×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. novembris, 2016
Drukāt

Parādnieks skaidro, kāpēc “Līvi” nezina par naudu (8)

Grupas "Līvi" ģitārists Ainars Virga (no labās) un Buks uzstājas balvas "Zelta mikrofons 2015" pasniegšanas ceremonijā Latvijas Nacionālajā operā un baletā.Grupas "Līvi" ģitārists Ainars Virga (no labās) un Buks uzstājas balvas "Zelta mikrofons 2015" pasniegšanas ceremonijā Latvijas Nacionālajā operā un baletā.

Foto - LETA

Ja grupa “Līvi” pateiks, ka jubilejas bilžu albums tai nav vajadzīgs, Nacionālā apvienība var atsaukt savu priekšlikumu piešķirt minētā albuma izdošanai 30 000 eiro līdzfinansējumu no nākamā gada valsts budžeta, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Saeimas deputāts Imants Parādnieks (NA).

Viņš skaidroja, ka šajā jautājumā problēma bijusi komunikācijas trūkumā – no “Bilžu biroja” vadītājas Tijas Auziņas bijis priekšlikums veidot šādu “Līvu” bilžu albumu, nezinot, vai tam tiks piešķirts finansējums, līdz ar to šis jautājums “nebija nokomunicēts tālāk ar pašiem “Līviem” un cilvēkiem, kas ir visciešāk saistīti ar “Līviem””.

Parādnieks uzsvēra, ka “Līvi”, tāpat kā, piemēram, “Pērkons”, ir tādi kā “brīvības gara nesēji”, un “tur nav runas par disku, tur ir runa par vēsturisko liecību”. Uz jautājumu, vai ar tā sauktajām deputātu kvotām gluži vienkārši netiek atbalstīti “savējie”, Parādnieks konkrētu atbildi nesniedza, vien lika noprast, ka katra iniciatīva tiek vērtēta pēc būtības.

Jau ziņots, ka, turpinot vērtēt priekšlikumus nākamā gada valsts budžetam, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija vakar vienojās atbalstīt līdzekļu piešķiršanu vairākiem kultūras un izklaides pasākumiem. Cita starpā komisija atbalstīja 30 000 eiro piešķiršanu kā līdzfinansējumu grupas “Līvi” jubilejas albuma sagatavošanai un izdošanai. Šo ierosinājumu iesniedza Nacionālā apvienība.

Grupas “Līvi” dalībnieki un dziesmu izdevēji – ierakstu kompānija “Mikrofona ieraksti” – vēlāk pauda pārsteigumu par deputātu lēmumu piešķirt 30 000 eiro grupas jubilejas albuma sagatavošanai un izdošanai, īpaši, ņemot vērā, ka šāds albums neesot plānots.

“Mikrofona ierakstu” repertuāra direktors Guntars Račs aģentūrai BNS apstiprināja, ka grupa un ierakstu kompānija nav informēta par jubilejas albuma izdošanu. “Mēs nekādu albumu neesam plānojuši izdot. [..] Zvanīju Ainaram [Virgam], kad ziņa parādījās, viņš arī nebija lietas kursā,” teica Račs.

Vēlāk viņš noskaidroja, ka finansējums piešķirts bilžu albuma izdošanai. Projekta iniciatore esot “Bilžu biroja” pārstāve Auziņa. “Visu šo dienu nodzīvojām ar domu, ka tas ir kāds mūzikas albums, bet saprotu, ka komplektā varētu būt arī albums,” pirmdienas pēcpusdienā norādīja Račs.

Grupas “Facebook” lapā teikts, ka bilžu albumam būšot pievienots arī CD ar “Līvu” dziesmām. “Kas tieši būs CD, vēl nav precizēts. Zināsim vairāk, ziņosim!” teikts grupas lapā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Līviem sjūrpraāāāāiiīīīzz!? Atbildēt

  Visu cieņu Līviem, taču nelabi metas, vērojot, kā visādi parādnieki ar spalīšiem izšiverē mūsu nodokļu naudu. Labi vēl, ka nenodzer krogā vai neatstāj meitu mājā. Kaut gan – kas zin …

 2. Tiem, kuriem nauda piešķirta – to liks vēlāk atstrādāt. Līviem un iļģiem pirms Saeimas vēlēšanām nāksies reklamēt Parāžnieku.
  Ja paskatās kvotas, tad NA ir devusi visiem “reģioniem”. Ar cerību, ka gan Daugavpilī, gan Aizkrauklē, gan Ventspilī būs pa cilvēkam vai biedrībai, kas pirms vēlēšanām mobilizēsies un par NA teiks tikai un vienīgi labus vārdus.

 3. Man Līviem nebūtu žēl! Viņu piemiņa jāiemūžina kā Atmodas un neatkarības atgūšanas simboliem. Žēl, ka idejas autores neapdomības dēļ laba ideja tiek sabojāta.

 4. Ja albuma izdošanu nofinansē no tautas nodokļiem, bet pēc tam to pārdod par naudu atpakaļ tai pašai tautai, tad sanāk laba peļņa. Plus vēl administrēšanas laikā kāds saņems algu. Bet vai paši Līvi kko saņems no visa šī?

 5. lūdzu, publicējiet presē deputātu vārdus un kam tā naudiņa tiek prasīta, lai tauta zinātu, kurus svītrot ārā no sarakstiem

 6. Parādnieks ir narciss, kurš apkauno ne vien sevi, bet visus, ar ko tieši vai netieši saskaras. Tagad pat cienījamie ‘Līvi’ ir viņa apķēzīti.

 7. Iespējams, bija domāts to naudu iztērēt kāda citā veidā..vienkārši tagad sabiedrība ļoti pievērsusies šim tematam un seko līdzi, tāpēc arī paši Līvi to tomēr uzzināja:)

 8. Dzīvo uz parādu!

Draugiem Facebook Twitter Google+