×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. decembris, 2015
Drukāt

“KVV Liepājas metalurgs” darbojas ar zaudējumiem (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Akciju sabiedrība “KVV Liepājas metalurgs” vakar neveica Valsts kasei paredzēto 2,7 miljonu eiro maksājumu. Šodien tiesa skata SIA “Elme Meser Metalurgs” prasību par “KVV Liepājas metalurgs” atzīšanu par maksātnespējīgu. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ivors Talanovs vakar noliedza bankrota tuvošanos, aicināja valsti atcelt maksājumu par ražotnes pirkumu un atcelt obligātās iepirkuma komponentes (OIK) maksājumu. “Ja mēs būtu maksātnespējīgi, tad valdība rīkotos atšķirīgi,” skaidroja uzņēmuma vadītājs.

Vakar preses konferencē Talanovs paziņoja, ka uzņēmuma šā gada paredzamo 8 miljonu eiro zaudējumu iemesls ir krīze metalurģijas nozarē un Latvijā augstā elektroenerģijas cena – 90 eiro par vienu megavatstundu (MWh), kas liek ražot produkciju lētāk nekā pašizmaksa. “Biznesa plānā mūsu izdevumi vienas tonnas produkcijas ražošanai balstījās 175 – 180 eiro par tonnu prognozi, bet reāli tiem būtu jābūt 160 eiro par tonnu. Piecpadsmit eiro par tonnu rada lielos zaudējumus,” tā Talanovs.

Patlaban uzņēmums darbojas ar 30% noslodzi, un ar šādu darba ritmu OIK šajā gadā veidošot 1,2 miljonus eiro (maksājot avansā). Ja nākamajā gadā izdotos jaudas noslogot par 50%, tad OIK sasniegtu aptuveni 6 milj. eiro. Tomēr uzņēmuma mērķis ir pārliecināt valdību par nepieciešamību atcelt OIK, tad “KVV Liepājas metalurgs” jaudas noslogotu par 50% un sasniegtu 131, 9 milj. eiro naudas apgrozījumu (šā gada prognoze ir 73 milj. eiro). Uzņēmumā izpētīts – ja elektroenerģijas cena būtu 43 eiro/MWh, tad varētu darboties bez zaudējumiem, bet, ja par elektrību būtu jāmaksā 25 eiro/MWh, tad varētu pelnīt un atdot kredītu. I. Talanovs salīdzināja – Vācijas metalurģijas uzņēmumi par elektrību maksā 34 eiro/MWh, bet Lielbritānijā, kur cena bijusi kā Latvijā, valdība spējusi to samazināt līdz 80,7 eiro/MWh. Ekonomikas ministrijas priekšlikumu samazināt OIK lielajiem rūpniekiem patlaban vērtē Eiropas Komisija, atbilde varētu būt nākamā gada sākumā. Ministrijā vakar apstiprināja – nevarot pat būt runas par OIK atcelšanu vienam uzņēmumam.

Talanovs vakar optimistiski vērtēja valdības lēmumu par kārtējā pirkuma maksājuma pagarināšanu uz diviem mēnešiem, tāpēc ka “vēl vienu reizi pēc aiziešanas no tirgus uzņēmuma darbību atjaunot nevarēs”. Savukārt gāzes piegādātāja SIA “Elme Messer Metalurgs” prasību tiesā par “KVV Liepājas metalurgs” atzīšanu par maksātnespējīgu viņš nekomentēja, vien teica, ka glabātavā atrodas 15 000 tonnu produkcijas, ko varot pārdot par 300 eiro tonnā.

Valsts kasē apstiprina, ka no “KVV Liepājas metalurgs” pirmās iemaksas ir saņemti 8,9 milj. eiro, kas novirzīti maksātnespējīgā “Liepājas metalurga” tiesiskās aizsardzības procesa un un maksātnespējas laikā radušos zaudējumu segšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Var mainīt īpašniekus līdz nelabumam, taču Liepājas metalurgs bez Valsts atbalsta arvien strādās ar zaudējumiem. Jautājums ir vienīgi par to, vai valstij šāda profila uzņēmums ir vajadzīgs. Un soda procentu rēķināšana vienkārši ir smieklīga, jo ja kāds nevar samaksāt pamatsummu, tad kāda runa var būt par soda procentiem. Tā ir naudas skaitīšana caurā kabatā.

  2. “Liepājas me†ālmurgs” pie kura bosa Liepājas mēris Sesks piehaltūrēja par tulku?

Draugiem Facebook Twitter Google+