×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
4. oktobris, 2013
Drukāt

Parādnieks: kādam ir liela vēlme būt politiskajai mammai

Paradnieks

Pašlaik izskatās, ka kādam ir liela vēlme būt politiskajai mammai un uzņemties vecāku lomu, nosakot, kā katram būtu jāuzvedas, – LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK Saeimas deputāts Imants Parādnieks.

 

Politiķis aicināja “Vienotību” neuzvesties kā “mammai” un neaizrādīt citiem, kā vajag strādāt valdībā, kamēr pati nav nomierinājusies.

Jau ziņots, ka Saeimas priekšsēdētāja “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa, komentējot nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) un Reformu partijas (RP) bloķēšanos, aicina abus politiskos spēkus nomierināties un saprast, ka politika nav smilšu kaste, kurā spēlēties. Āboltiņa aģentūrai LETA norādīja, ka RP iepriekš sarunās par nākamā gada budžetu spējusi panākt kompromisu, vienojoties par tās prioritātēm. Tāpēc arī turpmāk no šī politiskā spēka Āboltiņa cer sagaidīt konstruktīvu rīcību. “Vienotības” līdere uzsvēra šī budžeta pieņemšanas nozīmi un vērtēja RP un nacionālās apvienības rīcību kā bērnišķīgu.

Parādnieks uzskata, ka budžeta projekta nodošana izskatīšanai Saeimas komisijām nedēļu vēlāk neko nemainītu tā izvērtēšanas procesā, komisijas darbu sāktu raitāk, arī lasījumi notiktu plānotajos termiņos. “Pašlaik ir svarīgi panākt vienošanos par budžeta saturu”, nevis tā pieņemšanas termiņiem, skaidroja deputāts.

Viņš nepiekrīt izteikumiem, ka jautājums par uzturēšanās atļauju izsniegšana pret nekustamo īpašumu iegādi būtu skatāms ārpus nākamā gada valsts budžeta. Arī pašlaik, pēc Parādnieka teiktā, nekas netraucē līdz pirmdienai, kad plānota koalīcijas padomes sēde, vienoties par šo jautājumu, lai nekas netraucētu budžeta apstiprināšanu.

Nacionālā apvienība vēlas ja ne pavisam pārtraukt uzturēšanās atļauju izsniegšanu, tad vismaz samazināt to apjomu līdz 2011.gada līmenim, sacīja Parādnieks.

LNT raidījumā “900 sekundes” gan “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja biedre Lolita Čigāne, gan Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars atzina, ka valdība šajā sastāvā var turpināt darbu, ja tai izdosies panākt vienošanos visos jautājumos, par ko koalīcijā ir bijušas diskusijas.

Uz jautājumu par valdības stabilitāti, Dzintars atbildēja, ka pašlaik tā ir rīcībspējīga, jautājums par valdības stabilitāti nav nacionālās apvienības prioritāte.

Čigāne, vaicāta par “Vienotības” ieņemto skolotājas lomu budžeta jautājumā, sacīja, ka “valsts ir nopietna lieta, kādam ir jāņem tas vadītāja zizlis un jāredz kopējais ietvars”.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs aicināja koalīcijas partneri “Vienotību” būt korektai pret faktiem un nemaldināt sabiedrību. Viņš piekrīt, ka politikā mēdz būt dažādi viedokļi, “bet mēs atsakāmies pieņemt, ka sabiedrība tiek mānīta”.

Dzintars sacīja, ka nacionālā apvienība ir gatava runāt par kompromisiem, lai panāktu vienošanos arī ilgtermiņa jautājumos, ne tikai par nākamā gada budžetu.

Jau ziņots, ka Saeimas priekšsēdētāja “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa, komentējot nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) un Reformu partijas (RP) bloķēšanos, aicina abus politiskos spēkus nomierināties un saprast, ka politika nav smilšu kaste, kurā spēlēties.

Jau vēstīts, ka VL-TB/LNNK vakar nepiedalījās balsojumā par nākamā gada valsts budžetu. Budžeta projekts gan tika nodots izskatīšanai komisijām ar opozīcijā esošās ZZS balsīm, taču notikušais vēlreiz apliecināja, ka valdošajā koalīcijā starp partijām valda dziļas domstarpības.

VL-TB/LNNK šādu lēmumu skaidroja, ka ar šādu rīcību protestē pret to, ka koalīcijā nav panākta vienošanās par termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas Latvijā atcelšanu.

Savukārt valdības vadošais politiskais spēks “Vienotība” paziņoja, ka nākamnedēļ paredzēts sākt konsultācijas ar Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem. Kā pēc “Vienotības” frakcijas ārkārtas sēdes sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), šāda nacionālās apvienības rīcība ir koalīcijas līguma pārkāpums. “Esam nepatīkami pārsteigti par šo nacionālās apvienības balsojumu,” teica premjers, atzīstot, “ka tā ir problēma”.

“Vienotības” politiķis Jānis Reirs ir piedāvājis partijas biedriem paplašināt valdības koalīciju ar ZZS.

VL-TB/LNNK un RP vakar vienojās, ka šī sasaukuma laikā abas partijas cieši sadarbosies koalīcijā, lai nepieļautu, ka kāds no šiem politiskajiem spēkiem tiek aizstāts ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), liecina aģentūras LETA rīcībā esoša informācija.

Vienošanās paredz, – ja kāds no šiem politiskajiem spēkiem pametīs valdību, arī otrs partneris varētu rīkoties tāpat. Abām partijām šādi bloķējoties pret “Vienotību”, šī sasaukuma Saeimā nav iespējams izveidot jaunu valdību, nepiesaistot “Saskaņas centru”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+