tomēr cermas, ka tur esiet samērā atbilstošas ieņemamajam statusam.

   • jāāāā… Mamma(s), Maija(s)….nožēlojami…
    Vislielākais labums, ka jūs esiet savās vietās, iespējams, virtuvēs…
    Un arī tas vēl nav fakts. Tomēr cermas, ka tur esiet samērā atbilstošas ieņemamajam statusam.

  • Pilnībā Jums pievienojos! Viltvārdis, kura vienīgā doma – kā neatāķēties no krēsla parlamentā.

 11. “…daudz latvieš”!? – beidz puika plātīties. Kādēļ ar jūsu partijas svētību tika satādīts Abrenes nodevības līgums, par ko pat Kalvītis gribēja ierosināt izmeklēšanu, bet Freiberga viņu apturēja. Kas tad ir noziedzīgās denacionalizācijas un privatizācijas galvenie grāvēji? – TB/LNNK, ruči, dobeļi un vēl cviens otrs, kuri visu laiku bijāt un esiet pie varas.
  250 000 latviešu – tas ir jūsu lozungu sekas – tātad tieši šie “latvieši” aplaupīja tautu, kas cieta krievu okupācijas režīmā un uzturēja latvietību, dzemdēja bērnus utt. Kas notiek šos 25 gadus, kad jūs tādi “paradnieki” maisījāties un klaigājāt ar saviem lozungiem? Izstūmāt latviešu kultūras darbiniekus, inteliģenci no Latvijas, atņēmāt dzīvokļus, deportējāt no dzīvokļiem uz ielas. Protams, te svarīga loma bija LC, – godmann, šķēl, kalvits,utt.

 12. Vai tu gadījumā neesi Lemberga radiniece? Uzskati tā kā sakrīt, arī leksika, izskatās, apgūta padomju propagandas pulciņā.

 13. Atvainojos, šito tipu es labāk neredzētu, nekā redzu kārtējo bildi. Šie partijas člen – tovarišči neko labu Latvijai nav izdarījuši, izņemot čekistiskas klaigas – “par latvisku Latviju”, paši kārto rebes maksātnespējas lietās, tiesu lietās, daļa labi sagrābušies tautas mantas – zemes, mājas, dzīvokļus un neko nedara tautas labā.
  Viņus – VL/TB/LNNK būtu jātur 101 km no Saeimas un valdības, tāpat kā Putina partiju “Saskaņa”.
  Viņi vienas lidmašīnas uz Maskavu divi spārni. Vismaz nebūtu tā plātījušies bet darījuši. Kauns, ka tādi latvieši.

 14. Pavārskolas absolvents vēl kādu izglītību ir ieguvis?

 15. Gaidam eiropejiski samazinātu PVN pārtikai! Pašreizējā 21% PVN likme pat pašiem ikdienā nepieciešamākajiem pārtikas produktiem ir otra augstākā visā pasaulē! Lai sasniegtu pasaules rekordu,Latvijai atliek vēl tikai apsteigt bagāto Dāniju!

 16. Protams, ka galu galā mēs nonāksim pie dzimstības atjaunošanās, bet pie daudz zemāka dzīves līmeņa. Mums jārēķinās ar daudz zemākiem dzīves standartiem. Mēs būsim trešās pasaules zeme, ja vien Eirosavienība nenāks pie prāta un mums nepalīdzēs izkļūt no dzīves līmeņa lamatām. Šīs lamatas rodas no maziem izdevumiem izglītībai un veselības aizsardzībai. Kad šie izdevumi sarūk zem kritiskā līmeņa, atpakaļceļa vairs nav, tauta vairs nespēj cīnīties par dzīves līmeņa pieaugšanu.

 17. un ko tie daudzie latvieši Latvijā darīs??? vai parādnieka mērķis ir Latviju padarīt par otro Āfriku???

  • Un ko pārāk daudzie krievu ienācēji un kolonisti dara Krievijā, kas patiesībā ir somugru un baltu zeme, un Sibīrijā Ziemeļtautu zeme? Nacists putins Krieviju jau ir padarījis par Nigēriju ar sniegu – pēc visiem rādītājiem Krievija ir Āfrikas valstu līmenī.

