×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. janvāris, 2012
Drukāt

Parādnieks ST lēmumu uzskata par “savdabīgu”

Foto - LETAFoto - LETA

Satversmes tiesas (ST) lēmums ierosināt lietu par referendumu par krievu valodas statusu, bet 18.februārī plānoto tautas nobalsošanu neapturēt ir vērtējams kā “savdabīgs”, aģentūrai LETA atzina Saeimas deputāts Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK).

“Ko tad pēc referenduma spriedīsim, vai tas bija nelikumīgs? Būs noteikti diezgan dīvaini, un te būtu jāsaprot ST motivācija,” pauda Parādnieks.

Kā ziņots, ST šodien pieņēma izskatīšanai Saeimas deputātu iesniegto pieteikumu, kurā apstrīdēts iecerētais referendums par krievu valodas statusu, bet 18.februārī plānotā referenduma norisi neapturēja.

Lēmumu par lietas ierosināšanu šodien pieņēma ST tiesnešu kolēģija, kuras priekšsēdētāja ir Aija Branta un kurā ir tiesneši Uldis Ķinis un Kristīne Krūma.

Par to, vai apturēt referendumu, šodien rīcības sēdē lēma visi ST tiesneši.

Pēc rīcības sēdes sasauktā preses konferencē ST priekšsēdētājs Gunārs Kūtris paziņoja, ka tiesa ļoti rūpīgi izvērtēja visus argumentus un nonāca pie secinājuma, ka tie nav pietiekami būtiski, lai apturētu 18.februārī plānoto referendumu.

Kā ziņots, Saeimas deputāti apstrīdējuši grozījumus Satversmē, kas attiecas uz krievu valodas statusu.

Paredzēts, ka februāra vidū notiks tautas nobalsošana par grozījumiem Satversmē, kas paredz mainīt krievu valodas statusu. Referendumā Satversmes grozījumi tiks pieņemti, ja par tiem nobalsos vairāk nekā puse balsstiesīgo vēlētāju, kuru skaits 11.Saeimas vēlēšanās bija 1 543 786, tātad par otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai referendumā būs jānobalso vismaz 771 893 vēlētājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+