 18. Klau, LA! Kad beidzot būs intervija ar Latgales patriotiem un NA līderiem Latgalē – ar Inesi Laizāni un Aleksandru Korņilovu? Viņi ir kā roka un cimds, kuri kopā izglābs Latgali. Citādi vienīgais politiķis, kurš rūpējas par Latgales latviešiem un to saliedēšanu ap latviskuma ideju ir tikai un vienīgi latgaliski runājošais Juris Viļums no Reģionu Apvienības. Tā kā latgaliešu valodu neatzīstu, tad man tīkamāks liekas NA politiskais spēks, kas balstās uz latviskākiem pamatiem. Ak, jā, lūdzu arī interviju ar Juri Viļumu varbūt viņš ar to latgaliskumu tikai izrādās un vairo popularitāti, un nav gluži krūmos metams.

 19. Vai ar padomju atjaunošanu valsts uzņēmumos pietiks,lai Latvijā būtu daudz latviešu?

 20. Kur palika TB/LNNK rosinātā DDD? Kāpēc Latvijā,tāpat kā visās pārējas ES valstīs,Igauniju un Lietuvu ieskaitot,nav joprojām atjaunota obligātā veselības apdrošināšana un pat PVN likme ikdienas maizei ir 3,5 reizes augstāka nekā Briselē?

  • Liecieties mierā!DDD rosina NF nevis NA.Nevajag putroties!Ja NA rosinās DDD,tad viņiem būs jāsēž mūžīgā opozīcijā,un viņi vispār neko valstī nevarēs ietekmēt.

 21. Lai šo mērķi varētu īstenot,arī Latvijā,tāpat kā Anglijā un Īrijā, nepieciešama pirmkārt atbilstoša nodokļu sistēma-ienākuma nodoklis pēc maksātspējas principa un 0% PVN likme bāzes pārtikas produktiem! Bet “Visu Latvijai” ir atteikusies pat no pašu rosinātās 12% PVN likmes pārtikai! Pat tas,ka maize un piens Latvijā tiek pielīdzināti luksusa precēm un aplikti ar tik pat augstu PVN likmi kā tabaka un alkohols,nevienu no VL-TB/LNNK),tsk.Parādnieka kungu,neuztrauc! VL programmā ierakstītais progresīvais ienākuma nodoklis netiek vairs pat pieminēts!

 22. Kamēr vadībā bus tādas parijas kā Vienotiba NA ,ZZS TIKMĒR TURPINĀSIES TAUAS EMIGRĀCIJA .Valdošo kliķi neinteresē tautas labklājiba ,vinus interesē sava kabata, ka shēmot afēras taisīt kā milijonus sabāzt savos kontos .

 23. Tapēc “Valsts mērķis ir lai Latvijā daudz latviešu” ir apgriezti proporcionāls deklarētajam ‪#‎edvin‬ ‪#‎NAK‬

 24. Šķelt tautu, telot izbrīnu, tad “cīnīties” par vienotību, ir valdības marionešu vienīgais pienākums #edvin

 25. Man nevajag ne integrāciju, ne saliedētību, ne NA “pozitīvo nacionālismu”. Man vajag deokupāciju, dekolonizāciju un deboļševizāciju!
  Un Imantiņ, ej beidzot pamācies matemātiku. Tad varbūt sapratīsi, ka latviešu tautas integrācija ar latviski nerunājošajiem okupantiem un kolonistiem nav praktiski iespējama (cita starpā – kāda gan integrācija Daugavpilī, kur latviešu tikai 17% un latviskas Latvijas patriotu kādi 25%; kāda integrācija, ja vakar tiesā par nacistiskās krievijas karoga kāta sabojāšanu 1993.gadā dzimusī Latvijas pilsone kategoriski atteicās runāt valsts jeb latviešu valodā).

 26. ak šie parādnieka murgi:)

  • DDD darbojas, kā labi ieeļļos mehānisms
   Deinustrializācija, Depopulācija, Debilizācija, par dederastzāciju nerunājot 🙂

 27. Nacionālā Apvienība aicina latviešus vairoties.

  Kāds ir virsmērķis? Pārspēt Indiju vai Bangladešu?

  Starp citu, un kādā labklājībā dzīvos esošie un jaunie latvieši?

  Jautājumi ir, bet vienīgā atbilde no Parādnieka – vajag vairoties!

Draugiem Facebook Twitter Google+